Zestaw kina domowego w cenie 7-10 tys zł

shook

New member
Witam. Mam zamiar kupić nowy zestaw grający ale kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Koszt jaki mogę wydać to maxymalnie 7-10 tys ale wiadomo czym taniej mniej tym lepiej. Na pewno stawiam na jakość brzmienia. Sprzęt ma być uniwersalny ( 60% TV , 40% muzyka z radia np: Eska+PS4, Xbox one ) nie koniecznie musi być kino domowe ale też nie mam nic przeciwko. Może zestaw dwa fronty + centralny + subwoofer + amplituner. Co do Amplitunera to przypadł mi do gustu MARANTZ SR 6008 tylko teraz kompletnie nie mam pojęcia które kolumny wybrac i teraz licze na waszą pomoc Panowie. Alternatywą są DALI ZENSOR 7/1/Vocal/Sub E-12. Przesyłam rozstaw mojego mieszkania powinno to dużo pomóc w wyborze, salon ma 19m2 plus 10m2 kuchnia w aneksie . Pozdrawiam

aHM0Ot.png
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw wybrałeś całkiem fajny. Widzę, że nie masz możliwość za bardzo odsunąć kolumn od ściany ze względu na to przejście z lewej strony? Jeśli tak to lepiej myśleć o kolumnach z przednim bass-refleksem. Tak właśnie jest w przypadku Zensor 7. W sprawie oferty napisz do blackninja ma dobre ceny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mógłbyś jeszcze spytać o ceny i dostępność Denona X4000 i Marantza SR7008, mają one lepszy system kalibracji, co przyda się w tego typu pomieszczeniach.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W jakości nie, ale mogą się okazać trochę za małe, weź pod uwagę, że poza miejscem odsłuchu masz pomieszczenie powiększone o kuchnię.
Na twoim miejscu celowałbym w 7
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W jakości grania nie będzie różnicy. 5 i 7 są dedykowany do różnych wielkości pomieszczeń. Zensor 7 na pewno będzie więcej basu. Do Twojego pomieszczenia bardziej bym się skłaniał do Zensor 7.

edit. Henry1979 tym razem byłeś szybszy :)
 

Scrollek

New member
Zobacz tu użytkownik krzysztofradio sprzedaje Maranz SR6006
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/114043-amplituner-kina-domowego-marantz-sr6006.html
róznice pomiędzy SR6008 raczej kosmetyczne. Jak kupisz w cenie 2000zł to masz naprawdę kawał fajnego ampli. Ampli jeszcze na gwarancji.
Do tego proponuje Ci Zenzor 7 (Zenzor 5 sobie daruj mają głośnik niskotonowy 13cm). Kup cały Kit DALI ZENSOR 7/1/Vocal powinieneś wyrwać za 4000zł Do tego sub w okolicach 2000zł.
 

shook

New member
tak sobie czytam, przeglądam i spodobały mi się jeszcze kolumny MONITOR AUDIO SILVER 8 + Monitor Audio Silver Centre + Subwoofer Velodyne EQ-MAX 12 a napedzać to będzie Marantz SR6009 lub SR7009). A teraz przejdźmy do setna sprawy . Co myślicie o tym zestawie? Czy nie będzie za mocny do mojego salonu ? Czy warto zamienic Zensory 7 na Monitor Audio Silver 8 ? Z czasem jeszcze bym dokupił tyły do kompletu. Dodam że sprzęt ma być uniwersalny do każdego rodzaju muzyki
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Silver 8 to wyższa seria niż Zensor 7. Jeśli budżet pozwala to warto. Dla porównania możesz odsłuchać np. Dali Ikon 6, Focal Chorus 816V, Audio Academy Hyperion IV, Dynaudio DM 3/7.
 

shook

New member
jeśli chodzi o jakość brzmienia to czy będzie bardziej korzystna na Monitor Audio Silver niż na Dali Zensor 7 ? Czy nie ma sensu bawić się w to przy moim salonie i kupić Zensor 7 ?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
No to bierz ulubione płytki i udaj się do salonu. Odsłuchaj wymienione kolumny i wybierz te które będą Ci się podobać. Nikt za Ciebie tego nie zrobi :D
 
Do góry