HARMAN KARDON BDS 570.. jakie głośniki??

raper22

New member
Witam.
Planuje zakup amplitunera HARMAN KARDON BDS 570 ze wzgledu na jego gabaryty. Nie chce głośników do niego dedykowanych przez producenta a jakis zestaw podlogowy 5.0 lub 5.1 do 2 tys zl. Czy moze ktos zaproponowac mi jakies konkretne kolumny zeby fajnie brzmialy z tym amplitunerem?
Sam rozwazalem Jamo S506 lub S526, albo Taga TAV-606.. Moze ktos poleci mi cos innego lepszego albo przekona ktore kolumny wybrac. Salon mam 30 metrowy z kuchnia w aneksie jesli to cos ma pomoc w wyborze.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Indiana Line Nota 555

Kurczę nie doczytałem że masz tak duży salon , a powiedz ile masz tj powierzchni odsłuchowej czyli właściwego salonu a ile kuchni bo te Indiany czy Wharfedale mogą okazać się za małe , być może lepiej wtedy na początku zainwestować w samo stereo a potem dokupić resztę.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Też nie doczytalem. Na taki metraż faktycznie trzeba pewnie będzie sszukać czegoś mocniejszego i niestety droższego.
 

raper22

New member
salon ok 20 metrow a kuchnia ok 5 + hol 3 metrowy.. calosc to prostokat 3 m na 9 m. w salonie mam tylko kanape i zadnych prawie mebli.. maly regal 40 cm wysokosci, lawa i tyle..
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to może być też dodatkowy problem w postaci akustyki... musisz trochę wypełnić pokój , najlepiej "miękkimi" elementami, a chociaż dywan jest ;p?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to z czasem możesz czymś uzupełnić, jakiś mebel, może jakiś większy kwiatek czy inne elementy dekoracyjne które zawsze w jakiś sposób pomogą w akustyce .. a wracając do sprzętu czy ten Harman BDS 570 to już 100% wybór czy bierzesz pod uwagę alternatywę albo może inaczej ... czemu ma służyć ten sprzęcik ? W 1 poście napisałeś że chcesz od razu zestaw 5.0/5.1 czyli rozumiemy że będziesz oglądał głównie filmy , tak ? I co mnie ciekawi czy amplituner musi mieć te same gabaryty co proponowany przez Ciebie Harman ?
 

raper22

New member
przeznaczenie sprzetu to filmy, mecze i muzyka (rock,pop). wybor padl na ten amplituner ze wzgledu na gabaryt czyli 26 cm obudowa + zlacza tylne. nie moge prezkroczyc 30 cm.. jak jest cos podobnego to nie mowie nie.. ogldalem lepsze i nowsze harmany ale one maja 30 cm i wiecej wiec niestety musialem wybrac ten.. reszte amplitunerow jakie widzilem w duzych sieciach handlowych to wszysstkie sa wieksze nic moje maximum dlatego zostalem przy 570 chyba ze znasz cos o podobnych gabarytach i co by podobnie gralo lub lepiej
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to rzeczywiście króciutko , miałem zaproponować Marantz NR1604 ale ten odpada bo ma prawie 40 cm długości;/ A to już masz jakieś dedykowane miejsce na klocka ?
 

raper22

New member
tak ma byc w regale pod tv. ktory juz stoi i nie ma innej opcji jak tylko 30 cm... wiec tylko ten sprzet pasuje gabarytem.. problem tylko w glebokosci.. wiec co z tymi kolumnami? co dobrze by gralo z tych harmanem? a te moje propozycje jamo i taga odpadaja?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te Indiany co zaproponowałem ci będą na pewno bardziej muzykalne , możesz też luknąć na zestaw 5.0 oparty na Wharfedale Diamond 10.5 . Jeśli jesteś już pewny co do amplitunera to najlepszym sposobem będzie posłuchać wybranych kolumn w salonie i wtedy sam ocenisz które będą grać najlepiej , na ceny internetowe nie patrz bo zawsze można urwać i to czasem sporo . Bardziej mnie martwi to czy kolumny z tego przedziału zdołają nagłośnić takie pomieszczenie ;/
 

piechu

Member
Bez reklam
Obsidiany grają u mojego ojca na 27m2 i grają naprawdę fajnie... z tym, że w połączeniu z mocniejszym i fajniejszym amplitunerem SR5008.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak napisałem wyżej, najlepiej odsłuch. Będzie miał porównanie Jamo( tu raczej 628 pasowałoby) z Obsidianami bo są gabarytowo zbliżeniowe, może też przy okazji posłuchać Notek czy Tagi przez Siebie wymienionej wcześniej ...
 

piechu

Member
Bez reklam
Oczywiście, odsluch to postawa. Pisząc to co powyżej chciałem rozwiać wątpliwości czy zestaw głośników z tego przedziału cenowego da radę na tym metrażu. Moim zdaniem nie powinno być problemu... trzeba tylko to wszystko napedzic odnowiednim amplitunerem. Nie wiem jak sobie wymieniony przez autora HK poradzi. Szkoda, że autor jest ograniczony wymiarami szafki.
Wiele też zależy niestety od konkretnego pomieszczenia i akustyki więc najlepiej gdyby byłą mozliwość odsłuchu w domu/mieszkaniu.
 
Ostatnia edycja:

raper22

New member
tak jak juz mowilem amplituner musi zostac ten bds 570, chyba ze model Karman Kardon bds 770 bo ma takie same gabaryty, ale nie wiem czy on jest mocniejszy.. co do kolumn to coraz bardziej przychylam sie do tych WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP.. ma ktoś jeszcze jakies propozycje i pomysly ograniczajace sie do tych dwoch amplitunerow?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No chyba nic się nie wykombinuje , bo czy Yamaha RX-S600 czy wcześniej wymieniony Marantz czy Cambridge Audio 351R mają powyżej tej granicy 30 cm ... no ewentualnie chyba że będą ci lekko wystawać ... Yamaha ma długość 32 cm a Cambridge chyba 33
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu rozpoczął bym od sprawdzenia jakie kolumny te BDSy uciągną, do nich dedykowane są systemy HKTS, stąd moje wątpliwości ;)
Najlepiej spytaj choćby blackninja, żeby później nie było zaskoczenia ;)
 
Do góry