Subwoofer i kable do Zensor 7 (5.1)

MITV

New member
[FONT=&quot]Pytałem się jakiś czas temu o wybór głośników, cenne rady dostałem ale na ostatni post już nie:) więc tworzę nowy temat...: Zdecydowałem się na Z7 chodź jeszcze do zakupu nie doszło, byłem też kilka dni temu w sklepie [/FONT][FONT=&quot]audio[/FONT][FONT=&quot] sporo popytałem i wiele jak nie wszystko się pokrywało z Waszymi wypowiedziami. Więc jak możecie pomóżcie jeszcze przy wyborze: suba i [/FONT][FONT=&quot]kabli[/FONT][FONT=&quot]. Myślałem o dali e-9f a teraz już nad Velodyne EQ-MAX 8 lub Rel t5. Macie doświadczenie/wiedzę który lepiej spiszę się w kinie, który w muzyce, który będzie najmniejszym kompromisem? Nie wiem czy to dobre miejsce o pytanie o kable ale jak odpowiecie to się nie obrażę[/FONT][FONT=&quot]:) [/FONT][FONT=&quot]czy długość kabli do frontów i vokalu powinna być taka sama? Jaką jakość przewodnika wybrać i grubość/przekrój. Do [/FONT][FONT=&quot]frontów[/FONT][FONT=&quot] i wokalu potrzebuję kable o dł. 1-2m, do surroundów 10 i 12m
[/FONT]
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Długość kabli na fronty taka sama. Na suRRound rowniez. Co do przekroju to na front 2x2,5 lub 2x4. Na surrpund minimum 2x1,5mm2
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Długość nie musi być identyczna ale zazwyczaj kupuje się tej samej długości kable (łatwiej odsprzedać i nie męczysz się kwestiami czy jakby były równej długości to czy lepiej by grało). Przekrój 2x2,5 lub 2x4 sam mam ten pierwszy. Z tanich kabli do tych kolumn polecam qed, jamo (cieplejsze brzmienie) trochę droższe *********************i. Teraz słucham na dość drogich suprach i do tych głośników nie warto brać takich kabli bo różnica jest marginalna. Z doświadczenia polecam Ci posłuchać modelu wyżej jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość kupna droższego sprzętu. Może się okazać, że ikony będą warte dopłaty;)
 

MITV

New member
a co powiecie o subach? Co do ikonów to gdzieś trzeba powiedzieć stop:)
Co do kabli to dzięki za propozycję ale zdziwiło mnie przynajmniej tak to zrozumiałem że kabel może wpływać na ciepło brzmienia?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
a co powiecie o subach? Co do ikonów to gdzieś trzeba powiedzieć stop:)
Co do kabli to dzięki za propozycję ale zdziwiło mnie przynajmniej tak to zrozumiałem że kabel może wpływać na ciepło brzmienia?

Metraż 25mkw, muzyka i kino po 50%? Ogólnie przy tym salonie ja bym celował między Velodyne EQ-MAX 10, REL T7/T9, Dali E12-F. Velodyne i Dali to konstrukcja BR, czyli ukłony bardziej w stronę kina. REL to zamknięta, i tutaj przewaga w stereo. Sam musisz wybrać jakie brzmienie bardziej pasuje. Mnie w małym metrażu bardziej odpowiada zamknięty do kina, bo jest szybszy i mniej dudniący. Natomiast nie ma takiego ciśnienia jak w konstrukcjach BR, które natomiast mają bas rozciągnięty i częściej się wzbudzają. Ja nie wiem co konkretnie doradzić, bo nawet nie widadomo jak u Ciebie z akustyką i jaka konstrukcja by się sprawdziła?
 

MITV

New member
Metraż 25mkw, muzyka i kino po 50%? Ogólnie przy tym salonie ja bym celował między Velodyne EQ-MAX 10, REL T7/T9, Dali E12-F. Velodyne i Dali to konstrukcja BR, czyli ukłony bardziej w stronę kina. REL to zamknięta, i tutaj przewaga w stereo. Sam musisz wybrać jakie brzmienie bardziej pasuje. Mnie w małym metrażu bardziej odpowiada zamknięty do kina, bo jest szybszy i mniej dudniący. Natomiast nie ma takiego ciśnienia jak w konstrukcjach BR, które natomiast mają bas rozciągnięty i częściej się wzbudzają. Ja nie wiem co konkretnie doradzić, bo nawet nie widadomo jak u Ciebie z akustyką i jaka konstrukcja by się sprawdziła?

Dobrze pamiętasz. Sam salon ma 21m2 ale dochodzi jeszcze aneks. W kinie ma dudnić a w muzyce nie koniecznie:). Wybiorę jednak BR z naciskiem na kino, więc liczę że eq-max 8 czy e-9f wystarczy, sub będzie stał w rogu przy dwóch ścianach. Tylko czy velodyne czy dali.. W kinie podobnie się zachowają? Jak tak to który lepszy do muzyki?:). Nie zrobię odsłuchu przed zakupem ale może już Zensory 7 starczą do słuchania muzyki (bez suba) i wtedy wybór byłby pod kino
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dużo osób nie lubi muzyki ze subem, więc i może Tobie przypasuje granie z samych kolumn. Co do suba to obie konstrukcje wydają się być ciekawe. Velodyne ma dodatkowo pomiar akustyki w pomieszczeniu, więc pewnie łatwiej go wpasować. Nie ma rady, musisz gdzieś odsłuchać i samemu porównać. Ja bym raczej brał Velodyne. A dlaczego nie bierzesz pod uwagę EQ-MAX 10 czy Dali E12-F? W tym E-9F jakoś dziwnie brakuje niższego zejścia, bo dolna granica 37Hz nie należy do rewelacyjnych?
 

MITV

New member
Zgadza się velodyne zejdzie niżej a to jeden z decydujących parametrów przy wyborze i jest łatwiejszy do rozmieszczenia. Jak sub okaże się za mały to faktycznie nic już nie zrobię a jak będzie dobrze to zawsze w kieszeni więcej. Nie znam się na tyle ale czy jest możliwość że sub się niezgra z kolumnami czy nie ma obaw?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bym musiał najpierw porównać te dwa na jakimś dobrym materiale. Każdy z nich ma swoje plusy. Tylko temu Dali bliżej w porównaniu do EQ-MAX 10 i te bym porownywał. Ceny da się utargować niższe.
 

MITV

New member
z cenami oczywiście ale eq max 10 jest droższy od dali e12-f więc nie wiem czy można je dokładnie porównać. Z drugiej strony skoro napisałeś że bliżej mu do velodyne 10 no to wybór teoretycznie jasny, tylko czy zawsze większy bas to lepszy bas:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jeśli na transach e12 słabo grał w tak małym pomieszczeniu to ja się poddaje :)
- albo brak kalibracji (to wysoce prawdopodobne, bo komu ze sprzedawców by się chciało i który by miał o tym prawidłowe pojęcie?
- albo klasycznie - oczekujesz nadmiaru basu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już kiedys kolega pisał swoją opinię w innym temacie. Ja też uważam to za niezrozumiałe, bo jak sub o 30cm przetworniku, 170W mocy ciągłej, schodzący do 28Hz może słabo wypadać na 15mkw? Tak naprawdę to porządne kolumny w takim metrażu potrafią nieźle zatrząść pomieszczeniem. Może on nie był wogóle załączony?:p
 

MITV

New member
Niedawno słuchałem dali e9-f z fazonami mikro na niecałych 20m2 i wydawało mi się że wszystko gra jak należy. Fazony też potrafią dać czadu patrząc na ich wymiar chodź do zensorów im brakuje
 

lmatys

New member
Już kiedys kolega pisał swoją opinię w innym temacie. Ja też uważam to za niezrozumiałe, bo jak sub o 30cm przetworniku, 170W mocy ciągłej, schodzący do 28Hz może słabo wypadać na 15mkw? Tak naprawdę to porządne kolumny w takim metrażu potrafią nieźle zatrząść pomieszczeniem. Może on nie był wogóle załączony?:p

Witaj Krzysiek.
W piatek zamowilem:

- UE60H7000
- DALI Zensor 7
- Onkyo 828

Calosc zepne, a potem wezme z salonu 2-3 suby, i zobaczymy ktory zaspokoi moje skrzywione oczekiwania ;-)

Ostatnio jeden kolega tutaj pisal ze ma pomieszczenie 25m2, i kupil do niego Velodyne 1200 Ultra...ponoc to dopiero dalo mu satysfakcje ;-).

Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bardzo porządny zestaw. Najlepiej właśnie zrób tak jak napisałeś, wypożycz do domu i sam ocenisz. Jak widzisz opinie są rózne, bo zależne od Naszych preferencji i budżetu. Napisz jak będziesz po odsłuchach i podłączeniu sprzętu jak wrażenia. Pamiętaj również, że zarówno sub jak i kolumny potrzebują wygrzania, więc dobrze gdyby te wypożyczone suby już pograły trochę wcześniej.
 
Do góry