Subwoofer i kable do Zensor 7 (5.1)

MITV

New member
widzę po opisie że masz taki sam zestaw i ten sam sub?:) Też masz tak ustawione? Czyli nie bawić się kalibracją i regulatorem mocy w subie aż wartość podbicia suba spadnie do okolicy poziomu 0 na ampli (przypomnę że wyszło mi -12) czy też to zrobić a oprócz tego ustawić wszystkie kolumny na małe i 80hz?
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie mam suba jeszcze... a być może nie będę miał wcale - chciałbym aby sąsiedzi mijając mnie na klatce czy parkingu odpowiadali z uśmiechem "dzień dobry" a nie planowali każdego dnia jak mnie wyeksmitować ;)
To o czym pisze armanig to podstawowe zasady przy kalibracji zestawu 5.1. Wszystko ustawiasz na małe i obcinasz na 80hz.
 

MITV

New member
nie będzie tak źle z tym subwooferem, zawsze możesz powiedzieć sąsiadom że jak przestaną mówić dzień dobry to podkręcisz jeszcze bardziej:). W takim razie ustawię tak jak pisaliście i zrobię kalibrację i zobaczymy jak wyjdzie
 

MITV

New member
Po kalibracji i korekcie na subie podbicie basu na ampli wyszło -2 więc chyba o to chodziło i tak zostawiam. Częstotliwość na SR 40hz i pełne pasmo na FR i CEN ale zmieniłem na 80hz wszystko + LFE (zamiast LFE+MAIN) i wszystkie głośniki ustawione na małe i tak mam zostawić mimo że kalibracja inaczej ustawiła? Wszystko chodzi bardzo ładnie ale już za późno na dokładniejsze testowanie. Jeszcze jedno pytanie do właścicieli marantza czy macie ustawione audyssey->dynamic volume->wył czy light? Na light jest dużo głośniej i efektowniej ale czy lepiej to nie wiem
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyn.vol. wyłącz. Nie przyzwyczajaj się do tego, od biedy załączaj w nocy przy cichych odsłuchach.
Ja z tego nie korzystam już.
 

MITV

New member
wiem że każdy ma swoje preferencje więc pytanie nie mające trochę sensu ale słuchasz na music dolby czy movie dolby?
 
Do góry