Zestaw do 4000-4500zł na 28m

phoba

New member
Witam,

Do nagłośnienia mam salon 28m, połączony na jednym końcu korytarzem (ok.12m), na drugim kuchnią (ok10m - można zamknąć drzwi) - oba pomieszczenia po prawej stronie salonu.

W salonie stół jako część jadalniana na wysokości kuchni, w połowie salonu kanapa, TV i fronty będą po stronie gdzie zaczyna się korytarz. Ze względu na meble stojące na ścianie z TV odpadają fronty z subami na bocznych ściankach kolumn. Tylne kolumny do powieszenia pod sufitem, bo nie mam ich jak postawić ani zamontować na ścianach, więc byłoby dobrze gdyby były małe, nie rzucające się w oczy. Będą niemal w jednej linii z kanapą więc będą musiały być mocno pochylone w dół, żeby dźwięk nie rozchodził się pod sufitem tylko kierował się w stronę słuchających. Jeśli opis pomieszczeń jest mało czytelny mogę przygotować i dodać schemat. Szukam zestawu 5.0, bo na suba nie bardzo jest miejsce, a jeśli już musiałby być (za jakiś czas) to możliwie mały.

Propozycje jakie dostałem to Onkyo 535 lub 636, Denon AVR-X1100W (zależy mi na Bluetooth i radiu internetowym oraz 5-6 wejściach HDMI). Najbliżej mi chyba do Denona, ze względu na moc, ale zaproponowano mi np.żadnego Harmana czy Yamahy. Nie potrzebuję 2 wyjść HDMI, wejścia na gramofon, ani drugiej strefy czy 7.1.

Byłem na jednym odsłuchu i dwóch rozmowach w salonach HIFI i proponowany sprzęt gra super, ale zabija mnie cenowo. Odsłuchane fronty - Zensor7, MA BX6, Canton GLE 496, BA A360 (te zagrały wg mnie najsłabiej). Problem polega na tym, że zestaw oparty na dowolnych z tych frontów + ampli przekracza 6 tys, a ja chciałbym się zmieścić w 4-4,5 tyś, max 5 jeśli będzie za tym szedł jakiś istotnie lepszy dźwięk.

Ważne, aby sprzęt grał dobrze przy niskich poziomach głośności, bo za ścianą śpi małe dziecko i z VOLem nie poszaleję :) Proporcje to ok.70% kino/TV, reszta muzyka (głównie chill out, smooth jazz, swing, trochę klasycznej, czasami ciężki rock/tanz metal :)). Jeśli macie jakieś propozycje, które mogą spełniać powyższe założenia to chętnie poczytam.
 

collider

New member
Bez reklam
Z tych amplitunerow to wybralbym Onko 636. Jest to wyzsza polka od dwoch pozostalych. Natomiast jesli celujesz w ta nizsza to zobacz jeszcze Pioneer VSX 529. Z glosnikow to faktycznie zaproponowane ci sa naprawde godne. Zastanawialbym sie nad Dali lub Ma. Z tym, ze wydaje mi sie ze Zensor 5 (nizszy budzet od 7) poradzilyby sobie w twoich warunkach. Zobacz jeszcze cos z palety Harmana i Jbl.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czy BT i WiFi są niezbędnym elementem? Może masz masz mozliwość podłączenia gdzieś punktu dostępu i połączenia w ten sposób amplitunera.

Na ten metraż, to każdy z tych wymienionych może byc za słaby, ja na twoim miejscu celowałbym w HK 270/370, Yamaha 775/777, Denon X3000, Marantz SR5008, Pioneer 1123, część z tych modeli można dostać w dobrych niskich cenach.
W przypadku kolumn, to z Dali stanowczo Zensor 7, 5 moga być za małe. Do listy na odsłuch mógłbyś dołożyć jeszcze JBL Studio 280/290, KEF C7, M E L O D I K A - B L4, Taga Platinum 100
Napisz do blackninja o ceny, być może uda się zmieścić w budżecie
 

phoba

New member
@collider
Dzięki za odpowiedź. Wiem, że 636 to wyższa półka niż O-535 czy D-1100W, ale szczerze mówiąc akurat 636 ma kilka dodatków, które zupełnie nie będą mi potrzebne (7.1, druga strefa, wejście gramofonowe) i których nie wykorzystam. Jedyne co bym zyskał i na czym mi zależy to nieco wyższa moc ampli. Ale propozycja Pioneera bardzo ciekawa - sensowna moc 130W i dostęp do Spotify mi wystarczą. Czy wiesz może jak sprawuje się kalibracja MCACC - faktycznie skutecznie poprawia nagłośnienie? Wg znawców z salonów HiFi, w których byłem Zensory 5 do tych warunków są za małe, a chętnie bym je przytulił, bo jednak są tańsze niż 7ki.

@henry1979
Dzięki za odpowiedź. Nie mówiłem, że WiFi jest niezbędne :) Ampli będzie podłączony do kabla Ethernetowego, więc tu nie ma problemu. Bardziej myślałem o Bluetooth pod kątem łączności ze smartfonami chyba, że ta technologia nie jest niezbędna, bo inne typy łączności rozwiązują ten problem? Ale np.sterowanie ampli za pomocą apki w smartfonie czy tablecie chyba jednak już wymaga BT?

Dzięki za szeroką propozycje ampli. Pewnie coś z tego wybiorę, ale mam wątpliwość czy niektóre propozycje (Denon, Pioneer) nie mają zbyt wysokiej mocy w stosunku do głośników, o których rozmawiamy? Wiem, że aby sprzęt grał sensownie przy niskich poziomach głośności to moc ampli i kolumn powinna być duża, ale chyba jednak zależność, że moc ampli powinna być niższa od mocy kolumn powinna być utrzymana?
Dzięki za listę głośników, ale KEF C7 chyba jest za mały (podobnie jak Zensor 5)? Tagę już odsłuchałem - nie-e :)

@blackninja
Dzięki za propozycję. Muszę jeszcze kilka sprzętów odsłuchać.

A czy ktoś może podpowiedzieć jaki kompletny zestaw by polecał do mojej powierzchni i wymagań? Może po prostu moje założenia finansowe przy tej powierzchni i wymaganiach to mrzonki i żeby sensownie czegoś słuchać na tej powierzchni przy niskich poziomach VOL po prostu muszę zrewidować budżet i wybrać coś innego. Tylko właśnie pytanie co? Albo może są jakieś ogólne założenia typu do powierzchni X moc ampli powinna być nie mniejsza lub w przedziale Y-Z, a głośników V?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ampli będzie podłączony do kabla Ethernetowego, więc tu nie ma problemu. Bardziej myślałem o Bluetooth pod kątem łączności ze smartfonami chyba, że ta technologia nie jest niezbędna, bo inne typy łączności rozwiązują ten problem? Ale np.sterowanie ampli za pomocą apki w smartfonie czy tablecie chyba jednak już wymaga BT?

BT nie jest niezbędny, jeśli będziesz miał połączony ampli z routerem to smartfon będzie obsługiwał poprzez wifi, spokojnie masz wtedy pełną kontrolę czy strumieniowanie treści do amplitunera
 

phoba

New member
OK, jeśli jest tak jak mówisz to faktycznie nie potrzebuję BT.

Chyba dobrze znasz się na kwestiach sieciowych, więc zadam pytanie z nieco innej beczki. Jeśli ampli będzie podpięty do Ethernetu przez router albo switch (przy czym w mieszkaniu będą oba te urządzenia - kwestia wyboru do czego podepnę ampli), to czy komputer podpięty analogicznie do Ethernetu będzie mógł strumieniować video/audio do ampli? Czy ewentualnym wymogiem będzie aby i komp i ampli były podpięte do tego samego urządzenia (tzn. oba do routera albo oba do switcha)?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ja strumieniuję z laptoka na TV za pomocą serwera DLNA.
Sprawdza się doskonale, kiedy nie chce mi się podpinać dysku bezpośrednio do TV.
Użytkowany TVersity Media Server nie dość, że darmowy, to jeszcze bez problemu radzi sobie z plikami *.mkv.
 

phoba

New member
Panowie, coś mi mocno z tym strumieniowaniem nie wychodzi. Podłaczenia mam jak na tym schemacie: Schemat kabel - WiFi

Taki, a nie inny układ wynika z tego, że router dostawcy ma zablokowane hasło i dostęp do jakichkolwiek ustawień, więc podpiąłem własny gdzie mogę dokonywać dowolnych konfiguracji. Przy takim podłączeniu nic nie mogę wysłać na Denona. Ani jakiejkolwiek muzyki z komputera (np. przez Windows Media Player, czy VLC), ani np. ze Spotify'a odtwarzanego na tablecie. Przy próbie wysyłania muzy z komputera na Denona ani WMP, ani VLC w ogóle nie widzą Denona w sieci, mimo, że w instrukcji jest napisane, że powinien. Myśłałem, że problem mam z siecią domową (kablową), ale ze Spotify'em też jest problem.

Mam konto Spotify premium, które umożliwia przesyłanie muzyki na inne urządzenia i działa to zarówno z tableta na iphone'a, na komputer jak i w dowolnym innym kierunku. Tylko jak chcę coś puścić na Denona to nie działa, bo znowu nigdzie Denona nie widać. Spotify jest uruchomiony na tym samym koncie na tablecie, na iphone, na Denonie. Denon podpięty kablem samodzielnie ma dostęp i działa prawidłowo ze Spotifem (ale życze powodzenia we wpisywaniu szukanych utworów z klawiatury ekranowej), radiami internetowymi, itd. Tylko wewnętrz sieci domowej nie chce się ujawnić :x

Myślałem już, że to może przez fakt, że komputer i reszta urządzeń jest podpięta do mojego routera, a Denon do routera dostawcy (i nie mam na ten moment innej możliwości), a żeby przesyłanie Spotifyem działało, wszystkie urządzenia powinny być w tej samej sieci. Ale gdy przełączyłem tablet na Wifi z routera dostawcy (kreskowana strzałka na schemacie) też dupa blada. Notabene przy podłaczeniu tabelta do Wifi na routerze dostawcy mogę przesłać muzykę na komputer, który jest tylko kabelm podłączony do mojego routera, więc nie tutaj leży problem.

Jestem załamany, bo już nie mam pomysłu, co ewentualnie jest źle popodpinane lub skonfigurowane. Zupełnie nie znam się na sieciach, a wybierając ampli zależało mi na tym, żebym mógł w prosty sposób odtwarzać Spotify z tableta na Denonie i ktoś powiedział, że nie ma potrzeby bo przy podłączeniu całości w jedną sieć będzie działać. A nie działa :-( Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak i co należy sprawdzić i zmienić, żeby działało to jak należy?
 
Do góry