"Plastikowe" kino - Samsung ?

maku99

New member
Witam,

Rodzicie właśnie (w końcu) zdecydowali się na remont mieszkania i pozbyli się starych gratów (kino jedno z pierwszych LG, TV, itd...).
Nowy TV to będzie najprawdopodobniej Samsung z serii 6 (H) 50-55 cali.
Do tego potrzeba prosty zestaw kina - małe wymagania - czasem jakiś film obejrzeć z fajnymi efektami, sporadycznie coś posłuchać, ot tak.
Budżet to około 1500zł.

Sam przerabiałem niedawno kompletowanie kina, więc wiem, że za niewiele więcej można coś konkretniejszego złożyć (amplituner + kolumny). Ale w tym przypadku zostańmy z plastikami. Jeden z wymogów to zgrabny estetyczny wygląd, tak aby jak najmniej miejsca absorbowała całość + Bluray w zestawie.

Pokój to około 16m^2, kable poprowadzone w ścianach, dostosowane do kolumn podłogowych z przodu i satelitek wiszących z tyłu.

Moje pytanie i ewentualnie prośba, czy coś można jeszcze innego wziąć pod uwagę niż:
Samsung HT-H5530 ?
W Euro jest teraz całkiem fajna promocja:
Samsung HT-H5530 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

-Nie ma wejścia HDMI (co wydaje mi się dziwne), ale z 2 strony wszytko podpinamy do TV a dźwięk dojdzie przez ARC albo optykiem.

Jest też prawie identyczny, starszy model z dodatkowym wejściem HDMI ale bez Wi-Fi (ehh):
Samsung HT-F5530 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

oraz LG bh7440p
LG BH7440P - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Ciekawa alternatywa, ma wszytsko co samsung, jest troche mocniejsze (tylko czy potrzeba?) plus:
- 2 wejscia HDMI
- ma Wifi
- nie wiem czy ma ARC
- SIMPLINK będzie współpracował w Anynet+ w TV Samsung ? (Mój Denon z Anynet współpracuje całkiem dobrze)

Tak jak wspomniałem, w tym przypadku chodzi o "plastikowy" zestaw kina. Będę wdzięczny za uwagi/propozycje
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Wiadomo, nikt za uszy ciagnac nie bedzie, ale warto wszystko rozwazyc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maku99

New member
Dzieki koledzy, za zaintersowanie. Kable w scianach przygotowane do 5.1 :do malych wiszacych ( wrzeszczacych) z tylu:)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Pioneer HTP 073 do tego Pioneer BDP 170 ( ewentualnie 160). Wiem, ze to nie zbajerowany Samsung, ale osobiscie wolalbym taki uklad. Z tych plastikow to slyszalem tego LG i dawal rade.
 

maku99

New member
Dzieki Collider, zerknę na to w wolnym czasie
A masz możliwośc sprawdzenia LG:
- czy ma ARC ?
- jak ogólnie działa SIMPLINK - czy radzi sobie np. w połączeniu z TVSamsung ?
 

collider

New member
Bez reklam
Niestety nie mam takiej mozliwosci. Sciagnij sobie instrukcje obslugi i wszystkiego sie dowiesz. Z tego co mi wiadomo posiada ARC.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

g2marcin

New member
Podepnę się też pod temat. Też zastanawiam się nad takim układem, jednak w mojej mieścinie nigdzie się nie da tego posłuchać. TV mam Samsunga 48H6400, wcześniej miałem małe kino Panasonica PT170 i dla mnie wystarczało, niestety po latach odmówiło posłuszeństwa, więc teraz chciałbym coś trochę lepszego. Klocki nie wchodzą w grę, nie będą mi pasować do układu w pokoju. Tylne głośniki muszą być małe, bo na takie mam przygotowane miejsce, z przodu mogą być ewentualnie stojące wąskie . Modele które kolega maku99 wymienił teoretycznie mi pasują, tylko które najlepiej będą współpracować z moim TV i będą miały najlepszy dźwięk. Przeznaczenie to 60% filmy, 30% muzyka, 10% x360. Proszę o pomoc.
 

Disto

New member
Bez reklam
maku, jak już kupisz tego LG to skrobnij parę słów jakie wrażenia.
Szczególnie interesuje mnie efektywność działania korektora dżwięku, bo w moim jest zerowa jeśli chodzi o wysokie pasmo.

g2marcin, z współpracą będzie raczej podobnie, a ten LG powinien spełnić twoje wymagania z nawiązką. W dobrej cenie jest do wyrwania na Alle...
 
Ostatnia edycja:

maku99

New member
Hej,

Póki co, mieszkanie jeszcze w remoncie, ale nawet jak już sprzęt zostanie zakupiony, to nie wiem kiedy osobiście go przetestuje (nie wiem kiedy odwiedzę rodziców). Ale na pewno dam znać co i jak.

Myślę, że jakoś dźwięku może być podobna. Te zestawy są z tej samej półki jakościowej/cenowej. Temat założyłem, żeby się upewnić i ewentualnie dowiedzieć, że nie ma czegoś w stylu "Nie bierz LG (Samsunga), ten model jest nieudany i kompletnie beznadziejny". : )
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zainteresuj się też Sony e4100 lub e6100, świetnie brzmi jak na plastik, ponadprzecietny subwoofer. Różnice w modelach to tylnie kolumny, małe w 4100.

Sent from my GT-I9300
 
Do góry