Uwaga, uwaga nadchodzę - Fidelio B5, czyli następca super zestawu HTL 9100

Iceman2003

New member
Dzisiaj przyszly mi moje B5 od Kikiego, wczoraj zamówione dzisiaj są :)
pierwsze wrażenie? rewelacja, swietny wyglad, niestety jestem w pracy wiec tylko sparowalem baze ze smartem i muze puściłem , fajna rzecz. Będę bardzo zadowolony. Dzięki Kiki! :D
 

BOGO30

New member
I stało się dziś dotarły moje B5 :). Nie rozpisując się polecam każdemu. Po podpięciu do TV optykiem głośność maksymalna nie powala. Ale słuchając Youtube powiem, że mój 30 m salon jest w pełni wypełniony dźwiękiem a bas jest super mięsisty. Super opcja połączenia prze bluetooth. Dźwięk przestrzenny zwalają z nóg. KIKI DZIĘKUJE - pełen profesjonalizm Acha i dodam, że sub wędruje gdzie chce. :)


Kiki, powiedz czym jest pokryty soundbar, to jest rodzaj materiału czy też raczej siatka plastikowa?

Materiał.
 

kozlos

Member
Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia tego sprzętu.

Czy można soundbar podłączyć pod ampli i dopiero z ampli na TV. Chodzi o to, że chciałbym pod soundbar mieć podłączone kilka sprzętów bez konieczności przełączania przewodów co chwile. PS4, dekoder, Odtwarzacz BD, laptop.

Jeśli jest taka możliwość to jak to należy zrobić? Mam już swojego wysłużonego onkyo sr507, jeśli będzie trzeba zmienić to zmienię, a może jest jakiś inny sposób podłączenia wszystkich sprzetów do soundbara? (switch hdmi etc?)
 

FullObcyk

Member
Czekam na sprzęt i myślę jak, to wszystko podłączyć.
W tej chwili do tv mam podłączonego kompa oraz dekoder upc kablami hdmi ( TV pełni również funkcje monitora - dźwięk z filmów oglądanych na pc jak i gier wydobywa się z głośników TV ).
TV nie posiada hdmi arc. Tu pojawiają się moje wątpliwości, czy jeśli b5 połącze kablem optycznym z tv, to w głośnikach sondbaru usłyszę dźwięk z TV,dekodera upc oraz kompa?Czy będę musiał każde urządzenie podłączyć osobno do soundbaru?
 

grzes_r07

New member
Dotarł do mnie również zestaw od kikiego. Przesiadłem sie z zestawu 5.1 Panasonica PT860 i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jestem jakimś znawcą muzycznym ale teraz wiem jaki sztuczny i plastikowy dźwięk miałem do tej pory. Z Philipsa jest znacznie przyjemniejszy i bardziej naturalny. Zestaw głównie używam do TV/filmow ale muzyka również jest bardzo przyjemna. Moc również jest wystarczająca na pomieszczenie ok. 20m.
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy dostajecie B5 z zapisów :
"Tylko Fidelio B5 da Ci super jakość - bez kabli , bez kłopotów projektowych. Wkrótce rewelacyjna oferta ale tylko na zapisy... " ?
 

grzes_r07

New member
Ciekawsze jest to, że teraz Philips zwraca 20% kwoty zakupu. Poszukaj w promocjach na stronie firmowej a do tego dobra cena od kiki daje ciekawą ofertę.
 

Iceman2003

New member
Dokładnie, B5 jest na liście "wybranych produktów"

Mhm, mógłby ktoś podać linka do tego regulaminu? na stronie philipsa w tej zakładce ja tylko widzę do których produktów oni zwracają tą kasę. Zna ktoś procedurę na podstawie której te pieniądze zwracają?:)
Z góry dzięki :)


EDIT.

Już znalazłem, niestety promocja trwa od 7.04, ja kupiłem głośniki ciut wcześniej(25.03) więc niestety nie łapię się :(
 
Ostatnia edycja:

activedroid

New member
Na początku chciałbym sie przywitac oraz przeprosic za odkopanie starego tematu ale w poszukiwaniu sprzetu audio zawsze trafiam na to forum tak stało sie i teraz. Od 2 tyg szukam i szperam informacji na temat soundbarow. Jako ze pozbyłem sie swojego kina 5.1 opartego na głośnikach maudio oraz ampli pioneera postanowiłem szukać czegoś bardziej kompaktowego z większymi możliwościami.
Najpierw napaliłem sie na hk sb30 ale wydaje sie byc nieco przestarzały szczególnie jesli patrzymy na możliwości typu apka na smartfona wsparcie dla aptx. Sluchalem w markecie sb35 gral czysto ladnie, fajny bass ale nadal czułem niedosyt. Potem trafilem na philipsa fidelio b5 i tak pospiesznie skoczylem do sklepu zeby go posluchac odpaliłem pare utworów w flac i ogarnął mnie smutek i rozterka nie wiem dlaczego ale ten zestaw po prostu nie gral, plaski beznadziejny dziwek do suba schylalem sie 3 raz sprawdzając czy aby napewno gra... wziąłem pilota wszystko na 0. Przyznam sie szczerze zdołowałem sie... Napaliłem sie na niego po tych wszystkich recenzjach odpinane głośniki realny surround, aptx w miare mocny, nfc i naprawdę ciekawy design. W czwartek czeka mnie jeszcze odsłuch yamahy ysp-2500 jak to nie zagra to juz nie widze dla siebie nadzieji w soundbrach... Chcialbym przeczytac opinie osob ktore posiadaja fidelio bo moze cos nie tak bylo z tym egzemplarzem.
 

m4recki

New member
Witam. Także skorzystam z odświeżenia wątku aby podpytać o wykorzystanie HTL9100/B5 jako bezprzewodowe centrum rozrywki. W większości wypadków wszyscy podpinają soundbar pod TV (u mnie byłby to projektor). A jak wygląda sprawa z wykorzystaniem Fidelio jako bezprzewodowego odtwarzacza muzyki? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie?
 

grzes_r07

New member
Mam prośbę do posiadaczy B5. Czy możecie podłączyć jakiś sprzęt z Androidem po hdmi i sprawdzić czy macie dźwięk w soundbarze? U siebie testowalem połączenie z minixem oraz z dwoma różnymi tabletami i po hdmi nie mam dźwięku w soundbarze, ale co dziwne do TV dociera po wyjściu ARC.
 
Do góry