Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips Fidelio E5 (CSS7235Y/12) test - czyli bezprzewodowe głośniki E5 z funkcją Surround na życzenie .


- czyli niezwykła jakość i zdziwienie.


(foto - radioplus.fr)

EISA za EUROPEAN HT SOLUTION 2014-2015 dla -Philips Fidelio E5

E5%20EISA.jpg
Z odłączanymi, bezprzewodowymi głośnikami Philips Fidelio E5 wychodzi poza schemat tradycyjnego systemu kina domowego, oferując użytkownikowi możliwość łatwego przejścia między stereo a dźwiękiem przestrzennym w formacie 4.1.



[youtube]DbKaavVwVtE[/youtube]


Przełączenie jest proste – wystarczy odpiąć dwa głośniki ulokowane na szczytach pary obudów i położyć je w miejscu odpowiednim dla surroundów; z kolei podczas podłączenia do bazy w trybie stereo, głośniki te ładują swoje baterie. Obecność Bluetooth aptX, Dolby Digital/Pro-Logic II i dwóch wejść HDMI oznacza, że Fidelio E5 jest wszechstronną centralą kina domowego. E5 brzmi dobrze nie tylko w kinie, ale też przyjemnie odtwarza muzykę, poza tym jest pięknie wykonany.


CSS7235Y_12-D2P-global-001

Niezwykły design, niezwykłe możliwości , niezwykła jakość dźwięku to właśnie przed Wami
zestaw Philipsa E5, który nie jedną osobę wprawi w osłupienie.

"....kupiłem bo wygląda zjawiskowo ale nie spodziewałem się, że jak zagra w domu to, że szczękę będę trzymał w ręku. Ale to nie jest tylko moje odczucie bo jak podłączam gościom to są osłupiali ze zdziwienia. Nikt się nie spodziewa, że to może tak grać. Jak bas rusza ...to się nogi uginają i wcale nie mam małego pokoju.
Myślę, że inni będą mieć podobne wrażenia - szczerze polecam Kacper
"


Co sprawia, że jest to produkt Philips Fidelio?

[youtube]xdjroCxj-9g[/youtube]

CSS7235Y_12-MI1-global-001


To innowacyjny system Philipsa, który można wykorzystać na różne sposoby.

Każdy głośnik grać może razem z nadstawką.


Górna część występuje oddzielnie...

CSS7235Y_12-APP-global-001

... i można ją postawić w dowolnym miejscu,

dzięki czemu uzyskujemy dźwięk przestrzenny kina domowego

ale zintegrowany razem daje szerszą kompozycję dźwiękową .

Na zdjęciu pokazany jest styk za pomocą którego górny głośnik się ładuje.

Sam głośnik przestrzennego dźwięku wygląda tak.

Posiada bardzo wygodny uchwyt wykonany estetycznie ze skóry.

Te głośniki jak już pokazywaliśmy mają własne systemy zasilania w postaci akumulatorów.
Po naładowaniu mogą grać non stop do 10 godzin.
Oczywiście działają bezprzewodowo.

Regulacja manualna na głośniku.

Z tyłu znajdują się złącza do podłączenia urządzeń zewnętrznych.

Możliwość podłączenia urządzeń do dwóch złączy HDMI .

F400043172_CSS7235Y_12-FIL-global-001

Można przesyłać obraz 3D i dźwięk 5.1 lub 7.1-kanałowy.

Możliwości połączeń

Gniazda z tyłu:
Koncentryczne wejście cyfrowe,
Cyfrowe wejście optyczne,
Wyjście HDMI 1.4 (ARC),
Wejście HDMI 1,
Wejście HDMI 2,
Wejście audio (gniazdo 3,5 mm)

Głośniki

Przetworniki w głośnikach dźwięku przestrzennego: 1 pełnozakresowy 2,5"
Przetwornik subwoofera: 1 niskotonowy 6,5"
Pasmo przenoszenia subwoofera: 20–150 (-3 dB) Hz

Subwoofer

Impedancja subwoofera: 4 om



Typ subwoofera:
Subwoofer bezprzewodowy,
System Bass Reflex

Bezprzewodowy subwoofer zapewnia estetyczne umieszczenie go w dowolnym miejscu.
Prawdziwe drewno pasuje do każdego wnętrza.

CSS7235Y_12-U2P-global-001

Przetworniki w głośnikach satelitarnych: 1 wysokotonowy z miękką kopułką 1", 1 pełnozakresowy 3"
Pasmo przenoszenia głośnika satelit.: 150–20 000 (-3 dB) Hz
Impedancja głośnika satelitarnego: 8 om
CSS7235Y_12-UPL-global-001

Typy głośników: 2 głośniki satelitarne
System: System 2.1/4.1
CSS7235Y_12-D1P-global-001

Bazowe głośniki posiadają układy dwudrożne z bas refleksem.

Długo trwały wybory tkanin do sprzętu. Inżynierowie testowali różne, najróżniejsze aby wybrać ciekawe rozwiązanie z domieszką jasnych włókien.

Charakterystyka urządzenia


Głośniki wysokotonowe z miękką kopułką i technologią Crystal Clear Sound

F400033708_CSS7235Y_12-FIL-global-001

Technologia Crystal Clear Sound pozwala faktycznie docenić najdrobniejsze niuanse dźwięku.
Inżynierowie przyłożyli się do pracy i dźwięk jest odtwarzany wiernie, dokładnie i bez zniekształceń.
Taki układ pozwala w filmach akcji, czy musicalach a nawet koncertach - odczuć pełny wymiar dźwięku. Ostatecznym rezultatem jest dźwięk o wyższej precyzji.

CSS7235Y_12-A1P-global-001

Akcesoria

Akcesoria w zestawie:
2 baterie AAA,
Przewód zasilający,
Pilot zdalnego sterowania,
Ulotka z informacjami na temat kwestii prawnych i bezpieczeństwa,
Karta ze znakami towarowymi,
Instrukcja obsługi,
Broszura gwarancyjna (cały świat)

Pilot
Pilot identyczny jak w telewizorach Philipsa poprzednich generacji. Pokryty szczotkowanym aluminium. Jest prosty w użytkowaniu poprzez :
- przełączanie się pomiędzy źródłami
- synchronizacja obrazu z dźwiękiem
- regulację niskich i wysokich tonów
- załączanie Surround Sound

Mały, zgrabny, ergonomiczny i wygodny

W przypadku tego zestawy ten pilot jest bardzo łatwy w obsłudze

Czas na jakość dźwięku.

Sprzęt wyposażony w dźwięk przestrzenny Dolby Digital i Pro Logic II
.
Wbudowany dekoder Dolby Digital eliminuje potrzebę instalowania zewnętrznego dekodera, przetwarzając sześć kanałów informacji dźwiękowych. Zapewnia to odczucie dźwięku przestrzennego i naturalne odczucie atmosfery oraz dynamicznego realizmu.
F400000126-FIL-global-001

System Dolby Pro Logic II zapewnia przetwarzanie pięciu kanałów dźwięku przestrzennego z dowolnego źródła dźwięku stereofonicznego.

I teraz w naszym pomieszczeniu testowym to naprawdę zagrało.
Nie dziwię się wypowiedzi Kacpra. Uśmiech radości chyba wystąpi u każdego.


Francuzi twierdzą że obsesja dźwięku jest uzasadniona:

[youtube]MF9veQnt6hc[/youtube]

Ale to nie wszystko.
Dzięki NFC możesz łatwo skorzystać z własnych zasobów muzki ze smartfona.

Near Field Communication, NFC (pol.: komunikacja bliskiego zasięgu) – krótkozasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów.
Near Field Communication

Parowanie smartfonów z technologią Bluetooth za jednym dotknięciem dzięki technologii NFC.


Właśnie dzięki NFC w prosty sposób sparujesz teraz smartfony z technologią Bluetooth za jednym dotknięciem.
F400051888_CSS7235Y_12-FIL-global-001

Wystarczy dotknąć smartfonem lub tabletem z technologią NFC specjalnie wydzielonego obszaru głośnika, aby go włączyć, rozpocząć parowanie przez Bluetooth lub rozpocząć strumieniowe przesyłanie muzyki.

Surround na życzenie — odłączane, bezprzewodowe głośniki dźwięku przestrzennego
CSS7235Y_12-A5P-global-001

Wystarczy odłączyć bezprzewodowe głośniki surround od głównych głośników zestawu i umieścić je z tyłu pokoju, aby uzyskać pełen efekt dźwięku przestrzennego w grach i filmach.

Gdy skończymy oglądanie filmu podłączamy (zestawiamy) głośniki do zestawu i teraz pojawią się inna przestrzeń do extra efektów przy słuchaniu muzyki i oglądaniu telewizji.

F400058169_CSS7235Y_12-FIL-global-001

Wykorzystujące opatentowaną technologię bezprzewodową głośniki surround działają na nietypowej częstotliwości dzięki czemu unikamy zakłóceń w czasie oglądania filmu.

CSS7235Y_12-U1P-global-001

I teraz bez kabli, ku radości pań - mamy w pełni bezprzewodowy system dźwięku przestrzennego który daje wartość dźwiękową jak na kino domowe przystało.

Udogodnienia
EasyLink (HDMI-CEC):
Zwrotny kanał dźwiękowy (ARC),
Automatyczne odwzorowanie sygnału audio,
Tryb gotowości uruchamiany jednym przyciskiem,
Możliwość sterowania z innego pomieszczenia

Bluetooth® (aptX® i AAC) — strumieniowe przesyłanie muzyki
F400052959-FIL-global-001



Zależy od tego jaką jakością muzyki dysponujemy. Ale teraz mamy kilka różnych rozwiązań.

Dlaczego Panie wybierają zestaw Philipsa E5?

[youtube]wCJuzYOidoI[/youtube]

Bo jest piękny, z bardzo prostą obsługą, nie potrzebuje psucia ścian na przewody i
daję świetne wyniki jakości. Są lekkie i nie wymagają żadnego wysiłku aby otrzymać różne efgekty.

[youtube]ZfkGP5a0TpY[/youtube]

Ale również dlatego, że materiały z których wykonano sprzęt zostały wybrane z pietyzmem, uwzględniając nawet wyrafinowane gusta.

Karton zewnętrzny Waga brutto: 15,4 kg Wysokość: 52,4 cm Długość: 66,4 cm Waga netto: 11,93 kg Liczba opakowań konsumenckich: 1 Ciężar opakowania: 3,47 kg Szerokość: 27,8 cm


Wymiary opakowania

Głębokość: 27,8 cm
Waga brutto: 15,4 kg
Wysokość: 52,4 cm
Waga netto: 11,93 kg
Liczba produktów w zestawie: 1
Rodzaj opakowania:
Karton Ciężar opakowania: 3,47 kg
Typ ułożenia półki: Poziomo
Szerokość: 66,4 cm

Wymiary produktu

Głębokość: 22 cm
Wysokość: 44 cm
Waga: 5,637 kg
Szerokość: 54,2 cm

CSS7235Y_12-_FP-global-001

Wymiary

Jednostka centralna (szer. x wys. x głęb.): 160 x 400 x 160 (z odłączanymi głośnikami) mm
Waga jednostki centralnej: 4 kg
Subwoofer (szer. x wys. x głęb.): 220 x 440 x 220 mm
Waga subwoofera: 5,4 kg
Waga wraz z opakowaniem: 16 kg

Dźwięk

Funkcje poprawy dźwięku:
Surround na życzenie,
Tryb nocny,
Regulacja tonów wysokich i niskich,
DoubleBass

System dźwięku: Dolby Digital 5.1, DTS Digital Surround
Moc wyjściowa subwoofera: 90
Moc całkowita RMS przy THD 30%: 210 W
Moc wyjściowa głośnika satelitarnego: 120

Zestaw został wielokrotnie nagradzany na największych targach na świecie.



CES Innovations Award 2014



Philips CSS7235Y/12
Philips Fidelio E5 wireless surround cinema speakers and their wireless active subwoofer, offer a phenomenal stereo music listening experience that can transform instantly into a true 5.1 wireless surround sound system.....


CSS7235Y_award.jpg


7947.jpg

iF DESIGN AWARD 2015: Es wird wieder spannend!

Noch bis zum 17. Oktober läuft die Anmeldephase zum iF DESIGN AWARD 2015. Das gesamte iF Team freut sich auf alle Einreichungen in den Disziplinen Product, Communication, Packaging, Interior Architecture und Professional Concept. Alle Informationen, Termine und Ansprechpartner
finden Sie hier:

[youtube]UXdjHYV8YX4[/youtube]

Inni recenzenci też są zaskoczeni dobrą jakością i przemyślaną konstrukcją zestawu.
Philips - Fidelio E5 - Zestawy kina domowego - Testy sprztu audio


My dołączmy się do powyższych ocen.
Zrobił naprawdę duże zamieszanie na rynku podobnych systemów.


Zalety :
- znakomity design
- minimalistyczna konstrukcja
- świetny dźwięk jak na bezprzewodowe kino domowe
- extra możliwości ustawień
- dźwięk przestrzenny Dolby Digital i Pro Logic II
- bardzo dobre materiały
- surround na życzenie — odłączane, bezprzewodowe głośniki dźwięku przestrzennego
- technologia Crystal Clear Sound
- NFC
- strumieniowe przesyłanie muzyki
- możliwość przesyłu obrazu 3d


Minusy
- system komunikacji ze sprzętem

- brak Air Play


Redakcja HDTV poleca zakup modelu w klasie cenowej przyznając mu specjalny znak REKOMENDACJA.
Otrzymuje najwyższą ocenę pięć na pięć gwiazdek.
002_rekomendacja-hdtv_com_pl_250.jpg
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
Kiki napisz proszę jak dźwiękowo model Fidelio E5 prezentuje się w stosunku do belki tej samej firmy czyli Fidelio HTL9100. Który z tych dwóch zestawów jest lepszy?. Jeżeli chodzi o odsłuch muzyki (mp3/flac/pok.-25m2) to jak Fidelio E5 wypada w porównaniu np. z MA BX2?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bas naprawdę powala - ale to kierunek do kina domowego.
Z tym ze wg mnie gra lepiej w stereo niż w kinie.
Myśmy słuchali extra pliki z iPoda i powiem że naprawdę szacunek dla inżynierów.
Lepiej gra w stereo znacznie od HTL9100.
MA BX2 nie sprawdzałem - ale sprawdzę bo mamy.
Fidelio urzeka kilkoma sprawami. Prostota obsługi , mega wygoda, zaskoczenie dźwiękiem kina i efekty nawet po wyjęciu z kartonu - wow !
 

bnois

Member
Naprawdę byłem mega zaskoczony że z takich głośniczków jest taka jakość.

Nurtuje mnie jedno pytanie i prosilbym Cie kiki o odp. Jesli htl9100 jest dosuniety do sciany to nie widac zupelnie zadnych kabli gdyz wejscia sa glebiej. W e5 widze sa na plasko czyli jak glosniki stoja na rtv-ce to kable przy lewym glosniku sa widoczne tak? Jesli tak to jest to malutki minus na niekorzysc e5 :) choc z drugiej str e5 nie jest soundbarem.

No moze jeszcze jedno pytanie ;) co to za drewienko na gorze glosnika? Ciekawi mnie, gdyz mam podloge brzozowa i nie wiem jak by sie to komponowalo.

Dzieki i serdeczne pozdro
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
Bas naprawdę powala - ale to kierunek do kina domowego.
Z tym ze wg mnie gra lepiej w stereo niż w kinie.
Myśmy słuchali extra pliki z iPoda i powiem że naprawdę szacunek dla inżynierów.
Lepiej gra w stereo znacznie od HTL9100.
MA BX2 nie sprawdzałem - ale sprawdzę bo mamy.
Fidelio urzeka kilkoma sprawami. Prostota obsługi , mega wygoda, zaskoczenie dźwiękiem kina i efekty nawet po wyjęciu z kartonu - wow !


Wiem Kiki, że pewnie jesteś zapracowany i gdzieś temat uleciał. Ale chciałem się przypomnieć: Fidelio E5 Vs MA BX2 w stereo [pok. 25m2]. Co lepiej gra i czy różnica jest duża?. Kusi mnie ta opcja szybkiej przemiany w kino domowe, ale wolałbym mieć odniesienie do większych kolumn podstawkowych. Jeżeli w wolnej chwili mógłbyś zrobić porównanie, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej chwili kilka osób już kupiło zestawy Philips E5 i powiem że są bardzo, bardzo zadowoleni.
 

largoon

New member
Kiki czy możesz sprawdzić jak wygląda kwestia dostania się do akumulatorów odczepianych satelit? Słabym punktem po wielu latach może okazać się ich system zasilający.
 

Pietruszex

New member
Ja właśnie planuje kupić ten zestaw ale mam pewne pytanie, jak z głośnością dialogów podczas oglądania filmów? Z racji tego że to zestaw 4.1 i nie posiada głośnika centralnego, zastanawia mnie czy nie będzie z tym problemu.
 

Visq

New member
Czyli do zwykłego oglądania TV z dekodera NC+ E5 czy HTL,9100?
Kiki masz w sprzedaży obydwa zestawy? Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych cen...
 

KamilaKornet

New member
Czy zestaw E5 nadaje się do podłączenia bezpośrednio pod Tv Philipsa np. samym kablem HDMi? Rozumiem że blu ray Philipsa wystarczy że jest połączony z tv też kablem i tam nic nie trzeba łączyć z tym kinem?
Do samego tv jest lepszy czy porównywalny z HTL 9100?
 

Theng

New member
Kiki, piszesz, że E5 bardzo dobrze gra w stereo. Więc mam pytanie czy można do zestawu podłączyć odtwarzacz CD (którym łączem)?
Dodatkowo mam tuner upc i przymierzam się do odtwarzacza multimedialnego/BR. Więc miałbym trzy urządzenia do podłączenia. No i tv. Starczy wejść?
W innych tematach pytałem o KD ale ten zestaw chyba by spełnił (prawie?) wszystkie moje oczekiwania.
 
Do góry