Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski dostaniesz extra cenę i podamy Ci krok po kroku co i jak podłączysz. Można podłączyć wszystkie trzy urządzenia i bluetooth czwarty.
 

largoon

New member
Napisałem do Philipsa w kwestii akumulatorów satelit tylnych (czy jest to model uniwersalny czy jakiś wymysł Philipsa, jaki jest koszt wymiany akumulatora, czy głośnik jest rozbieralny, itd). Niestety zero odpowiedzi. Na czacie konsultanci firmy rozkładają ręce i odsyłają do serwisów. Tam w większości nie kojarzą tego modelu. Mówią, że sprawdzą i oddzwonią. Nie oddzwaniają. Tragedia. Czasem warto rozpocząć zakupy od punktu "Z", zanim zaczniemy od "A", aby się potem nie rozczarować. W instrukcji Fidelio E5 także panuje posucha.

Jeżeli ktoś posiada info, jaki rodzaj akumulatorów stosuje Philips w Fidelio E5 to napiszcie. Z góry dziękuję.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest rozwiązanie Philipsa.
Jak często słuchasz sprzętu ?
Jak często będziesz korzystać rozstawionych głośników ?

Jeszcze nikt się nie rozczarował więc nie potrzebnie siejesz zamęt.
Chcesz wyjąć je z obudowy , potrzebujesz do innego sprzętu ?
 

alabuz

New member
Cały czas byłem przekonany że właściwym wyborem w moim przypadku będzie zestaw Fidelio E5, ale po komentarzach zacząłem mieć wątpliwości czy nie powinienem postawić na HTL9100.

Wizualnie zdecydowanie bardziej odpowiada mi E5. Zestaw będzie służył w salonie połączonym z kuchnią (całk. pow. 50m). TV 40%, filmy 10%, PS3 10%, muzyka 40%.

Co byście wybrali w moim przypadku?
 

largoon

New member
To jest rozwiązanie Philipsa.
Jak często słuchasz sprzętu ?
Jak często będziesz korzystać rozstawionych głośników ?

Jeszcze nikt się nie rozczarował więc nie potrzebnie siejesz zamęt.
Chcesz wyjąć je z obudowy , potrzebujesz do innego sprzętu ?

Uważam Kiki, że chodzi o świadomość konsumenta. Sprawdzenia przed zakupem co może w przyszłości szwankować, a raczej jak łatwo będzie można ten problem rozwiązać i jakim kosztem. Jeżeli akumulator zacznie padać powiedzmy po około 6-7 latach użytkowania (niekoniecznie regularnego), to co wtedy? Jedziemy do serwisu, wymieniamy i płacimy (po gwarancji). A jeżeli usłyszysz, że takich akumulatorów już nie ma na rynku i nie można zastąpić ich modelem uniwersalnym to jest niefajnie. I to chciałem m.in. ustalić. Do tego służy forum. Krzywdy nikomu nie robię, zamętu jak napisałeś nie sieję. Philipsa absolutnie nie odradzam, bo i sam jestem nim zainteresowany.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze, to nie zrozumiałem obaw. Nigdy aż tak daleko nie sięgałem w przyszłość ? Co ile lat zmieniasz sprzęt ?
 

largoon

New member
Sporadycznie Kiki:) Moja wieża Philipsa ma już grubo ponad 10 lat i nadal żyje. Czy spełnia dzisiejsze standardy? Odpowiedź jest oczywista, ale czy to oznacza, że mam ją od tak wysłać na emeryturę? Żony byś się tak szybko nie pozbył, bo dzisiaj już inaczej śpiewa. No dobra to nie był dobry przykład. Notorycznie się zastanawiam komu ją wcisnąć w rodzinie. Ale fakt działa i ma się dobrze. Czemu nie sięgasz w przyszłość? Może brak przykrego doświadczenia z wadliwym sprzętem, o arcyciekawych historiach z serwisami nie wspominając. Możliwe, że to ja mam pecha i źle trafiam. Aktualny tv Samsunga upolowany świadomie z 5 letnią gwarancją producenta. Tak aby dłużej spać spokojnie;).
Pozdrawiam (i nie przeciągam tematu).
 

garob

New member
Kiki czy możesz sprawdzić jak wygląda kwestia dostania się do akumulatorów odczepianych satelit? Słabym punktem po wielu latach może okazać się ich system zasilający.

Szczerze mówiąc kwestia akumulatorów i ich pracy po kilku miesiącach użytkowania to też jedna z pierwszych rzeczy, o których pomyślałem. Ale skoro nikt jak na razie nie zgłasza żadnych uwag w tej kwestii to chyba nie ma z tym większych problemów.
 

garob

New member
Zastanawia mnie czemu dostępność tego zestawu i HTL9100 jest taka słaba.
Skoro to są tak dobre zestawy to powinno być tego więcej w sklepach a tu jak na lekarstwo. HTL9100 można dostać jedynie w MM i jego bracie Saturnie, a Fidelio E5 to ze świecą szukać.

Ludzie na pniu wykupują czy producent nie wytwarza tego za dużo?
 

largoon

New member
Zastanawia mnie czemu dostępność tego zestawu i HTL9100 jest taka słaba.
Skoro to są tak dobre zestawy to powinno być tego więcej w sklepach a tu jak na lekarstwo. HTL9100 można dostać jedynie w MM i jego bracie Saturnie, a Fidelio E5 to ze świecą szukać.

Ludzie na pniu wykupują czy producent nie wytwarza tego za dużo?

Taka polityka Philipsa. Ludzie na forach o tym piszą od dawna, i to nie tylko w Polsce. Produkt jest przeważnie dobry. Po chwili pojawiają się nagrody. I tak rokrocznie. Dostępność słaba, przeważnie w sieci sklepów które podałeś. I nie chodzi tylko o dźwięk. Dawniej telewizory tej marki były wszędzie. Obecnie tak różowo nie jest. Smutne, ale prawdziwe. LG i Samsung jakoś dają radę.

Co do Fidelio E5 to polecam poniższą lekturę:

https://www.avforums.com/threads/philips-fidelio-e5-wireless-surround-css7235y.1887580/
 

garob

New member
Taka polityka Philipsa. Ludzie na forach o tym piszą od dawna, i to nie tylko w Polsce. Produkt jest przeważnie dobry. Po chwili pojawiają się nagrody. I tak rokrocznie. Dostępność słaba, przeważnie w sieci sklepów które podałeś. I nie chodzi tylko o dźwięk. Dawniej telewizory tej marki były wszędzie. Obecnie tak różowo nie jest. Smutne, ale prawdziwe. LG i Samsung jakoś dają radę.

Co do Fidelio E5 to polecam poniższą lekturę:

https://www.avforums.com/threads/philips-fidelio-e5-wireless-surround-css7235y.1887580/


Hmmm to teraz dałeś mi do myślenia.
Chcę wybrać pomiędzy HTL9100 u właśnie E5. Na początku myślałem o HTL9100 ale później zdecydowałem się na E5, który jednak wygląda o niebo lepiej no i cena też jest o kilka stów niższa. Ale z kolei w innym wątku ktoś wspomniał o whathifi.com i ich ocenie - HTL9100 5 gwiazdek a E5 tylko 3. W linku od Ciebie generalnie opinie bardzo pozytywne. A więc myślenie zaczyna się od nowa...:grin:
 

collider

New member
Bez reklam
Hmmm to teraz dałeś mi do myślenia.
Chcę wybrać pomiędzy HTL9100 u właśnie E5. Na początku myślałem o HTL9100 ale później zdecydowałem się na E5, który jednak wygląda o niebo lepiej no i cena też jest o kilka stów niższa. Ale z kolei w innym wątku ktoś wspomniał o whathifi.com i ich ocenie - HTL9100 5 gwiazdek a E5 tylko 3. W linku od Ciebie generalnie opinie bardzo pozytywne. A więc myślenie zaczyna się od nowa...:grin:

To ja ten ktos z innego watku ;). Jest jeszcze jedna sprawa. Fidelio 9100 ma w tej chwili nowe otwarcie czyli wyszla jego nowa wersja, ktora podobno jest jeszcze lepsza. Oznaczono ja symbolem B5.
 

garob

New member
To ja ten ktos z innego watku ;). Jest jeszcze jedna sprawa. Fidelio 9100 ma w tej chwili nowe otwarcie czyli wyszla jego nowa wersja, ktora podobno jest jeszcze lepsza. Oznaczono ja symbolem B5.

Tak dokładnie, to była twoja opinia. Każda konstruktywna opinia się dla mnie liczy, także dzięki za wskazówki.
Co do B5 to niestety kosztuje koło 3000 zł a to już zdecydowanie zbyt dużo.
 

halabalala

New member
sorki za wcześniejszy post, musiałem przyspamować by nabić 5 postów by móc wrzucać zdjęcia :)

Co byście wybrali e5 czy htl 9100 do tego pomieszczenia?

hu2je8.png


Pokój ok 20-25m2, ale część kinowa to połowa z tego. Krótsza ściana w pokoju ma 3,9metra.

moje preferencje:
kino domowe> ps3 > muzyka

posiadacze jednego i drugiego - dodatkowe pytanie: używacie zestawów na okrągło, również do codziennego oglądania tv, czy odpalacie głośniki tylko na specjalne okazje? Mój Panas 55vt60e przywieszony na ścianie pod względem dzwięku reprezentuje biedę - tv słychac wszędzie w domu tylko nie na sofie, tak więc głośniki hulałyby radziej na okrągło - które są bardziej energooszczędne??
 
Do góry