Projektor czy TV? - projektowanie pokoju audio-video

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć Koledzy
Powoli przymierzam się do zrobienia pokoju audio - video (pisałem wcześniej). Miałem już spotkanie z wykonawcą, projektantem i dźwiękowcem. I pierwsze, co usłyszałem od dźwiękowca to powinien być projektor. Nie mam przekonania do projektora. TV to jednak TV - coraz taniej 4K :)
Proszę podzielcie się doświadczeniami.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Jak tylko do projekcji filmowych to bez względnie projektor tu jest większe pole popisu niż przy tv projektory 4k też już są dobre robi Barco 4K wykorzystują je w multikinie
 

Trole

New member
Jeżeli cena nie gra roli to lepiej według mnie duży TV(>80cali).No chyba,że masz dużą ścianę to wtedy projektor bezapelacyjnie.Na przykład taki Panasonic(usunąć spację przed http): http: //projektor.pl/projektor-panasonic-pt-at6000.html Panasonic PT-AT6000 ma wszystko co potrzebne do kina domowego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz miec salke z prawdziwego zdarzenia, to kup projektor i zrob to porzadnie, co to za salka kinowa oparta na malym 60" tv?
Jak sie juz zamawia ekipe, wyklada na to pieniadze i faktycznie oczekuje wiekszych efektow, jak te ktore mozna sobie wlasnymi silami zrobic samemu, to niech juz to bedzie porzadnie zrobione i z grubej rury.
Sam wolalbym tv 80" od projektora 80", ale juz 110" na projekcji w dydykowanym pomieszczeniu, to podstawa.
Tv w tych przekatnych, to juz absurdalne koszty.
Druga sprawa, co Ci z tv (np.) 65" 4k, jak to i tak nie bedzie mialo zadnego startu do wrazen z 80-110".
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dużo oglądam meczy więc nie wiem jak ten projektor sobie z tym poradzi. Mam cyfrę+ więc stamtąd też sporo leci. W sumie TV 84" to przekątna 2,15 metra tylko, ze na ten moment to duży koszt. Ekran projekcyjny w tym pomieszczeniu to będzie 120" może 125" ale co z jakością obrazu? Do projektora trzeba robić ciemne pomieszczenia a TV sobie wszędzie poradzi.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja na twoim miejscu jak bym miał adoptować pomieszczenie i wkładać jak sądzę nie mały koszt to robił bym salkę tylko do projekcji filmowej a oglądanie ogólnej telewizji pozostawił w innym pokoju bo trudno pogodzić wszytko w jednym czy projektor czy tv i w jednym i drugim przypadku są plusy i minusy.ja na twoim miejscu do projektora zamurował bym okna :) i po kłopocie.Do projektora musisz też doliczyć jego eksploatację żywotności części jak masz zamiar oglądać też normalnie telewizję to nie wiem czy projektor jest opłacalny w tym momencie
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak nie będzie okien to będzie trumna :)
Możesz zostawić, do przewietrzenia pomieszczenia, ale podczas projekcji muszą być całkowicie zasłonięte, czyli dobre gumowane rolety na skrzydła z zapasem oraz dodatkowo jeszcze raz na całą wnękę okienną. Możesz je też zamalować lub szyby zakleić czarną tapetą samoprzylepną.
Nie wiem jak duże będzie pomieszczenie, ale przyda się też ewentualnie cichy klimatyzator (projektory nie lubią gorąca, a w zaduchu też nie przyjemność oglądać).
No i podstawowa sprawa - w miarę możliwości żadnych jasnych odbijających światło powierzchni, łącznie z sufitem. Najlepiej specjalne farby lub tkaniny jako tapeta (coś jak welur). Mam białe High Gloss kolumny i nawet one odbijają świtało. Ekran koniecznie z borderami i topem, a jeśli bez kompromisów to najlepiej z napinaczami.
Do projektora to konieczne, telewizor tego nie potrzebuje, ale jak ma być kino to tylko z projektorem.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki koledzy za porady. Przekonaliście mnie. Zrezygnowałem z pokoju kinowego - ciemne kolory i brak okien to nie dla mnie. Zrobię tylko pokój audio stereo z telewizorem. I tak bardziej mi zależy na muzyce niż na filmach.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
JVC DLA-X500 (DLAX500) prawie 20K:cry:
Dlaczego nie mogę przekonać się do projektora?:?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego nie mogę przekonać się do projektora?:?

Widocznie nie jestes "az" takim kinomaniakiem, proste :)
Zrob sobie salke stereo, tak jak jeden forumowicz na pewnym forum, z tego co pamietam wymienial nawet okna (w bloku), poszlo tam chyba ze 100tysi. Znajde link, to wkleje.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
100K samo pomieszczenie czy ze sprzętem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chce sklamac, bo juz nie pamietam, ale gosc zainwestowal kupe kasy w adaptacje pomieszczenia pod stereo.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj ogromna. Jeżeli ze sprzętem to żaden "kosmos" ale jeżeli bez to nie wiem co trzeba zrobić w jednym pokoju żeby tyle wydać - oczywiście z rozsądkiem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może masz trochę racji. 100 tys to brzmi dumnie na papierze, ale jak się zastanowisz, to w każdym pokoju jest już sprzętu za kilkanaście (dziesiąt), plus materiały wykończeniowe, a przecież to zazwyczaj zwykle pokoje dzienne.
Gdyby robic od początku taki pokoik, to pewnie ani bys się obejrzał i 100wka nie Twoja :D
 
Do góry