Zestaw 5.1 w cenie 6-10tys.

lpawel

New member
Witam, poszukuję zestawu KD do pomieszczenia 3,3m x 8,6m przy czym część dla TV i KD to 3,3m x 4,0m wysokość pomieszczenia to 2,8m pozostała cześć przeznaczona na aneks kuchenny.
Przeznaczenie zestawu to 50%muzyka (hip-hop , techno), 40% filmy 10% konsola. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć wynosi 6-10 tys.

fotosik.pl/pokaz_obrazek/61b3b9fceb618019.html

Pierwsze zestawienie to:
denon X-3000
Głośniki:
Zensor 7
Zensor Vokal
Zensor 1
SUB E-12 F

Ponadto kontaktowałem się z kilkoma forumowiczami i uzyskałem wskazówki aby rozważyć opcję ze wzmacniaczem i zwrócić również uwagę na:

Ampli:
Marantz 5008/6008, Yamaha 775/830, Onkyo 717/830, H/K 370

Głośniki:
JBL studio 270/280/290, Klipsch 20/rf52/rf62, Melodika bl 40, Paradigm monitor 9 v.7/ 11 v.7, Monitor audio rx80, Taga platinium f100/120, Roth oil

Proszę o ocenę w/w pozycji oraz ewentualnie inne propozycje odnośnie doboru sprzętu do tego pomieszczenia. Ponadto jeżeli ktoś się orientuje gdzie na trasie katowice-kraków można znaleźć salon godny polecenia do odsłuchu to prosiłbym o wskazówkę.

Pozdrawiam, Paweł
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie podane przez Ciebie amplitunery/kolumn są warte uwagi i odsłuchania. Do muzyki jaką słuchasz z amplitunerów, które ja odsłuchiwałem wybrałbym Denona X3000 lub Harmana avr370 bądź Denona X4000, który jest w bardzo dobrej cenie. Zensory bym odrzucił. To świetne kolumny, ale są lepsze do muzyki, której słuchasz. Moim faworytem są Klipsch RF62/82 i Paradigm Monitor 9 v.7/11 v.7 . Nowej serii Studio 2 nie słyszałem, ale znając JBL-a też w tym repertuarze się sprawdzą. Melodika BL40 też odsłuchaj. Na pewno będą bardziej uniwersalne niż Klipsch, Paradigm. Zagrają cieplej i bardziej miękkim basem.
Za jakiś czas dokupisz sobie wzmacniacz stereo i podłączysz go do pre-out w amplitunerze i będziesz miał dobre kino domowe i stereo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Paweł, słuchaj Pawła, bo dobrze prawi ;) i tak jak pisałem spróbuj porównać X3000 z X4000
pzdr
 

collider

New member
Bez reklam
Nic szczegolnego. Zazartowalem sobie wczoraj, ze polechtales ego Pawel_Sz85 slowami "Paweł, słuchaj Pawła, bo dobrze prawi". Niewinny zarcik, ale zacytowalem Krzysztofa zamiast ciebie. Ot i cala tajemnica :).
 

lpawel

New member
koniec przegadywań ;p, lepiej polećcie mi jakiś salon audio :D, sprzęt jaki będę poszukiwał już jest uściślony także teraz pozostaje udać się na odsłuch
 

lpawel

New member
Tak więc jestem już po odsłuchu kilku zestawień:

Marantz 6008 i Denon x-4000 z kolumnami Melodika Bl 40
Marantz 6008 i Denon x-4000 z kolumnami Dali Ikon 6 mkII
Marantz 6008 i Denon x-4000 z kolumnami Monitor Audio Silver 10

Co do amplitunerów, Marantz bardzo ładnie brzmi w tonach średnich wysokich, lecz przy wybranej przeze mnie muzyce wygrywa Denon z ładniejszym basem. Jeżeli chodzi o głośniki Dali - przy HH, R&B, Techno nie wychodzą najlepiej w porównaniu z Monitor i Melodika. Z w/w głośników zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się Monitor Audio silver 10.

Denon x-4000 z kolumnami Klipsch Rf 62

Denon jak wyżej, natomiast głośniki bardzo fajnie słychać tony wysokie i szybki bas.

Onkyo tx-nr626 z kolumnami Klipsch Rf 62
Onkyo tx-nr626 z kolumnami Klipsch Rf 82
Onkyo tx-nr626 z kolumnami Jbl Studio 280

Onkyo z pośród 3 ampli 3 miejsce, ale również nie żle daje radę. Głośniki - JBl Studio bardzo płytko idą w porównaniu do Klipsch i innych odsłuchiwanych głośników raczej zajęłyby ostatnie miejsce.

Z pośród dotychczas odsłuchanych sprzętów wybrabym jako ampli Denona i kolumny Monitor Audio lub Klipsch. Moniotr Audio w porównaniu z Klipschami są dużo bardziej wyrafinowane ale i droższe.

Mam pytanie czy posiada ktoś z forumowiczów Klipsch rf 62/rf82 ? Jeżeli tak to czy po dłuższym odsłuchu nie są uciążliwe wysokie tony, które w tych kolumnach są bardziej wyostrzone?

Ponadto bardzo proszę o poradę gdzie w mojej okolicy możnaby posłuchać Paradigm monitor 9 v.7 lub 11 v.7 ponieważ chciałbym jeszcze porównać klipsch i monior do nich.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za recenzje. Na pewno się komuś przyda. Do do amplitunerów to do muzyki jakiej słuchasz to jak na moje ucho Denon się bardziej nadaje. Na pewno ma więcej basu. Przynajmniej jak ja porównywałem X3000 z SR5007. To Onkyo to za bardzo nie miało szans bo to sporo niższy model. Powinieneś podsłuchać 838 lub 929, ale wiem, że nie zawsze jest taka możliwość. Co do kolumny to spory rozrzut cenowy:) Melodika za 2,4k i Monitor Audio za 8K :) Monitor Audio ma potężne przetworniki się basu będziesz miał sporo. Dodatkowo będzie to uniwersalna kolumna i sprawdzi się też w innych gatunkach muzycznych. Jeśli podobały Ci się Klipsch to Paradigm Monitor 11 v.7 też mogą Ci się spodobać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
.... Co do kolumny to spory rozrzut cenowy:) Melodika za 2,4k i Monitor Audio za 8K ....
Jest trochę takich ciekawych konstrukcji ;), ciekawy byłby taki test odsłuchowy. W ciemnym pomieszczeniu podłączać różne kolumny z bardzo różnych półek cenowych i oceniać je na podstawie brzmienia, a nie etykiet.
Pamiętam, jak sam szukałem dla siebie sprzętu i wiele "tanich" zestawów zaskakiwało mnie na plus nie ustępując tym drogim.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety cena czasem (nie zawsze oczywiście) działa na podświadomość. Ślepy test byłby idealnym rozwiązaniem.
 
Do góry