tani zestaw kina

angelhod

New member
witam,
wiem że tego typu wątków było conajmniej kilka lecz ja bardziej chciałbym skierować pytanie w stylu co wybrać najtańsze niż mam budżet X i chcę się w tym zmieścić
a więc od kilku dni zastanawiam się nad kupnem pierwszego kina domowego docelowo to bedzie podłączone pod rzutnik (chyba BenQ). Budżet nie jest sprecyzowany ale zależy mi na tym aby wydać jak najmniej ponieważ:
1) jest to moje pierwsze kino domowe
2) do tej pory filmy oglądałem z dzwiękiem tylko z TV i byłem zadowolony
3) nie jestem i nie chcę stać się audiofilem
4) uważam że jeśli wydam na to kilka k to nie zauważę różnicy
5) 90% użytkowania to będą filmy

wstępnie zastanawiam się nad :
Pioneer VSX-322 lub Yamaha RX-V375 w sumie to oprócz ceny nie widzę w nich zbyt wielkich różnic jak dla mnie aplituner ma przepuszczać hdmi to tv/rzutnik i wycinać dźwięk, przepuszczać 3D, obsłługiwać true HD najbardziej męczy mnie wybór głośników. Narazie mam dwa pewniki, pierwszy to 5.1 a drugi że wolałbym trójdrożne. Na rynku są zestawy poniżej 1k a i są zestawy (niby budżetowe) polecane na tym forum np Jamo 626 za ok 2k. Pytanie czy zestawy poniżej 1k są na tyle słabe że nikt ich nie bierze pod uwagę?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
aplituner ma przepuszczać hdmi to tv/rzutnik

Jak chcesz jednoczesną obsluge projekcji i tv, to zapomnij o tych klockach.
Do tego musisz miec 2 wyjscia HDMI. W przeciwnym wypadku, za kazdym razem jak bedziesz chcial odpalic projektor, to bedziesz musial wypinac kabel (lączacy z tv) i wpinac ten od projekcji.
Mozna tez pokusic sie o splitter hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Cena porównywalna (spotkałem się nawet z nizysza ceną Jamo za zestaw 5.0 niż za zestaw Taga 5.0), a jakość Jamo zdecydowanie wyższa, odczujesz zwlaszcza przy słuchaniu muzyki. Najlepiej porównaj gdzieś na odsłuchu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tym się nie sugeruj, jest mnóstwo nie trojdroznych kolumn, które kosztują kilk ładnych tysięcy ;)
Porządne troj drozne konstrukcje Tagi, np. świetna seria Platinum to też już kilka tysięcy za zestaw.
Tak naprawdę chodzi abyś dobrał odpowdni zestaw w budzecie, który masz na ten cel przeznaczony. Jeśli koniecznie szukasz trój droznych, niedrogich konstrukcji to zobacz dla porównania choćby Eltax Monaco, gdzie masz przyzwoite brzmienie za niewygórowaną kwotę.
Wracając jeszcze do twojego dylematu, to takie 506 w niczym nie ustępują niektórym droższym/ porównywalnym cenowo kolumnom 3 droznym
ps sorry za drobne literówki, ale piszę na phonie ;)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Zobacz jeszcze te kolumny AudioPro Avanto HTS5.0 zagrają w kinie podobnie jak JamoS626 hcs3 a nawet lepiej podobna konstrukcja i ta sama cena.Oceniane w tej cenie są najlepiej są dynamiczne nie okazują slabosci jak piszą nabywcy ze nie potrzebuja dodatkowego suba w kinie bo bas jest pokazny i schodzi bardzo nisko.Ja bym te kupił zamiast Jamo i tagi w tym budżecie
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
ten model mozna dostać co podalem 2000-2500 zalezy od sklepu tej cenie deklasuja kazde jamo i tage jesli chodzi o stosunek jakosci/cena/dzwiek wolal bym je niz jamo 626 a tez kosztuja 2000zl
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Spinacz, masz absolutną rację, że są lepsze od Jamo 506 czy Tagi 606, ale kolega szuka tańszych, więc podajemy mu propozycje cenowe zgodnie z jego oczekiwaniami ;)
 

angelhod

New member
Tym się nie sugeruj, jest mnóstwo nie trojdroznych kolumn, które kosztują kilk ładnych tysięcy ;)
Porządne troj drozne konstrukcje Tagi, np. świetna seria Platinum to też już kilka tysięcy za zestaw.
Tak naprawdę chodzi abyś dobrał odpowdni zestaw w budzecie, który masz na ten cel przeznaczony. Jeśli koniecznie szukasz trój droznych, niedrogich konstrukcji to zobacz dla porównania choćby Eltax Monaco, gdzie masz przyzwoite brzmienie za niewygórowaną kwotę.
Wracając jeszcze do twojego dylematu, to takie 506 w niczym nie ustępują niektórym droższym/ porównywalnym cenowo kolumnom 3 droznym
ps sorry za drobne literówki, ale piszę na phonie ;)

piszesz o Taga Harmony TAV-506 v.2 za mniej niz 1k?
 

Henry

Active member
Bez reklam
piszesz o Taga Harmony TAV-506 v.2 za mniej niz 1k?
Nie doprezyzowalem ;)
Chodzi o Jamo 506 za ok. tys zł
@angelhod, zacznijmy od początku ;)
Piszesz, że 90% filmy i chcesz jak najmniej wydać, a pod wszystko podłączyć projektor czyli typow Kino Domowe cię interesuje, z tego względu najlepiej będzie szukać czegoś z subem...
Pytanie jak duże pomieszczenie i ile jesteś w stanie wydać? 2 tyś; 3 tyś? ;4 tyś? ...
 
Ostatnia edycja:

angelhod

New member
wogóle bardzo dziękuję za te wszystkie odpowiedzi.... dały mi trochę do myślenia.... na dniach chciałbym podjąć decyzję chociaż muszę jeszcze pewne porządki przeprowadzić
jeśli chodzi o budżet to u mnie jest on płynny lecz jeśli bym wydał 5k na nagłośnienie po czym u kumpla który wydał 2k albo 1k bym nie usłyszał żadnej różnicy albo znikomą to szlak by mnie trafił bo jakoś u mnie efekt placebo nie działa i dlatego na tak szanownym forum się pytam :)
a pytanie trochę z innej beczki kupując zestaw za 1k jakis Taga a za 2.5k jakiś AudioPro Avanto jakby wpuścić 10 losowo wybranych osób to jak myślicie albo na ile jesteście pewni że większość albo wszyscy powiedzą że AudioPro jest lepsze.... oczywiście żadna z osób by nie wiedziała czego w danej chwili słucha ogląda.... bo dodam że u mnie plan jest praktycznie tylko i wyłącznie pod filmy + czasem jakiś mecz NBA skoro play-off'y się zaczęły
 

spinacz66

New member
Bez reklam
No to tak w tym budrzecie za duzo nie ma na ceneo sa jeszcze godne uwagi
Taga Tav606-999zl
M-Audio Trend HTS700-846zl
 
Ostatnia edycja:
Do góry