tani zestaw kina

angelhod

New member
pomieszczenie mam ok 3.8m na 6.5m co do kasy to tak jak napisałem.... nie chodzi dokładnie o kasę ale w uogólnieniu jeżeli mam zapłacic X za zestaw albo 3X za coś o 20% lepsze i to tylko dla osób które są ekspertami od audio to raczej bym wybrał X
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masz kawałek pokoju do nagłośnienia, więc najlepiej sprawdziły by się jakieś podlogówki + reszta z zestawu. Co do ampli to postaw na coś w budżecie ok. 1 tyś zł -Pioneer 528, Yamaha 475, Onkyo 525, HK 151, Denon X1000, tutaj tak naprawdę różnic dużych nie będzie bo interesuje cię KD i wszystkie sprawdzą się porównywalnie. Jeśli chodzi o kolumny, to Jamo 426; 428; 506, Eltax Monaco czy Taga jak ci pasuje, ale szukaj raczej zestawów 5.1
Początkowo myślałem o zestawie głośników Harmana HKTS16, bo to fajny zestaw z subem b.dobry do KD, ale obawiam się, że mogłby okazać się trochę za maly do ciebie ;)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Pionek 528 stanial teraz kode,tage i amplif luknji w Polpaku mozna tam negociowac ceny bo to dystrybutor maja zawsze niezle wyprzedaze sprzetu w dobrych cenach
 
Ostatnia edycja:

angelhod

New member
dobra kupiłem pionka 528 i taga 502 zestaw w dobrej cenie bo jakoś ok 1840 zeta.... pierwsze wrażenia BOMBA.... zupelnie inny odbiór filmów nawet rozważam chwilowe (miesięczne) wstrzymanie się z projektorem pobawie się w tym czasie w rozkminianie sprzętu...

tylko cholera za mocno dokręcałem kable i delikatnie uszkodziłem minusową końcówkę w jednym głośniku... czyli że ukręciłem to... ehh ale styk jest, trzyma dobrze więc mam nadzieje że martwić się nie powinienem ... ciekawe ile kosztuje naprawa tego
a i mam jedno pytanko czy te tylne/boczne głośniki surround powinny być takie chichsze czy mocno powinny grac?
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli robiles autokalibracje a ona tak to ustawila to widocznie tak ma byc. One maja zagrac tylko wtedy kiedy potrzeba i nie wybijac sie poza fronty. Oczywiscie jezeli uwazasz, ze to za cicho i chcesz je bardziej slyszec to zawsze mozesz recznie podkrecic glosnosc obu kanalow.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylne maja grac mocno i dobitnie, ale tylko na konkretnym materiale i wybranych scenach.
Odpal Transformersow i przetestuj surroundy, jak tam nie bedzie pary, to juz nigdzie nie bedzie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
na wojnie światów też można przetestować jak te stworki wychodzą z ziemi w dts5.1 eng sub też wtedy nieźle wali i można przetestować i dobre efekty 5.1 na filmie Skyline jak te stwory latają
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Skyline może i dźwięk dobry, ale na filmie się strasznie zawiodłem. Kupiłem bluray z nadzieją, że dostanę dobre kino s/f a dostałem gniota.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skyline jest dobry do testowania tylnych i to chyba najwiekszy plus tej produkcji.
Wojna Swiatow, to juz wiecej niskich, ale bez szalu na tylach.
Dobry efekt jest przy scenie z płonącym pociagiem i przy uderzeniach na podworku w pierwszych scenach filmy.
 

angelhod

New member
tył gra dobrze... jeszcze raz wszystkim dziękuje za podpowiedzi.... jestem mega zadowolony z zestawu który kupiłem
 
Do góry