Kino domowe do nietypowego pokoju + muzyka

ttpj

New member
Witam,
Poszukuje zestawu do sluchania muzyki/kina domowego.
Pomieszczenie jakim dysponuje to pokoj okolo 20 m2, z tym ze nie jest to typowy prostokatny pokoj ale cos w rodzaju L. Odleglosc od kanapy do glosnikow frontowych to okolo 3,5m. Wyglada to tak:
postimg.org/image/bogw4sn8z/(niestety nie moge dac linka przed napisaniem 5 postow...)
Jesli chodzi o amplituner zalezy mi na wyborze funkcji sieciowych - radio, odtwarzanie muzyki DLNA, odtwarzanie muzki i filmow z pendrive - flac, mp3. sterowanie z telefonu i z iPada.
Myslalem o Pioneer vsx-528 i Denon x1000 - raczej sklaniam sie ku Denonowi - nie mialem okazji posluchac Pioneera, ale podobno Denon gra lepiej. Dodatkowo o ile sie nie pomylilem to jest mozliwosc podpiecia wzmacniacza stereo ewentualnie kiedys w przyszlosci do Denona.
Jesli chodzi o glosniki, chcialbym zeby fajnie dalo sie posluchac muzyki (rock, pop, blues generalnie wszystkiego po trochu) i obejrzec film oraz podpiac telewizor zlaczem optycznym.
Jesli chodzi o odtwarzanie filmow, to chcialbym wykorzystac odtwarzanie filmow z TV korzystajac z serwera DLNA, w zwiazku z czym wydaje mi sie ze nie potrzebuje blu raya?
Sluchalem glosnikow Taga 606 i 906. Oczywiscie 906 zagraly lepiej. Dodatkowo 906 sa troche mniejsze co w moim przypadku jest wazne i chyba ladniejsze.
W zwiazku z tym moimi faworytami jest zestaw Denon x1000 + taga 906. Taki zestaw mozna dostac za ok. 2,9-3k zl.
Osobna kwestia jest subwoofer, nie musi byc specjalnie mocny (mieszkanie w bloku) ale chcialbym zeby gral a nie buczal. Sluchalem subwoofera Velodyne impact 10 i wywarl na mnie bardzo dobre wrazenie. Niestety kosztuje tez dosc sporo - 1,7k zl. Czy jest cos godnego polecania o podobnej jakosci w nizszej cenie?
Fundusze: Na poczatku chcialem zmiescic sie w 2k zl, teraz po zapoznaniu sie z tematem zwiekszylem pulap do 4-5k zl razem z kablami. Chcialbym zeby to byly dobrze wydane pieniadze i zeby zestaw sluzyl mi tez kiedys w przyszlosci o ile uda mi sie przeprowadzic z bloku do domu a przy tym oczywiscie chcialbym wydac jak najmniej pieniedzy, wiec bede bardzo wdzieczny za atrakcyjnie cenowo propozycje;)
Mam nadzieje ze opis nie jest zbyt dlugi i znajdzie sie ktos kto potwierdzi ze moj wybor w tej cenie jest najlepszy lub doradzi cos lepszego:)
Pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Ani wymieniony Denon ani Pioneer nie maja mozliwosci podpiecia wzmacniacza stereo. Co do brzmienia to kwestia gustu. Zaden amplituner nie odtwarza tez filmow ani z usb ani po sieci. Od tego sa wszelkiej masci playery.
 

ttpj

New member
Dzieki za odpowiedz, musialem w takim razie cos pomylic z tym pre out... W sumie nie jest to tak istotne - w najblizszej przyszlosci i tak nie lanowalem dokupienia wzmacniacza - bylo to raczej na zasadzie: Fajnie miec;)
Moze troche nieprezyzyjnie sie wyrazilem, filmy chce odtwarzac na TV po sieci. To juz mi dziala. Z TV do amplitunera kabel optyczny. W takim przypadku blu ray jest zbedny, prawda? Nie powinno byc raczej opoznienia w takim przypadku?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Przy takim budżecie to lepiej skup się na wyższych, bardziej funkcjonalnych modelach ampli
-Denon X3000, Marantz 5007, HK270/171, Yamaha 773/775, Pioneer 1123
do tego kolumny Melodika BL3xxx, Roth Oli RA3, Indiana Line Nota 550, Wherfedale Diamond 10.6
 

ttpj

New member
Amplitunery ktore podales + kolumny spokojnie wyjda wiecej jak 5k, a jeszcze gdy wezme do tego subwoofer to wyjdze 7k a to juz zdecydowanie za duzo. Raczej pulap podany wczesniej tj. ampli + kolumny za ok. 3k zl to maksimum ktore chcialbym wydac i do tego jakis dobry subwoofer.
Taga 906 rzadko pojawiaja sie w polecanych glosnikach w tej kwocie, czesciej sa wlasnie Wharefdale, Indiana czy Audio Pro. Czy to znaczy ze sa znacznie slabsze od wymienioncyh?
 

Henry

Active member
Bez reklam
W niższym budżecie też możesz kupić w miarę przyzwoity sprzęt, ale spróbuj gdzieś posłuchać trochę lepszego żeby mieć porównanie i świadomość czy warto cokolwiek dołożyć.
Przykładowo; Denon X3000- 2 500 zł + Indiana Line Nota 2 200 zł - całość masz budżecie ale bez suba i te ceny, które podałem są w cenach wyjściowych, jesli gdzieś zrobisz zakup w jednym miejscu jest możliwość urwania kasy. Jeśli weźmiesz pod uwagę tańsze kolumny JBL Loft czy Wherfedale Obsidian wyjdzie jeszcze mniej i być może zostanie na suba.
Pisałeś poza tym, że pre-out fajnie byłoby mieć, choć konieczności nie ma. Jesli mogę ci coś zasugerować, to pomyśl o tym, bo zostawisz sobie otwartą furtkę na rozbudowę sprzętu, mi z perspektyw wydaje się, że akurat do pre-out warto dołożyć, choćby kosztem rezygnacji z suba, którego można zawsze dokupić później.
Co do TAV 906 to są w miarę ok, ale porównaj je gdzieś z innymi produktami zbliżonymi cenowo.
Jak już sobie określisz dwa, trzy zestawy, na które mógłbyś się ewentualnie zdecydować do pisz do blackninja o ceny i wtedy określisz na co cię stać, a co odpuścić.
Na tym etapie nie zawężaj sobie wyboru ze względu na cenę (oczywiście w granicach rozsądku ;)
)

ps.
jeśli obniżasz budżet, to zobacz sobie choćby na sprzęt, który collider ma w opisie Pioneer 528 +JAMO (możesz patrzeć na 428, 426, 506), a dodatkowo ampli Denon X100, Yamaha, 475, Onkyo 525
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fajne pomieszczenie do nagłośnienia.

index.php
 

ttpj

New member
Dzieki za odpowiedz.
@henry1979: Planowalem sie zmiescic w 5k maksymalnie razem z subem i kablami w najwiekszym maksimum. W zasadzie im taniej tym lepiej, dlatego propozycje ktore przedstawiasz sa troche za drogie, no chyba ze np jest jakis sub swietnie grajacy za 500 zl?;)
@blackninja: Dzieki za wrzucenie obrazka, sam nie moglem tego zrobic przed napisaniem 5 postow;) Co masz na mysli mowiac ze fajne pomieszczenie do naglosnienia? Wydawalo mi sie ze latwiej naglosnic zwykly prostokatny pokoj i ze ta "L-ka" bedzie stanowila jakis klopot...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Im taniej tym lepiej dla portfela, ale nie dla jakości dźwięku, funkcjonalności czy wykonania. Nic nie jest za darmo, a za lepszą jakość trzeba niestety zapłacić więcej:( Czyli albo decydujemy się na coś co będzie sobie tylko grało, albo na coś co się będzie podobać? Tylko problem w tym, że sam na dobrą sprawę nie wiesz co Ci będzie już wystarczało, a co pozostawi niedosyt? Dlatego tak ważne jest odsluchanie kilku sprzetów w różnych cenach.
 

ttpj

New member
Dzieki za odpowiedz, wiem ze zeby podjac decyzje trzeba posluchac sprzetu z roznych polek. Wczesniej chcialem kupic tagi 606, ale po posluchaniu 906 wolalem zwiekszyc budzet. Budzet do 4-5k zl to juz powiekszony buzdet, ktorego nie chce juz powiekszac. Niestety nie mialem mozliwosci zmieniania amplitunerow. Wydaje mi sie jednak, ze nie bedzie tak duzych roznic jak w wypadku kolumn, prawda?
Raczej interesuja mnie wspomniane Wharefdale obsidian, czy jbl loft. Jak wypadaja one w porownaniu z Taga 906?
Jak brzmi sub z zestawu JBL loft?
 

Henry

Active member
Bez reklam
W takim budżecie to juz można wybrać fajniejsze kolumny od 906....nawet kosztem tańszego ampli, będzie miodzio zestawik.
100% racji ;)

co do JBL Loft i Wherfedale Obsidian, to zwróć uwagę, że tam jest boczny bass reflex, więc w twoim przypadku prawa kolumna powinna mieć zapewnione trochę miejsca
 

lentym

New member
Odsłuchiwałem Obsidianów i powiem szczerze, że wrażenia na mnie nie zrobiły.
Góra i średnica bardzo wycofane.
Kolumny bez harakteru, jedynie basu troszkę było ale generalnie dźwięk taki płytki i mało dynamiczny.
 

ttpj

New member
@henry1979 Czy uzywasz aplikacji do sterowania Denonem z Androida/iOS? Jak to dziala? Nie zacina sie to jakos? Czy mozna przesuwac do przodu/do tylu utwory odtwarzane we Flacu z USB lub z DLNA?
@collider Jak to wyglada z aplikacja od Pioneera? Wyczytalem ze nie dziala przesuwanie utworow, odtwarzanych z USB lub DLNA? Czy to prawda?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja używam androida i wszystko działa i z usb i z dlna, można spokojnie przechodzić między utworami, podobno pod ios jest lepsze działanie, chociaż ja póki co nie miałem żadnych problemów, a zdarza mi się sterować dwiema strefami. Ja mam u siebie 5.0 w salonie i 2.0 w sypialni jako zone 2
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak wrócę z delegacji to dam ci znać ;)
Generalnie jak słucham muzyki to włączam albo cały album albo konkretne utwory ;)
 

ttpj

New member
Super dzieki:) Bylbym niezadowolony gdyby po zakupie okazalo sie ze nie da sie przesuwac utworow:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry