budżetowe (i nie tylko) kable do kolumn surround

spinacz66

New member
Bez reklam
Kolega był kiedyś na zlocie albo Konferencjach gdzie gromadzą się audiofile i wymieniają spostrzeżeniami są tam konferencje,Wykłady,prezentacje bo tam można zdobyć praktykę i nie tylko wiedzę że kolega tak mnie krytykuje.Freddy nie moje klimaty słucham Trance Psy i Goa
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Trance Psy i Goa? wszystko na temat :)
Co Ty mi tu o zlotach piszesz, proponuję jeszcze raz posłuchać sobie płyt SACD lub Pure Audio Blu-Ray, dobra koniec tematu bo mi się ciśnienie "dźwigło" ;) a o audiofilach można powiedzieć tylko jedno, audiofil jest wiecznie niezadowolony :)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Kolega coś ma do tego Trance :) Fakt jak sie na słucha to szumi w głowie :) Fakt audiofil zawsze jest nie zadowolony bo dąży do perfekcji.A tak na marginesie to spotkałem się na takich zlotach jak tacy ludzie dają sie zrobić w konia żeby polepszyć swój dźwięk poprzez różne maści,bezpieczniki audio(złoto),kable zasilające,oczyszczacze kwantowe,wygrzewacze kabli itp.wszytko bzdura
 
Ostatnia edycja:

ro35

New member
Wykłady,prezentacje bo tam można zdobyć praktykę i nie tylko wiedzę...
nie tylko tam,
proponuję dopisać w notatniku (po gapless) nowe pojęcie - "kwadrofonia"
w zamierzchłych latach sporo nagrywano w tym systemie - cztery RÓWNORZĘDNE głośniki,
jest sporo nagrań w dts, sacd, itd. gdzie słychać i to jak !
powaliło mnie ostatnio deep purple "machine head" w wersji wielokanałowej,
świetnie brzmią starsze płyty moody blues...
aha i oczywiście tubular bells !
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
gerus6 nikt nie kwestionuje wpływu kabli na dźwięk ani wagi kolumn efektowych w zestawie. Ja jedynie sugeruję odsłuch paru kabelków i zastanowienie się nad sensem wydawania po 50zł/m kabla do kolumn surround. Jak juz pisałem, ja usłyszałem delikatną róznicę na +, ale to bylo na zestawie stereo. Róznica była słyszalna, ale nie taka jak chociaż zmiana DVD na CD. Więc to są niejednokrotnie delikatne zmiany i trzeba w ciszy się wsłuchać, najlepiej na dobrze nagranej i znanej Nam płytce. W zestawie KD podpinając te kabelki pod amplituner ( nawet lepszej klasy) + odtwarzacz DVD/BD po kablu cyfrowym, te niuanse mogą być jeszcze trudniejsze do wychwycenia. Dodatkowo w stereo pełne pasmo idzie Nam przez kolumny frontowe, a w kinie jest ciut inaczej. Kolumny są odpowiednio odcięte, za bas odpowiada sub, a sam materiał 5.1 tez nie leci pełnym pasmem na wszystkich kolumnach. Może źle prawię, ale uważam że kupić dobre kable OFC nie szalejąc z ceną. Najlepiej pożyczyć coś lepszego i samemu się przekonać, nawet nie tyle w kinie co podłączając je pod kolumny frontowe i na pełnym paśmie. Jeżeli róznica będzie minimalna lub jej wogóle nie będzie to mamy zaoszczędzone 600zł, które można zainwestować w coś innego.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
krzysiek1980 właściwie to nie rozumiem co Ty do mnie piszesz ;)
"Pomijając mitologię na temat kabli nie rozumiem spychania na drugi plan głośników surround" gdzie napisałem, że trzeba kupić drogie kable?
Mało tego, dziwię się, że ktoś kupuje kable np. za 100zł/m do tych naszych budżetówek gdzie w środku czy to w kolumnach czy amplitunerze wszystko jest spięte "szizdratem" :)
Mnie chodzi tylko o to, że płyty nagrane w 5.1 surrundy są tak samo ważne jak fronty.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pisałem ogólnie w temacie, a do Ciebie jedynie byla odpowiedź jeśli chodzi o kolumny surround, bo cały temat tyczy się zasadności podłączenia droższych kabli do w/w kolumn. Zrozumiałem, że z racji tej że kolumny surround powinny byc na równi traktowane z całą resztą sugerujesz kupno drogich kabli? Może po prostu źle zrozumiałem wypowiedź i niepotrzebnie odniosłem się do Twojej osoby:wink:
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam kable Chord i sobie chwalę. Brakuje mi jeszcze dobrych dwóch kabli LFE i jednego podwójnego RCA. Jakieś propozycje?

I jeszcze jedno pytanie. Jakim kablem podłączyć laptop do CA MS6. Ten wzmacniacz ma jakieś wejście komputerowe USB "B"?
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
czyli wersja B to komputerowe mini usb są kable 2*mini usb wtyk męski albo mieszany 1*USB A-1*USB B
kable już od 10zł ale to 100zł dostaniesz dobry kabel tylko są kable do odpowiedniej transmisji uważaj np.komp.(do danych masowych)do przesyłu muzyki jest inny tryb danych kabel najlepiej jak najkrótszy podobno jitter jest mniejszy ale nie wiem czy to prawda bo po zmianie trybu jitter jest mały
 

gerus6

Active member
Bez reklam
A ja mam kable Chord i sobie chwalę. Brakuje mi jeszcze dobrych dwóch kabli LFE i jednego podwójnego RCA. Jakieś propozycje?

I jeszcze jedno pytanie. Jakim kablem podłączyć laptop do CA MS6. Ten wzmacniacz ma jakieś wejście komputerowe USB "B"?

To jest taki kabel jak do drukarki.
W takim połączeniu nie jest najważniejsze jaki kabel tj czy za 50 czy za 100 lecz odpowiednie skonfigurowanie programu do odtwarzania muzyki, trzeba pominąć cały ten mixer windowsa np. foobar2000 plus wasapi ;)
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
to prawda że kable usb tak na prawdę nie grają i każdy kabel zagra dobrze z wyjątkiem może kabli no name.dobrym kablem jest Belkin Pro Hi-Speed usb 2.0 50zł tylko te kable z drukarki są długie a tu zaleca się stosowanie jak najkrótszych kabli przed błędami ponieważ do muzyki stosuję się tryb izochroniczny(ten tryb posiada 3 pod tryby który wpływa na jitter i tu wybiera się tryb Asynchroniczny tylko nie które urządzenie nie obsługują tego więc zostają tryby Synchroniczny(duzy jitter i ograniczenie do 48khz) i Adaptacyjny(mały jitter)) i przy błędzie nie ma powtórzenia pakietu danych jak w trybie masowym (bulk).Do odtwarzania dobry jest footbar z wtyczka dobrze skonfigurowany
 

gerus6

Active member
Bez reklam
spinacz66 bardzo Cię proszę pisz tylko o tym co sam stosujesz, słuchasz itd, a nie to co przeczytasz ;)
W twoim przypadku możesz pisać np. o podłączeniu odtwarzacza blu-ray do komputera, albo o lektorze w filmach lub o psach czy tam psy w mp3:)
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Gerus znowu się czepiasz napisałem jakie poprawne tryby sie stosuje przy podłączeniu
jak masz wąską wiedzę to nie moja wina samo podłączenie nie zapewni poprawnego brzmienia trza wybrać odpowiedni tryb dla usb.A to że nie lubisz tej muzyki to nie moja wina ja tych twoich narkomanów też.Udzielaszasz się do Trance a nie wiesz nawet jak to się pisze więc nie podnos głosu też nie słucham.Mp3 nie słucham bo jest stratna dla twojej wiedzy.A te specialne zaczepki zostaw dla siebie bo tylko ty się czepiasz i uważasz za najmądrzejszego

Tu są podane tryby o USB jest w półowie

Audiovoodoo, cz. 2 - Reduktor Szumu - odc. 11 - YouTube
 
Ostatnia edycja:
Do góry