czy nie za mocny zestaw do tak małęgo pokoju

cysio92

New member
witam
mam pokój 4x3 telewizor jest na scianie 4m odległosc od łóżka to 2.5m
telewizor 40call
i tu pytanie czy zestaw jamo 608 i onkyo 525 nie bedzie na duży do tak małego pokoju
 

tdx

New member
Bez reklam
nie ma za mocnych zestawów...

Są tylko za cienkie ściany
Zbyt stetryczali sąsiedzi
I za czuły potencjometr

:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he to prawda.:) A tak na poważnie, to TAK zestaw kolumn będzie za duży na ten metraż. Ja bym proponował spróbować małych podłogówek np. MA MR4/ BX5, Dali Zensor 5, Klipsch f10, Melodika BL 30, Taga Platinum F60 lub najlepiej złożyć kino na dobrych monitorach.
 

collider

New member
Bez reklam
Tak na szybko:

PIONEER VSX-528 + BDP-160 + TAGA TAV-506 + TSW-90

Denon DBT-1713UD + AVR-X1000 + Eltax Monaco 5.0

HARMAN KARDON AVR 151 + HKTS 5

YAMAHA RX-V473 + BD-S473 + TAGA TAV-606 v3 + TSW-90
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ba wszystko by sie moglo sprawdzic ale dutkow brak :).

czemu brak dutków, kolega chce wydać ok. 3 k

mozecie mi cos doradzic budrzet to 3k ampituner i głosniki i ewentualnie sub
z góry dziekuje za pomoc

-glośniki z subem (zestaw 5.1)
HKTS 16- ok 1,5 k
HKTS 35- ok 2 k
-ampli
Pioneer 528, Denon X1000, Onkyo 525,Yamaha 475, HK151 -wszystkie w granicach 1000-1300 zł
Więc wszystko w budżecie, a zakładając, że wszystko zakupione w jednym miejscu, to jeszcze parę groszy zostanie
 

collider

New member
Bez reklam
Zauwaz ze wiekszosc zestawow dalem z blurayem. Bez playera mozna by zlozyc to troszke inaczej. Harmana oparlem wedlug cennika z ceneo. Jak pisalem sa to propozycje na szybko. Jak najbardziej mozna je modyfikowac. To tylko fundament.
 

Henry

Active member
Bez reklam
mozecie mi cos doradzic budrzet to 3k ampituner i głosniki i ewentualnie sub
z góry dziekuje za pomoc

A gdzie kolega pisze, że chce BR? ;)
Poza tym, ja w takim budżecie kupiłbym zwykły odtwarzacz, lepiej dołożyć kasę do ampli i kolumn, a TAV 606 nie polecałbym nawet wrogowi:p już ci pisałem, ze to nawet nie gra, a tańsze kolumny miażdżą to badziewie w każdym względzie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
to miażdżenie dotyczy kolumn;)
a co do odtwarzacza, to tylko tak pisalem, że kolega o tym nie pisał, a nie zeby się doczepić, że zapronowałeś. Podszedłeś do sprawy kompleksowo, czyli pełne KD i ok ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Proszę bardzo
-Jamo 426, 506, 428
-Wherfedale Vardus, Crystal
-Eltax Monaco, Uniwerse

Wszystkie swoje opinie piszę tylko i wyłącznie nt. produktów, które miałem okazję testować/słuchać/porownać. I wszędzie zaznaczam, że jest to MOJA opinia.
Co do tych TAV606, co już opisywałem, po pierwszym odsłuchu myślałem, że trafiłem na uszkodzony egzemplarz, więc pojechałem gdzie indziej, ponieważ czytając opinie na ich temat, bardzo się na nie napaliłem. W drugim studio było dokładnie to samo, następnie "osławione" SE i tylko nieznacznie lepiej, ale nie na tyle żebym mógł je kupić.
 

dmk84

New member
Proszę bardzo
-Jamo 426, 506, 428
-Wherfedale Vardus, Crystal
-Eltax Monaco, Uniwerse

Wszystkie swoje opinie piszę tylko i wyłącznie nt. produktów, które miałem okazję testować/słuchać/porownać. I wszędzie zaznaczam, że jest to MOJA opinia.
Co do tych TAV606, co już opisywałem, po pierwszym odsłuchu myślałem, że trafiłem na uszkodzony egzemplarz, więc pojechałem gdzie indziej, ponieważ czytając opinie na ich temat, bardzo się na nie napaliłem. W drugim studio było dokładnie to samo, następnie "osławione" SE i tylko nieznacznie lepiej, ale nie na tyle żebym mógł je kupić.



Ja kupując swoje KD miałem w swoim zasiegu cenowym zestawy z w/w kolumnami: jamo428,eltax universe i jeszcze qq5000.
Nic mi te firmy nie mówiły i szperając w googlach zwycięsko z konfrontacji wyszły tav606(80%opini)
Jestem z nich zadowolony i uważam że nie grają jak by ktoś przykrył je kocem
Był u mnie kolega który dość mocno siedzi w tym temacie i był miło zaskoczony jakością grania 606-spodziewał się po tej cenie i marce dudnienia i jazgotu!Tak go zaciekawił mój zestaw że ma wpaść z jakąś audifilską płytą żeby sprawdzić prawdziwe możliwości zestawu ale jakwidać już na wstępie nie jest tak tragicznie jak co niektórzy piszą o niskobudżetowych zestawach
Jak widać to forum nie sprzyja takim markom jak Pioneer,Taga,Lg. Trzeba tylko brać pod uwagę że nie każdego stać na bardziej markowe sprzęty i że nie cena gra a sprzęt i że jak coś droższe to nie znaczy lepsze :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja kupując swoje KD miałem w swoim zasiegu cenowym zestawy z w/w kolumnami: jamo428,eltax universe i jeszcze qq5000.
Nic mi te firmy nie mówiły i szperając w googlach zwycięsko z konfrontacji wyszły tav606(80%opini)
Jestem z nich zadowolony i uważam że nie grają jak by ktoś przykrył je kocem
Był u mnie kolega który dość mocno siedzi w tym temacie i był miło zaskoczony jakością grania 606-spodziewał się po tej cenie i marce dudnienia i jazgotu!Tak go zaciekawił mój zestaw że ma wpaść z jakąś audifilską płytą żeby sprawdzić prawdziwe możliwości zestawu ale jakwidać już na wstępie nie jest tak tragicznie jak co niektórzy piszą o niskobudżetowych zestawach
Jak widać to forum nie sprzyja takim markom jak Pioneer,Taga,Lg. Trzeba tylko brać pod uwagę że nie każdego stać na bardziej markowe sprzęty i że nie cena gra a sprzęt i że jak coś droższe to nie znaczy lepsze :)

Co do jednego się z tobą zgadzam,
nie każdego stać na bardziej markowe sprzęty i że nie cena gra a sprzęt i że jak coś droższe to nie znaczy lepsze :)
dodałbym jeszcze, że nie logo gra.....
Ja pisząc tak, a nie inaczej o tych kolumnach nie zestawiam ich z droższymi konstrukcjami, ale wręcz przeciwnie, tańszymi i jak dla mnie dużo lepiej brzmiącymi. Nie mam zamiaru się z nikim spierać ws. słuszności czyichś wyborów, proponuję ci jednak żebyś posłuchał gdzieś sprzętu w podobnej cenie czy tańszego, być może będziesz wiedział o co mi chodzi. Gdyby ten zestaw kosztował 600 zł to ok. i nawet nie zwracałbym na to uwagi, ale irytują mnie wpisy w stylu, że jest to sprzęt jakością brzmienia przewyższający znacznie droższe konstrukcje. Ja się przekonałem, że tańsze dla mnie brzmiały lepiej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o rzetelność, może jestem zbyt naiwny, ale kieruje się zasadą, żeby nikomu nie wciskać kitu, póki co dobrze na tym wychodzę.
Co do Pioneera, Tagi czy LG to ja o tych firmach mam jak najlepsze zdanie, gdybyś zadał mi np. pytanie czy denon X1000 czy Pionek 528, to wskazał bym na Pionka....,bo to że w danej kategorii cenowej znajdą się lepsze sprzęty to normalne.
Będąc posiadaczem Denona czy Bostonów nikomu nie mówię, że to co moje jest naj, a reszta to kicha, ale staram się doradzić, że za x zł moze kupić sprzęt a,b i c, a że ten d to jest jednak trochę za drogi jak na to co możemy dzięki niemu uzyskać, ale żeby sobie posprawdzał i wybrał to co mu akurat będzie odpowiadać.
 
Do góry