czy nie za mocny zestaw do tak małęgo pokoju

collider

New member
Bez reklam
Kolego Henry kazdy zestaw glosnikowy czy amplituner charakteryzuje sie swoim wlasnym brzmieniem. Ocena danego sprzetu jest wiec bardzo subiektywna bo zalezna od słuchającego i stad rozne wybory. Jeden preferuje melodyjnosc, scene inny skrajne pasma albo jak sprzet wali niskimi rejestrami. To, ze Taga przegrywa dla ciebie z innymi glosnikami to twoja opinia bo na podstawie jakiego kryterium oceniasz, ze sa najgorsze? Masz sluch idealny, zaawansowane alogarytmy, jakis wzor czy urzadzenie pomiarowe a moze jestes ekspertem w branzy audio? Bo jezeli nie to zostaje tylko subiektywne odczucie. I dla ciebie sa be a dla np. pana K juz nie gdyz ich brzmienie mu w zestawieniu np. z Pionkiem czy Yamaha podchodzi. Rozumiem gdy mowa jest o wykonaniu danego produktu, specyfikacji, ale brzmienie to bardzo delikatna sprawa. Dlatego najlepszym sposobem jest odsluch sprzetu a jezeli ktos go nie moze zrobic pozostaje zawierzenie opiniom uzytkownikow. Wiec powiedz na jakiej podstawie ktos ma zawierzyc zakup sprzetu np. tobie a nie jak wspomnial kolega 80% innych, pozytywnych opini?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Collider, jeśli ktoś kupuje głośniki tylko i wyłącznie na podstawie opinii w necie to jego sprawa...

Ja kupując swoje KD miałem w swoim zasięgu cenowym zestawy z w/w kolumnami: jamo428,eltax universe i jeszcze qq5000.
Nic mi te firmy nie mówiły i szperając w googlach zwycięsko z konfrontacji wyszły tav606(80%opini)
Skąd masz pewność, że te 80% opinii nie jest na zamówienie?
Ja osobiście nie raz spotkałem się z osobami pracującymi w tego typu firmach, więc opinie o produktach na wszelkie rodzaju porównywarkach cen traktuję z przymróżeniem oka ;)
W którym miejscu dmk84 pisał, że wybrał je na podstawie odsłuchów, porównywania?
Czy ty osobiście dokonałeś odsłuchu tych kolumn? Masz na ich temat zdanie, bo przeczytałeś w necie czy jest ono wyrobione na podstawie twoich doświadczeń?
Gdzie w swoim poście poruszam kwestie różnic w brzmieniu?
Piszę o jakości brzmienia, a to zasadnicza różnica, bo wszystkie przykłady głośników wymienionych przeze mnie będą się różniły brzmieniem, ale jakość tego brzmienia, nie będzie aż tak bardzo różna.
W którym miejscu nie napisałem, że są to moje subiektywne odczucia?
Czy trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że coś się podoba lub nie?
Inne pytanie do ciebie... (idąc twoim tokiem rozumowania)
Na podstawie jakich doświadczeń tak zaciekle bronisz Pioneera, jeśli tylko ktokolwiek na tym forum odważy się napisać krytyczną uwagę na temat tej firmy?
Jesteś ekspertem z branży hi-fi? Przeprowadzałeś jakieś testy porównawcze przy użyciu specjalistycznego sprzętu? Masz jakieś specjalne uprawnienia, certyfikaty?

ps. gdybyś uważniej przeczytał mój post/posty zauważyłbyś, że każdego namawiam, żeby w miarę możliwości posłuchał nie jednego a kilku produktów, a nie kupował w ciemno...
pzdr
 

dmk84

New member
Ja zawierzyłem opiniom ponieważ nie miałem możliwości odsłuchu!Cały zestaw KD kupiłem przez neta na podstawie opini z googla i nie żałuję:-o Amen i bądzcie pozdrowieni:-o
 

collider

New member
Bez reklam
Proponuje Pioneera z prostej przyczyny. Sluchalem wielu urzadzen tej firmy, nie jest to pierwszy ampek tego producenta w moim posiadaniu, sledze uwaznie to co sie dzieje w tej firmie i jakie produkty wprowadza. Czytam testy, opinie uzytkownikow rowniez na zachodnich forach. To na tyle. Z calym szacunkiem, ale jezeli ktos nie moze odslucha to niestety pozostaje mu bez wzgledu na twoje podejrzenia kierowanie sie opiniami uzytkownikow czy kupujacych nawet jesli czesc jest robiona na zlecenie. Rownie dobrze ktos moze miec podobne zdanie na temat twoich bo kto wie moze i ty prowadzisz sprzedaz danych produktów. Tak sluchalem Tag i nie mialem takiego wrazenia jak ty.
Nie, nie trzeba byc ekspertem, ale wtedy twoja opinia na temat danego sprzetu jest tyle samo warta co moja. Subiektywna.
Mamy tylko jeden wspolny mianownik, odsluchy.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie, nie trzeba byc ekspertem, ale wtedy twoja opinia na temat danego sprzetu jest tyle samo warta co moja. Subiektywna.
Mamy tylko jeden wspolny mianownik, odsluchy.

i wszystko w temacie.........
A ja nie jestem żadnym sprzedawcą czy przedstawicielem którejkolwiek z firm...
 

cysio92

New member
spodobały mi sie HKTS 16 a co do ampitunera to chyba onkyo 525
i terz pytanie do was kiedys posaiałem kino domowe z marketu za jakies 1000zl i efekty w filmachbyły bardzo słabo odawane a jak sie miewo to do hkts 16


a jescze jedno moze to głupie jamo 608 bedze za mocne a jak by dac moc na 20% to jak by to grało

dzieki za odpowiedź i wyrozumiałość
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Będzie grać .Nie możesz porównywać zestawu Harmana do kolumienek z marketu - bez odsłuchu wiadomo ,że HKTS16 zabrzmi lepiej
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy twoim metrażu, to podłogówki niestety mogą okazać się za duże, a te HKTS + ampli na pewno dużo lepiej zagrają od KD za 1000 zł ;)
 

collider

New member
Bez reklam
spodobały mi sie HKTS 16 a co do ampitunera to chyba onkyo 525
i terz pytanie do was kiedys posaiałem kino domowe z marketu za jakies 1000zl i efekty w filmachbyły bardzo słabo odawane a jak sie miewo to do hkts 16


a jescze jedno moze to głupie jamo 608 bedze za mocne a jak by dac moc na 20% to jak by to grało

dzieki za odpowiedź i wyrozumiałość

To jak juz chcesz kupic HKTS to polacz je z ampkiem Harmana.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W KD wszystko jedno, ale w muzyce to już Pioneer, Denon i HK ;)
Denon niestety najgorzej wyposażony;)

@collider, w końcu się w czymś zgadzamy ;)
 
Do góry