Kable HDMI

tdx

New member
Bez reklam
Całościowo droższy kabel wypdał lepiej nie dlatego, że coś zmienia całośc jest bardziej szlachetna , subtelna i finezyjna .Bardziej zwrwaca na siebie uwagę ,bardziej przyciąga wzrok - brzmi to może niedorzecznie ,ale tak jest . Nie żałuję wydanych pieniędzy - zostaję przy droższym kablu

Faktycznie tak brzmi.

Ciekawe jak ten droższy kabel tego dokonał?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
;) Nawiazujac do tekstu z linka TDXa, ja niestety sprawdzałem na tanich i małych ekranach oraz krótkich odległościach, pewnie dlatego nie widziałem różnic ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie na Discovery Life leci program o trikach/oszustwach sprzedawców.
Poruszony został nasz ulubiony temat kabli HDMI.

Wypowiadał się ekspert, ale byli też zaproszeni goście do testów.
Pomijając już wypowiedzi eksperta, który stwierdził, że nie mam mowy o jakiejkolwiek różnicy w kablach HDMI (pomijając samo wykonanie), to dodatkowo uczestnicy ślepego testu (3 tv - 3 różne kable) stwierdzili, że najlepszej jakości obraz generuje kabelek za 5zł, a ten obok za 400zł już był gorszy.
;)

Podobał mi się też trick w sklepie rtv, gość podłączył do dwóch tv playery, jeden dvd, drugi BD. Naturalnie schował za ścianką napędy, a przed telewizorami położył tani i drogi kabelek hdmi, sugerując, że ta gorsza jakość na jednym tv, to wina gorszej jakości kabla.
Tani, ale dobry chwyt ;) Klienci łykali jak ciepłe bułeczki.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Podobał mi się też trick w sklepie rtv, gość podłączył do dwóch tv playery, jeden dvd, drugi BD. Naturalnie schował za ścianką napędy, a przed telewizorami położył tani i drogi kabelek hdmi, sugerując, że ta gorsza jakość na jednym tv, to wina gorszej jakości kabla.
Tani, ale dobry chwyt ;) Klienci łykali jak ciepłe bułeczki.
Czego to nie wymyślą, by wyciągnąć Ci z kieszenie ostatni grosz :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A później niestety sa takie a nie inne opinie na forach. W sklepach mają tą przewage, żę mogą z najlepszego TV zrobic ostatni chłam i odwrotnie, a ilu jest klientów posiadających np. pendrive przy sobie z własnym materiałem i dodatkowo trochę obcykanych w ustawieniach? Większość patrzy pod kątem ładny obraz - brzydki obraz, zupełnie nie interesując się ustawieniami czy z jakiego źródła to leci.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu to juz problem takich ludzi.....a inni chetnie kilka kabli sobie wypozycza do domu i sami sprawdza na swoim tv i swoim sprzecie....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jest najlepszy test, ale ile osób tak robi? Sam pamiętam jak kupowałem pierwszy płaski telewizor to latałem z laptopem do sklepów. Wtedy dla mnie bardzo ważnym kryterium było bezproblemowe połączenie lapka przez D-sub. Podłączałem i sprawdzałem kilka upatrzonych modeli. Niektóre kompletnie nie radziło sobie z rozdzielczością, inne krzywo podawały obraz, itp. Tylko dwa od strzału się sprawdziły. Z tych dwóch wybrałem ten z lepszym obrazem (nie podkręconym w trybie demo, ale normalnym)

Mi to chyba najbardziej podoba się już klasyk czyli włączanie suba i puszczanie klientowi jak pięknie grają wbudowane głośniki w telewizor, najczęściej Sony X9
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Panie panowie, stron tematu jest multum, przyznaję bez bicia, przejrzałem troche ale całości nie dam rady :)
Zdaję sobie sprawę że krótkie hdmi nie ma znaczenia jaki kabel, ale rodzi się pytanie - jaki kabel długości 15-20m do połączenia amplituner -> projektor 3D ? Kabel ma być puszczony częściowo w tunelu w ścianie, częściowo pod zabudową sufitową, częściowo wewnątrz szafki ... Idealnie gdyby jedną z końcówek miał kątową :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kup prolinka za ok 200zł i masz problem z głowy. Ja mam u siebie 3 takie kable po 15 m i działają od paru lat bez problemu. Odnośnie kątowych to nie pakuj się w to bo ja się z jednym już sparzyłem i przy okazji wyleczyłem. Co się okazało na załamaniu przy delikatnym ruchu kabla tracił sygnał i zaczynał haczyć. Mam kilka kabli hdmi od kilkanaście zł za m do 300zł za m i najgorszy zakup jaki zrobiłem to było kupno kabla z końcówką łamaną oraz tego najdroższego.....;-)
 

Manky

New member
Bipo, ale nie mam na myśli końcówki ruchomej, tylko takiej na stałe 90* ... chodzi o to że projektor będzie schowany w szafce - głębokość szafki to 40cm, głębokość projektora 36,5cm ... no i właśnie :)
Czy takie na złamane na stałe też lipa ?
 
Do góry