Kable HDMI

werf

Active member
Bez reklam
I potwierdzasz to co pisalem ze taka jest dyskusja na pewne tematy z ludzmi ktorzy nawet nie widzieli na oczy takich kabli, a pisza ze nie ma zadnej roznicy. Pewnie ze na tv 40 calowym nie zobaczy sie roznicy jesli chodzi o obraz ale jak masz juz te 55 cali i wiecej to roznice mozna zobaczyc tyle ze nie jest ona adekwatna do ceny ale jesli kogos stac to kupuje i zbytnio nie rozmysla czy to warto wydac wiecej czy tez nie , widzi roznice i to jest najwazniejsze w tym temacie.. nie ocenia jej na pieniadze.. I jakbys nie wiedzial np kabel glosnikowy za 1000 zl nie bedzie gorszy 2 razy od kabla glosnikowego za 2000 tys, ale jesli komus pasuje i slyszy roznice nawet 10-20% i stac go zeby doplacic te 100% to idzie i kupuje, a nie pisze farmazony ze ktos moze sobie kupowac kabel drogi bo niby moze cos uslyszy, gdyz jego za 1000 zl jest dokladnie taki sam..
Filmy tez oceniasz na podstawie trailerow tak jak to w sieci wiele osob robi- sami prorocy w necie.. nie widza, nie slysza , a wiedza jaki film bedzie czy tez ktos wylapie roznice na kablu takim czy innym czy tez nie.. rozumiem rowniez ze kabel zasilajacy od komputera wpiety np do amplitunera jest dokladnie taki sam jak kabel zasilajacy za 300-czy 700 zl.. wiec tez po co kupowac kiedy za 2 zl mozna kupic i bedzie to samo...
A 10 zl to dziecku mozna dac na bulke do szkoly, a nie kabel hdmi kupowac... I dla twojej wiedzy jak ma sie dobry kabel 1.3 tylko nie za 10 zl to rowniez taki kabel przepusci obraz 3d bez najmniejszego problemu: na potwierdzenie moge napisac ze moj Qed i VDH sa kablami 1.3 i kazdy z nich przepuszcza obraz 3d... kolega ma qeda z podstawowej niemalze serii 1.3 i rowniez u niego leci obraz w 3d tylko nie kosztuje to 10 zl.. oczywiscie nie ma wtedy ARC..

Lolek pozwól KABEL 1,3 i 1,4 to taki sam kabel ni czym się nie różni i nie ma to znaczenia czy kosztował 20 zł czy też milion euro Ten tani też puści 3D i zadziała ARC w takiej samej jakości
 
On cały czas porównuje kabel głośnikowy, który jest analogowy i owszem jakość w takim kablu ma znaczenie, do kabla HDMI, w którym użycie materiałów do przesyłania danych nie ma znaczenia. Zacytuję jeszcze raz:

Kiedy do transmisji obrazu i dźwięku używamy sygnału analogowego, to za pomocą technik pomiarowych faktycznie da się stwierdzić niewielkie różnice pomiędzy kablami zwykłymi a wykonanymi z metalu szlachetnego. Przewaga tych ostatnich polega na lepszej przewodności, a przede wszystkim dłuższej żywotności złota. Nowoczesny interfejs HDMI jest jednak cyfrowym standardem przesyłania obrazu i dźwięku. Przedmiotem transmisji nie są częstotliwości, a binarne wartości 0 i 1. Tutaj obowiązuje zasada: wszystko albo nic. Jeśli dane dotrą do odbiornika, to są one przedstawiane dokładnie w takiej postaci, w jakiej zostały wysłane przez nadajnik. Mimo że w zwykłych kablach miedzianych (patrz grafika po prawej stronie) jakość sygnału jest trochę słabsza niż w przypadku złotych, to informacje przesyłane są kompletnie. Tym samym obowiązuje całkowicie jasna reguła: drogie kable z elementami ze złota nie są w stanie zapewnić większej ostrości, bardziej nasyconych kolorów albo czystszego dźwięku. Nawet złoto z wartości binarnej nie jest w stanie wydobyć jakości nowej i lepszej. Jeśli sygnał jest przenoszony skutecznie, to w przypadku użycia kabli ze złotem wyświetli się taki sam obraz jak przy zastosowaniu najtańszego kabla miedzianego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, proponuję żebyś poprawianie pisowni rozpoczął jednak od siebie.

Jurass odnosnie pisania bez polskich liter juz pisalem kiedys i to jest zupelnie co innego niz nie znajomosc zasad pisowni , nie wspomne rowniez o uzyciu slowa " na chama" w takim zdaniu jakie bylo uzyte, jest to rzeczownik i jego synonimy okreslaja co ono oznacza i takiego slowa nie uzywa sie w tego typu zdaniu.
Werf zgadzam sie z Toba ze tani kabel hdmi 1.4 tez przepusci obraz 3d , natomiast moze sie pojawic ze amplituner bedzie mial z nim problem odnosnie ARC co wiele przypadkow nawet tutaj na forum bylo opisywanych , gdzie ludzie z tanimi kablami mieli problemy, a po wymianie nawet nie duzo drozszego kabla ale ze tak sie wyraze firmowego juz bylo po problemie..A do tego dochodzi fakt czy ktos widzi roznice czy tez nie, a jesli widzi to czy jest w stanie dolozyc do drozszego i takowy zakupic kabel dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Juras odnosnie pisania bez polskich liter juz pisalem kiedys i to jest zupelnie co innego niz nie znajomosc zasad pisowni

Tak, jest to zupełnie co innego. Jeśli ktoś robi to z pełną świadomością, pomimo istnienia możliwości technicznych, to jest to dla mnie niechlujstwo i brak szacunku dla odbiorców tekstów.
 

werf

Active member
Bez reklam
Napisze ci jeszcze raz oba kable mają taką samą budowę tyle samo pinów tak samo podłączonych

O tym co puszcza nie decyduje kabel a procesor który nadzoruje wyjście/wejście HDMI jeśli coś nie zadziało lub zadziałało źle szukał bym problemu w kompatybilności urządzeń Pamiętaj że ARC firmy X nie musi być do końce z godne z ARC firmy Y

Tyle w temacie
 

Rafal7

Banned
Po pierwsze Bog to z duzej litery sie pisze, dwa to nie daj Bog wiecej takich ludzi jak Ty, bo ten kraj nigdy nie wyjdzie na prosta, po trzecie czytaj ze zrozumieniem bo ja nic nie pisalem o sylwestrach i ich cenach i o tym ze trzeba jezdzic drogim samochodem, a jeszcze jest wiele dziedzin gdzie mozesz napisac ze wg mnie to trzeba np. tylko chodzic w spodniach Lee i we Wranglerach i wiele innych rzeczy ale ja o tym nie napisalem i nie uwazam ze tak nalezy robic , normalny czlowiek chodzi w tym na co go stac, kupuje to na co go stac - nie zazdroszczac innym ze ktos ma wiecej i lepiej.. ... po czwarte jak masz cos do ludzi ktorzy sa bogatsi, stac ich na sylwestry po 2000 czy 3000 od pary i jezdzic Mercedesem kalsy S nie tylko E, a Ciebie na to nie stac to moze najwyzsza pora cos z soba zrobic i zeby bylo Cie stac na cos takiego. Bo mnie na to nie stac i na wiele innych niesamowitych rzeczy, ale nie mam problemu z przyznaniem sie do tego, a przy okazji nie pisze czegos co wychodzi ze ewidentnie masz problem do ludzi ktorych jest stac na pewne rzeczy.. a moze pomysl ze ten kto jezdzi takim czy innym samochodem, ma taki a nie inny dom - zapracowal na to ciezko swoja praca, swoja nauka i innymi rzeczami ktore byc moze musial poswiecic zeby do czegos dojsc...

Widzisz kolego tak się składa ze potrafiłem przeczytać ze zrozumieniem to o co pyta autor tematu, czyli o Kabel Hdmi.Oczywiście dyskusja się toczyła na temat i w milej atmosferze z lekka nuta humoru do puki Ty nie zaszczyciłeś nas swoimi wpisami.Widać nawet nie potrafiłeś przeczytać tematu ze zrozumieniem a składa się on z dwóch słów,to nie jest temat o kablu do komputera mercedesa klasy S,tylko o przewodzie audio/video
Tak się składa ze nie mam nic do bogatych ludzi,są bogaci,średni i biedni.Ja naszczescie jestem po środku tego trio
Tak się składa ze Ty od razu przytoczyłeś MERCEDESY a nie ja.
Kolega dommino6 napisał aby dać na luz bo święta i sylwester,wiec przytoczyłem jego mysl o sylwestrze i od razu wykorzystałem z cynizmem twoje Mercedesy.
Może kolego coś nie tak jest z Tobą,widać ze negatywnie podchodzisz do osób które się z Tobą nie zgadzają.
Tak na marginesie już widziałem jak emocjonalnie podchodzisz do postów innych forumowiczów,nawet jedna dyskusja w Twoim wykonaniu była całkiem całkiem nieźle się wtedy uśmiałem.Jak znajdę to zapodam linka :D
Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widzę koledzy się rozpisali na temat kabli

Po pierwsze złoto nie ma lepszej przewodności ,gdyby tak było producenci już dawno by je stosowali .W ogóle używanie metali szlachetnych jak choćby srebra jest dosyć problemowe ze względu na efekt naskórkowości czyli nierównomierny rozkład częstotliwości na całym przekroju kabla

Pozornie transmisja cyfrowa okazuje się łatwa ,wiele osób sądzi że wystarczy aby ilość zer i jedynek była jednakowa po obu stronach kablach - nic bardziej mylnego
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz kolego tak się składa ze potrafiłem przeczytać ze zrozumieniem to o co pyta autor tematu, czyli o Kabel Hdmi.Oczywiście dyskusja się toczyła na temat i w milej atmosferze z lekka nuta humoru do puki Ty nie zaszczyciłeś nas swoimi wpisami.Widać nawet nie potrafiłeś przeczytać tematu ze zrozumieniem a składa się on z dwóch słów,to nie jest temat o kablu do komputera mercedesa klasy S,tylko o przewodzie audio/video
Tak się składa ze nie mam nic do bogatych ludzi,są bogaci,średni i biedni.Ja naszczescie jestem po środku tego trio
Tak się składa ze Ty od razu przytoczyłeś MERCEDESY a nie ja.
Kolega dommino6 napisał aby dać na luz bo święta i sylwester,wiec przytoczyłem jego mysl o sylwestrze i od razu wykorzystałem z cynizmem twoje Mercedesy.
Może kolego coś nie tak jest z Tobą,widać ze negatywnie podchodzisz do osób które się z Tobą nie zgadzają.
Tak na marginesie już widziałem jak emocjonalnie podchodzisz do postów innych forumowiczów,nawet jedna dyskusja w Twoim wykonaniu była całkiem całkiem nieźle się wtedy uśmiałem.Jak znajdę to zapodam linka :D
Pozdrawiam

Tak sie sklada ze nie czytasz ze zrozumieniem bo gdyby tak bylo to zadalem Ci proste pytanie na ktore jakbys odpowiedzial to w wogole nie pisalbym juz pozniej. Tylko to co bys napisal rozumiem z godnie ze swoim sumieniem uznalbym ze takie masz zdanie i taki gust a o nim sie nie rozmawia. To nie ja napisalem o Mercedesie w sensie podjechania nim na drogiego sylwestra.. a te firme tylko uzylem jako przykladu - a wlasciwie chodzilo ocene za ten samochod w stosunku do kupna drogiego kabla, ale rownie dobrze moglaby to byc kazda inna firma majaca samochod w takiej cenie,bo tak jak wspomnailem chodzi wylacznie o cene a nie o Mercedesa, ale tego nie zrozumiales... Jak rowniez nie ja napisalem pierwszego posta z sarkazmem i w tonie odbiegajacym od zachowania na poziomie...
Pomimo tego nie podchodze do Ciebie negatywnie tylko jak mozesz pisac ze kabel za powiedzmy 3000 zl jest taki sam jak kabel za 50 zl skoro takiego kabla w reku nie trzymales wiec jak mozna pisac ze on jest identyczny i negowac to ze inni moga zobaczyc roznice na takim kablu..? A ty z takich ludzi kpisz..
A odnosnie postow na ponad 3500 postow zatarg mialem z 2 -a osobami ( jesli mozna tak to okreslic, biorac pod uwage ze z jednym z tych dwoch bylo dobrze do czasu kiedy pisalem i pomagalem mu, a pozniej jak pisalem juz co innego to niestety front mu sie zmienil) ) Ty jestes 3. Wiec to nie jest duzo.
Szanuje kazde zdanie i kazdego czlowieka ale nie potrafie zrozumiec jesli ktos pisze o czyms czego nie widzial i nie testowal, a wyraza opinie negatywne, a do tego pisze z sarkazmem ze cos niby moze i uslysza, moze i cos im sie przewidzi przed oczyma...
Mozesz miec swoje zdanie i nie neguje tego, tylko zastanow sie czy jesli nie widziales i nie testowales tych drozszych kabli czy nie wprowadzasz kogos w blad... bo jest tutaj na forum kilka przykladow gdzie ludzie widza i slysza roznice miedzy kablami, nawet hdmi czy zasilajacymi.
To juz wszystko co mialem do powiedzenia Twojej osobie w tym temacie.
Zycze powodzenia i udanego sylwestra - nie koniecznie podjezdzajac Mercedesem... bo to nie jest patent na dobrego sylwestra.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisze ci jeszcze raz oba kable mają taką samą budowę tyle samo pinów tak samo podłączonych

O tym co puszcza nie decyduje kabel a procesor który nadzoruje wyjście/wejście HDMI jeśli coś nie zadziało lub zadziałało źle szukał bym problemu w kompatybilności urządzeń Pamiętaj że ARC firmy X nie musi być do końce z godne z ARC firmy Y

Tyle w temacie

Zgadza sie, ja tez uwazam ze to wina lezy po stronie amplitunera, ale nie zmienia to faktu ze na kablach drozszych ( znaczy tych bardziej firmowych) amplitunery maja mniej problemow z ARC.. W EIC wszem i wobec mowia zeby stosowac odpowiednich firm przewody HDMI i nie ukrywaja tego... tez w amplitunerach denon coraz czesciej ludzie pisza ze maja problemy z tanszymi kablami hdmi... Co nie zmienia faktu i naprawde zgadzam sie z Toba ze to wina lezy bardziej po stronie amplitunera ale zycie jest takie jakie jest i trzeba sie dopasowac do amplitunera, a nie na odwrot... a wtedy mniej problemow ludzie maja jednak z drozszymi kablami hdmi.
 

Rafal7

Banned
Tak sie sklada ze nie czytasz ze zrozumieniem bo gdyby tak bylo to zadalem Ci proste pytanie na ktore jakbys odpowiedzial to w wogole nie pisalbym juz pozniej. Tylko to co bys napisal rozumiem z godnie ze swoim sumieniem uznalbym ze takie masz zdanie i taki gust a o nim sie nie rozmawia. To nie ja napisalem o Mercedesie w sensie podjechania nim na drogiego sylwestra.. a te firme tylko uzylem jako przykladu - a wlasciwie chodzilo ocene za ten samochod w stosunku do kupna drogiego kabla, ale rownie dobrze moglaby to byc kazda inna firma majaca samochod w takiej cenie,bo tak jak wspomnailem chodzi wylacznie o cene a nie o Mercedesa, ale tego nie zrozumiales... Jak rowniez nie ja napisalem pierwszego posta z sarkazmem i w tonie odbiegajacym od zachowania na poziomie...
Pomimo tego nie podchodze do Ciebie negatywnie tylko jak mozesz pisac ze kabel za powiedzmy 3000 zl jest taki sam jak kabel za 50 zl skoro takiego kabla w reku nie trzymales wiec jak mozna pisac ze on jest identyczny i negowac to ze inni moga zobaczyc roznice na takim kablu..? A ty z takich ludzi kpisz..
A odnosnie postow na ponad 3500 postow zatarg mialem z 2 -a osobami ( jesli mozna tak to okreslic, biorac pod uwage ze z jednym z tych dwoch bylo dobrze do czasu kiedy pisalem i pomagalem mu, a pozniej jak pisalem juz co innego to niestety front mu sie zmienil) ) Ty jestes 3. Wiec to nie jest duzo.
Szanuje kazde zdanie i kazdego czlowieka ale nie potrafie zrozumiec jesli ktos pisze o czyms czego nie widzial i nie testowal, a wyraza opinie negatywne, a do tego pisze z sarkazmem ze cos niby moze i uslysza, moze i cos im sie przewidzi przed oczyma...
Mozesz miec swoje zdanie i nie neguje tego, tylko zastanow sie czy jesli nie widziales i nie testowales tych drozszych kabli czy nie wprowadzasz kogos w blad... bo jest tutaj na forum kilka przykladow gdzie ludzie widza i slysza roznice miedzy kablami, nawet hdmi czy zasilajacymi.
To juz wszystko co mialem do powiedzenia Twojej osobie w tym temacie.
Zycze powodzenia i udanego sylwestra - nie koniecznie podjezdzajac Mercedesem... bo to nie jest patent na dobrego sylwestra.
Nie ma tematu dobranoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie jak to kiedyś ktoś na nartach napisał, zalecam "luz w dupie" :)

Temat jest bardzo fajny :) jeden z moich top 10....

We wszystkich testach HDMI które czytałem lub dane mi było pomacać na żywo (o ile kabel był sprawny :D) różnice dotyczyły oplotu i jakości wykonania (wtyczka nie zostawała w gnieździe :D, lub podczas zginania kabla obraz nie znikał) żadnej różnicy w obrazie nie było :)

Chyba że gdzieś ktoś wskaże na test w którym droży w domyśle lepszy) kabel w porównaniu z marketówą podczas kalibracji wykaże się lepszym kontrastem (bo na tym przecież może polegać "lepszość" kabla) czernią, gammą albo choć deltą E, może będzie mniejszy clouding, banding albo lepsze kąty)????

Może input lag zmniejsza?

Na czym w takim razie polega "lepszość" droższego kabla hdmi?

można kupić iPhone 5 w całości ze złota, wysadzany diamentami za 10 milionów funtów, można kupić za 600 :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Równie dobrze można powiedzieć na czym polega wyższość jednego samochodu nad drugim ,skoro zasada działania jest taka sama - wszak i jednym i drugim pojedziemy

Aby daleko nie szukać większość firm ma już problemy z wykonaniem poprawnego ekranowania ,więć co tu dalej mówić o technologiach
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jak to jaka np:
lepsze przyśpieszenie do 100 w s,
lepsze prędkość maksymalna w km/h
mniejszy poziom hałasu w kabinie w dB
krótsza droga hamowania w m

hałas nie musi być synonimem słowa lepszy ale jest mierzalny :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pojęcia bladego nie masz

Pokaż mi kabel z marketu który zapewni prędkość transmisji danych na poziomie 18 Gb/s przy paśmie 340 Mhz w kablu o długości 10metrów ?? o rozdzielczości 2K ,4K i obsłudze 8 kanałów audio (24 bit/198Khz) - już nawet nie wspominam
 

tdx

New member
Bez reklam
poważnie?

do jakiego sygnału i jakim TV odbierzesz TMDS 18Gb/s :D

bo wiesz Bluray w 24 bitach i chroma subsamplingu 4:2:0 w 24p to 0,62Gb/s

nawet 8K w 36 bitach w 4:2:0 i 24p nie osiąga 18Gb/s :D :D :D ;D
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
:) wiem dziś kupujesz kable jutro ampli odtwarzacz i TV

kable ze złotymi końcówkami ma się rozumieć!!!!
 
Do góry