Kable HDMI

werf

Active member
Bez reklam
Lolek czy ty czasem nie uważasz że w drogim kablu nanoboty niosą 1 w złotych butach a 0 z Włoskiej skóry przekładanej kwiatem lotosu zbieranym przez dziewice o pranku z pierwszą rosą A w tanim zapier.... na bosaka ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bez gwiazdy nie ma jazdy, Mercedes to Mercedes, kable HDMI to inna sprawa ;)
Ja mam drogie i te calkiem tanie, obecnie DaVinci po 70zl (z tego co pamietam), jest to swiadomy wybor a nie oszczednosc, testowalem z duzo, duzo drozszymi (ktore tez mam) i roznic nie zauwazylem, co innego kable glosnikowe, RCA itp. to juz calkowicie inny temat.

Firmy dzis rozne rzeczy produkuja i z powodzeniem sprzedaja, od magicznych kamieni audiofilskich za 1000zl po cudowne preparaty na odchudzanie, a kto zajmuje sie czwiczeniami, dobrze wie ze to pic na wode. Nie neguje kabli po kilkaset zl, bo to dobrze wykonane produkty i pewnosc poprawnego dzialania, ale takie po 2000zl to juz nie moja bajka. Znam te wszystkie publikacje w sieci, w tym niedokonczone dyskusje, ale ja tych roznic nie wylapuje.
Jezeli chodzi o HDMI to blizej mi do tych (pierwszych lepszych) linkow:
•• Test kabli HDMI
Nie daj się nabrać, czyli dlaczego tanie i drogie kable HDMI są takie same

Witam kazdy moze miec swoje zdanie na taki czy inny temat ale nie popadajmy w paranoje ze kabel hdmi za 7 tys jest tylko dlatego tak drogi ze prezes firmy np AQ czy Wireworlda wstal lewa noga i taka cene ustalil.. I jesli nie mielismy do czynienia z takimi kablami to bez sensu jest pisanie ze taki kabel jest tak samo dobry jak powiedzmy moje kable czy tez Twoj Da Vinci.. osobiscie jakby bylo mnie stac na kabel za 7 tys i bylby oczywiscie chocby o 10% lepszy od moich to na pewno taki kabel bylby u mnie, ale nie stac mnie wiec go nie mam, ale nie pisze ze to jest dokladnie to samo co moje kable, a juz nie wspomne o kablach naprawde tanich.. to ze ktos nie widzi roznicy nie oznacza ze inni nie widza- prawda? Dlaczego tak nie pisza na zagranicznych forach ludzie( a na pewno juz nie w takim stopniu i w takiej ilosci jak u nas sie pisze na temat kabli tanich kontra drogich). Tanie kable maja to do tego ze czesto nie chca dobrze wspolpracowac z amplitunerem i np akurat Twojego kabla da Vinci bylem swiadkiem dwa razy i gdzie raz czlowiek poraz trzeci ten kabel zwracal ( ladnie wygladajacy kabel w ladnym pudelku) i w koncu kupil kabel ultralinka w opakowaniu w zgrzewce i wygladajacy duzo duzo slabiej.. oczywiscie to moglbyc przypadek nie mowie ze nie, ale na pewno czesciej sie zdarzaja takie przypadki wsrod kabli tanszych niz drozszych..
Podobnie ma sie sytuacja do kupowania oryginalnych filmow, po co je kupowac jak mozna sciagac???? Jak wiesz kupuje tylko oryginalne filmy bo lubie miec to co mi sie podoba i za jakis czas obejrzec kolejny raz, po drugie tak jak zawsze pisalem szanuje swoja prace i szanuje cudza prace, ale z drugiej strony wiem ze sa filmy drogie i nie wszystkich jest stac, bo za te pieniadze naprawde mozna uzbierac na cos innego. Ty tez wiesz ile to kosztuje bo sam rowniez kupujesz filmy i gry , ja w przeciagu poltora roku kupilem ponad 80 filmow na bluray i klika koncertow do tego kilkanascie filmow na dvd nie wspomne o plytach na cd i wiem ile to kosztuje ale niech ktos nie stara sie udowadniac takim ludziom jak Ty czy ja, ktorzy kupuja oryginalne filmy ze to bzdura jest i ze sie ktos dziwi jak mozna to robic w dobie internetu...Bo sie okazuje ze sciaganie filmow i plyt cd to jest cos bardzo dobrego , a kupowanie plyt cd i filmow to jest jedna wielka bzdura. Zamiast uczciwie sie przyznac ze nie stac jest kogos na kupowanie filmow i plyt cd i wtedy to rozumiem bo rowniez pomimo ze kupuje uwazam ze sa za drogie w Polsce.
Nie wiem czy pamietasz za swietnosci zespolu Roxette, miala ta grupa wystpic w Polsce i pomimo 100% sprzeadzy biletow bo tak by bylo ( w Polsce wtedy ten zespol byl bardzo popularny ) zrezygnowali ze swoich zyskow tylko dla tego, albo az dla tego ze bylismy w czolowce panstw najbardziej spiraconych w tamtym czasie. Wielu ludzi bylo rozgoryczonych ale oni jasno stwierdzili ze nie jezdza po krajach w ktorych piractwo plyt sie toleruje...
Takze reasumujac moje zdanie jest takie na temat kabli ze generalnie wypowiadam sie na to co mialem stycznosc sprawdzenia , obejrzenia, przetestowania bo wtedy jest sie obiektywnym, a nawet jak jakis kabel sie testowalo drozszy i powiedzmy ze nie bylo szalu to jest jeden z klunastu, a nawet z kilkudziesieciu drogich kabli wiec nie wiadomo jakby bylo w innych wypadkach.. wiec pisanie ze drogie sa takie same jak i tansze jest to teoria na wyrost pisana. A kazdy niech robi jak chce ...
ps. taka ciekawostka jak napsialem w innym temacie ze jest juz w MM pierwszy tv oled lg w 55 calach za 40 tys., syn z tata podszedl i pyta sie syna, a co to takiego jest ze on tyle kosztuje.... syn odpowiedzial ze to jest dokladnie taki sam tv jak i inny" lcd" tylko ze jest cienki i pierwszy oled na swiecie dla dlatego tyle kosztuje :) ale to jest dokladnie to samo - wiedze mial nie samowita biorac pod uwage ze w wiekszosci to juz sa ledy, a nie wspomne ze tam bylo dosyc odnosnie tego tv opisane tylko wystarczylo poczytac ... i tak czesto ludzie wlasnie podchodza do kabli drogich..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No takiego porównania to ja jeszcze nie czytałem hahaha :D

Moze jeszcze malo czytales...? za ile widziales, dotykales, miales mozliwosc testowania kabla ?
Ja mialem tak amozliwosc odsluchu kabla glosnikowego o dl. 2x2,5 m za ponad 100 tys, kolumny byly za ponad 200 tys i elektronika plus kable zailajace i IC za ponad 400 tys.
To jak wg Ciebie kabel za ponad 100 tys to nie jest taki mercedes klasy E , ja mysle ze taki mercedes to jest za malo w porowniau do tego kto zaplaci za kabel ponad 100 tys... wiec jesli ktos kupi kabel hdmi za powiedzmy 20- 30 tys - to nie mozna wg Ciebie porownac do dobrego Merca? Hahaha
 

werf

Active member
Bez reklam
Moze jeszcze malo czytales...? za ile widziales, dotykales, miales mozliwosc testowania kabla ?
Ja mialem tak amozliwosc odsluchu kabla glosnikowego o dl. 2x2,5 m za ponad 100 tys, kolumny byly za ponad 200 tys i elektronika plus kable zailajace i IC za ponad 400 tys.
To jak wg Ciebie kabel za ponad 100 tys to nie jest taki mercedes klasy E , ja mysle ze taki mercedes to jest za malo w porowniau do tego kto zaplaci za kabel ponad 100 tys... wiec jesli ktos kupi kabel hdmi za powiedzmy 20- 30 tys - to nie mozna wg Ciebie porownac do dobrego Merca? Hahaha

Nie mieszaj do tego kabla głośnikowego A ta E klasa to jest kupa gruzu która na dodatek nie skręca
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, moj kabel DaVinci to zaden "HiEnd", ja o tym doskonale wiem i nie mam w zwiazku z tym zadnych kompleksow ;) kupilem go bo:
a) jest solidnie wykonany, a nawet lepiej jak duzo drozsze (nigdy tez nie sprawial zadnych problemow)
b) schludnie wyglada
c) mam w szufladzie duzo drozsze i po testach (bazujac na jednym zakupionym egzemplarzu) stwierdzilem ze nie ma zadnej roznicy, po czym dokupilem reszte tych kabli do kompletu.
Pisalem kiedys o tym, co, jak i dlaczego.
Nie widze potrzeby inwestowania w kable HDMI wiecej jak mi logika podpowiada, moze jestem slepy, ale takie mam podejscie do kabli HDMI.
Kable glosnikowe, kolumny, sprzet itp. to inna bajka.
 

Rafal7

Banned
A jakby bylo Cie stac na taki kabel drozszy jesli chodzi o hdmi czy np glosnikowy to tez bys pisal ze nie warto kupowac ??? Jesli np kogos nie stac na mercedesa klasy E za 300 tys to nie oznacza ze trzeba pisac ze nie warto mercedesa kupowac..

Opanuj się człowieku i tyle.Moze porównaj kable hdmi za 10 zł i za 300 tysięcy a nie samochody w to mieszasz.I i jak chcesz to kupuj sobie kable po pol banki jak usłyszysz i zobaczysz ta niby różnice:hihi:.
 
Moze jeszcze malo czytales...? za ile widziales, dotykales, miales mozliwosc testowania kabla ?
Ja mialem tak amozliwosc odsluchu kabla glosnikowego o dl. 2x2,5 m za ponad 100 tys, kolumny byly za ponad 200 tys i elektronika plus kable zailajace i IC za ponad 400 tys

Kable głośnikowe owszem, bo sygnał jest analogowy

W HDMI idzie cyfrowo, więc sygnał albo jest, albo go nie ma.

Tyle ode mnie
 

benik

New member
Nie chciałbym wchodzić w środek ostrego konfliktu, ale z tego co wiem 1.4 pozwala na odbiór video w lepszej rozdzielczości bo 1.3. działa tylko do 1080.
 
Ale chodzi o cenę kabla. Niby te za 300 zł mają lepszy obraz od tych za 10.

Ten za 300 może wytrzymać dłuższą eksploatację, ale obraz jest taki sam.

Kiedy do transmisji obrazu i dźwięku używamy sygnału analogowego, to za pomocą technik pomiarowych faktycznie da się stwierdzić niewielkie różnice pomiędzy kablami zwykłymi a wykonanymi z metalu szlachetnego. Przewaga tych ostatnich polega na lepszej przewodności, a przede wszystkim dłuższej żywotności złota. Nowoczesny interfejs HDMI jest jednak cyfrowym standardem przesyłania obrazu i dźwięku. Przedmiotem transmisji nie są częstotliwości, a binarne wartości 0 i 1. Tutaj obowiązuje zasada: wszystko albo nic. Jeśli dane dotrą do odbiornika, to są one przedstawiane dokładnie w takiej postaci, w jakiej zostały wysłane przez nadajnik. Mimo że w zwykłych kablach miedzianych (patrz grafika po prawej stronie) jakość sygnału jest trochę słabsza niż w przypadku złotych, to informacje przesyłane są kompletnie. Tym samym obowiązuje całkowicie jasna reguła: drogie kable z elementami ze złota nie są w stanie zapewnić większej ostrości, bardziej nasyconych kolorów albo czystszego dźwięku. Nawet złoto z wartości binarnej nie jest w stanie wydobyć jakości nowej i lepszej. Jeśli sygnał jest przenoszony skutecznie, to w przypadku użycia kabli ze złotem wyświetli się taki sam obraz jak przy zastosowaniu najtańszego kabla miedzianego.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Moze nie tyle co kabel a złącze Hdmi w urzadzeniu w standardzie 1.4,posiada i umożliwia przesyłanie ARC,OBRAZ 4k,Obraz 3d i internet.
Nie zapominajcie ze jest już kabel HDMI w standardzie 2.0 :krol:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, moj kabel DaVinci to zaden "HiEnd", ja o tym doskonale wiem i nie mam w zwiazku z tym zadnych kompleksow ;) kupilem go bo:
a) jest solidnie wykonany, a nawet lepiej jak duzo drozsze (nigdy tez nie sprawial zadnych problemow)
b) schludnie wyglada
c) mam w szufladzie duzo drozsze i po testach (bazujac na jednym zakupionym egzemplarzu) stwierdzilem ze nie ma zadnej roznicy, po czym dokupilem reszte tych kabli do kompletu.
Pisalem kiedys o tym, co, jak i dlaczego.
Nie widze potrzeby inwestowania w kable HDMI wiecej jak mi logika podpowiada, moze jestem slepy, ale takie mam podejscie do kabli HDMI.
Kable glosnikowe, kolumny, sprzet itp. to inna bajka.

Wszystko ok Kolego, napisalem o tej wymianie tego kabla hdmi bo akurat napisales ze masz ten kabel, i tak jak napisalem moze to tylko przypadek , nie mowie ze nie... osobiscie ja nie kupilbym tego kabla bo dla mnie jest za bardzo nie wiem jak to napisac "zapicowany" ale to moje osobiste zdanie...a co do wylapania roznicy to wiadomo ze tu nie jest tak jak w kablach glosnikowych ale u Ciebie na 80 calowym powinno byc widac roznice, bo im wiekszy tv tym lepiej to widac, podobno w projektorach to jest dobrze widoczne bo tam sa duze rozmiary ekranow ale nie istotne, kazdy moze miec zdanie na ten temat i szkoda wytapania czasu na przekonywanie... kazdy kupuje to co uwaza za stosowne ..w Polsce juz wiele ludzi zauwazylo ze sa tematy o ktorych nie da sie pogadac rozsadnie i tu nie mam na mysli Twojej osoby, tylko ogolnie pisze.
Werf ja jezdzilem mercem E klasa pod koniec kwietnia przez wekend, moj egz. skrecal wysmienicie i w wogole uwazam ze bardzo dobry samochod. Zreszta okolo dwoch tygodni pozniej mialem na wekend Mesia ML i rowniez bardzo dobre wrazenia - niestety jest jeden problem sa drogie ale na pewno jakbym mial taka kase zeby zyc tak jak zyje i miec ktorys z tych aut to kupilbym Mesia. Zreszta nie chodzi o samochod tylko o kase i porownanie jej wzgledem kasy wydanej za kabel.
Przemko niestety to kwoty tylko w zlotych ale jak dla mnie to i tak kosmiczne ceny jak na sprzet i osprzet audio.
 

werf

Active member
Bez reklam
Widać lubisz samochody którymi przed rondem jest mus się zatrzymać bo w innym przypadku go można wy... Ja jednak wole active steering i kable HDMI za 30 czy 70zł do Mercedesa nie dorosłem jeszcze
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Opanuj się człowieku i tyle.Moze porównaj kable hdmi za 10 zł i za 300 tysięcy a nie samochody w to mieszasz.I i jak chcesz to kupuj sobie kable po pol banki jak usłyszysz i zobaczysz ta niby różnice:hihi:.

I potwierdzasz to co pisalem ze taka jest dyskusja na pewne tematy z ludzmi ktorzy nawet nie widzieli na oczy takich kabli, a pisza ze nie ma zadnej roznicy. Pewnie ze na tv 40 calowym nie zobaczy sie roznicy jesli chodzi o obraz ale jak masz juz te 55 cali i wiecej to roznice mozna zobaczyc tyle ze nie jest ona adekwatna do ceny ale jesli kogos stac to kupuje i zbytnio nie rozmysla czy to warto wydac wiecej czy tez nie , widzi roznice i to jest najwazniejsze w tym temacie.. nie ocenia jej na pieniadze.. I jakbys nie wiedzial np kabel glosnikowy za 1000 zl nie bedzie gorszy 2 razy od kabla glosnikowego za 2000 tys, ale jesli komus pasuje i slyszy roznice nawet 10-20% i stac go zeby doplacic te 100% to idzie i kupuje, a nie pisze farmazony ze ktos moze sobie kupowac kabel drogi bo niby moze cos uslyszy, gdyz jego za 1000 zl jest dokladnie taki sam..
Filmy tez oceniasz na podstawie trailerow tak jak to w sieci wiele osob robi- sami prorocy w necie.. nie widza, nie slysza , a wiedza jaki film bedzie czy tez ktos wylapie roznice na kablu takim czy innym czy tez nie.. rozumiem rowniez ze kabel zasilajacy od komputera wpiety np do amplitunera jest dokladnie taki sam jak kabel zasilajacy za 300-czy 700 zl.. wiec tez po co kupowac kiedy za 2 zl mozna kupic i bedzie to samo...
A 10 zl to dziecku mozna dac na bulke do szkoly, a nie kabel hdmi kupowac... I dla twojej wiedzy jak ma sie dobry kabel 1.3 tylko nie za 10 zl to rowniez taki kabel przepusci obraz 3d bez najmniejszego problemu: na potwierdzenie moge napisac ze moj Qed i VDH sa kablami 1.3 i kazdy z nich przepuszcza obraz 3d... kolega ma qeda z podstawowej niemalze serii 1.3 i rowniez u niego leci obraz w 3d tylko nie kosztuje to 10 zl.. oczywiscie nie ma wtedy ARC..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla kolegi lolek126 to i sylwester po 500 zl za pare to lipa i nie daj bog jechać na niego oplem a nie mercedesem.:???:

Po pierwsze Bog to z duzej litery sie pisze, dwa to nie daj Bog wiecej takich ludzi jak Ty, bo ten kraj nigdy nie wyjdzie na prosta, po trzecie czytaj ze zrozumieniem bo ja nic nie pisalem o sylwestrach i ich cenach i o tym ze trzeba jezdzic drogim samochodem, a jeszcze jest wiele dziedzin gdzie mozesz napisac ze wg mnie to trzeba np. tylko chodzic w spodniach Lee i we Wranglerach i wiele innych rzeczy ale ja o tym nie napisalem i nie uwazam ze tak nalezy robic , normalny czlowiek chodzi w tym na co go stac, kupuje to na co go stac - nie zazdroszczac innym ze ktos ma wiecej i lepiej.. ... po czwarte jak masz cos do ludzi ktorzy sa bogatsi, stac ich na sylwestry po 2000 czy 3000 od pary i jezdzic Mercedesem kalsy S nie tylko E, a Ciebie na to nie stac to moze najwyzsza pora cos z soba zrobic i zeby bylo Cie stac na cos takiego. Bo mnie na to nie stac i na wiele innych niesamowitych rzeczy, ale nie mam problemu z przyznaniem sie do tego, a przy okazji nie pisze czegos co wychodzi ze ewidentnie masz problem do ludzi ktorych jest stac na pewne rzeczy.. a moze pomysl ze ten kto jezdzi takim czy innym samochodem, ma taki a nie inny dom - zapracowal na to ciezko swoja praca, swoja nauka i innymi rzeczami ktore byc moze musial poswiecic zeby do czegos dojsc...
 
Ostatnia edycja:
Do góry