Dzwięk z karty graficznej do KD po HDMI

tiger1981

New member
Witam.

Mam pytanie techniczne dotyczące możliwości podłączenia amplitunera, tv i pc używając tylko kabli HDMI.
Obecnie posiadany sprzęt połączyłem następująco:

Karta graficzna (HDMI)-> do Amplitunera (złącze HDMI PC) oraz
Amplituner (HDMI ARC) -> TV (HDMI ARC).

W sterownikach od karty graficznej Radeon mam możliwość przepięcia ekranu z monitora na amplituner. Wtedy obraz na monitorze się wyłącza i mam obraz na TV i dzwięk dekodowany przez amplituner. (Do filmów koncertów OK !)

Jednak w celu np: słuchania muzyki potrzebowałbym opcję taką: Obraz na monitorze PC, a dzwięk przesyłany do kina domowego. Nie udało mi się wymuśić puszczenia samego dzwięku przez hdmi karty graficznej. Czy jest to wogole możliwe? Czy należy dokupić kabel optyczny, wpiąc w kartę dźwiękową (płytę główną) i doprowadzić go do amplitunera?
 

hans2

Banned
zmien domyslne urzadzenie dzwiekowe z twojej karty dzwiekowej na hdmi out na grafie w opcjach zwiazanych z glosnoscia na pc.

czasem zeby w ogole pojawilo sie tam hdmi trzeba rozszerzyc pulpit na 2 monitory albo zrobic klonowanie.
 

tiger1981

New member
zmien domyslne urzadzenie dzwiekowe z twojej karty dzwiekowej na hdmi out na grafie w opcjach zwiazanych z glosnoscia na pc.

czasem zeby w ogole pojawilo sie tam hdmi trzeba rozszerzyc pulpit na 2 monitory albo zrobic klonowanie.

W sterownikach radeona nie mogę właśnie rozszerzyć ekranu na TV czy zrobić klonowania przy połączeniu PC->AMP->TV. Przy połączeniu PC-> TV jak najbardziej się da.

Jeśli mam obraz na monitorze PC to HDMI output na karcie graficznej mam jako "niepodłączone" i nie da się wymusić włączenia tego. Jak mam obraz na TV i dzwięk przez amplituner to dźwięk właśnie korzysta z HDMI output na karcie graficznej.

Karta graficzna Radeon hd6870 sterowniki najnowsze.
 
Obczaj moze kolejność właczenia sprzetu, w snesie pierw komp, potem tv a na koncu ampli..wtedy na kompie powinno pojawic sie urzadzenie jako ampli i bedzie dostepne w sterownikach. Mozesz tez wejsc w ikone z dzwiekiem i dac: playback devices->klikasz prawym i dajesz show disabled/disconected, i jak to zaznaczysz powinno sie pojawic urzadzenie ampli. mozesz ustawic je jako domyslne.
 

tiger1981

New member
Kolejność podłączania sprzętu nie ma znaczenia bo Windows 7 widzi amplituner w sterownikach karty graficznej (catalyst) lub naciskając prawy myszy na pulpicie i klikając w "rozdzielczość ekranu". Natomiast klikając prawym w dźwięki / odtwarzanie/ mam ciągle AMD HDMI output niepodłączone i nie mogę wymusić ustawienia jako "ustaw jako domyślne" czy "domyślne urządzenie komunikacyjne".
Sterowniki do AMD Radeon Catalyst 13.9. Realtek HD audio również najnowsze ze strony. Amplituner Onkyo również najnowszy soft, a dźwięku dalej brak.
 

Vendeur

Member
A gdybyś wyłącznie na czas klonowania podłączył TV bezpośrednio pod PC i potem to zmienił? Chodzi tylko o to, aby pojawiła się ta opcja zmiany urządzenia dźwiękowego.
 

tiger1981

New member
A gdybyś wyłącznie na czas klonowania podłączył TV bezpośrednio pod PC i potem to zmienił? Chodzi tylko o to, aby pojawiła się ta opcja zmiany urządzenia dźwiękowego.
Pisałem, że klonować sie nie da. Mogę tylko wybrać jedno źródło wizji przez funkcję "zastąp".
Wiem o co Ci chodzi i już to próbowałem. Gdy mając wizję na TV wymieram domyślne urządzenie i domyślne urządzenie komunikacyjne jako HDMI to po powrocie na wizję do PC monitora to znowu mam status " niepodłączone".
Postaram się wrzucić jakieś screeny. Może coś to pomoże.
Wygląda to tak jakby złącze kino domowego (ustawienie może ?) działało tylko wizja + dzwięk.
Jeśli nie ma wizji to wycina również dźwięk.
Opcja 2 jakieś ustawienie w sterownikach karty graficznej / muzycznej.
 

tiger1981

New member
Próbowałem na laptopie ze złączem HDMI. Odpala od kopa. Ekran sam się klonuje na TV i jest dźwięk.
Na kompie stacjonarnym i docelowym do podłączenia po wielu próbach podmian sterowników, zmian ustawień jest ciągle jak opisałem w pierwszym poście.
 
Dzis zetknałem się z tym problemem u mamy na sprzęcie. Zassaj nowe stery ATI HDMI Audio Device
STERY. Zainstaluj...
Nastepnie na puplicie prawym przyciskiem myszy kliku kliku-> Rozdzielczosc ekranu-> wybierasz swój ampli, opcje wyswietlana-> rozszerz ekrany.
Zatwierdzasz..
Prawym przyciskiem myszy kliku kliku na ikone głośnosci(prawy dolny róg ekranu), w poszukiwaniu "playback devices"(urzadzenia odtwarzania). Powinno Ci się pojawić aktywne HDMI output. Teraz mozesz sprobowac konfigurowac wyjscie HDMI. To co Tobie się zdarzyło jest globalnym problemem ze sterami od Radeona.
Moze zadziała, u mamy pomogło.
 

Szlachtus

Member
Witam,

odświeżam temat bo do tej pory sobie nie poradziłem :/ Mam dwa wyjścia hdmi w karcie graficznej (Radeon Rx 470) - jeden kabel idzie do monitora, drugi do amplitunera aby przekazywał dźwięk. Gdy monitor się wygasza, następuje brak dźwięku, z drugiego wyjścia idzie oczywiście również obraz co powoduje wieczne wyświetlanie na monitorze i na telewizorze. Istnieje możliwości przełączenia tego tak, aby z jednego kabla był obraz tylko na monitorze, a z drugiego sam dźwięk przez hdmi do ampli? Aby działały niezależnie?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie ma takiej możliwości (chyba że o czymś nie wiem), sam kiedyś tak kombinowałem. Nie lepiej monitor podłączyć przez DVI?
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
Do tej pory miałem Monitor po hdmi i dźwięk po optyku. Na dźwięku z hdmi zależy mi ponieważ dekoduje dźwięk dts hd, dolby true hd, dolby digital plus itd. Ale jeśli nie ma takiej możliwości to będę musiał zostać przy starym rozwiązaniu w takim razie :)
 
Do góry