Pomoc w doborze soundbar'u

leonid113

Member
A o to chodzi??. Rozumiem sprzęt za ...... tysięcy to dobrze odtworzy?. Miałem już kina domowe za parę tysiaków i efekty były jakie były. Nie twierdzę że ten zestaw to jakieś cudo ale tak jak napisałeś
"Soundbar, to bardzo dobry pomysł na poprawienie dźwięku wydobywającego się z telewizora".
 

Manarino

Banned
A o to chodzi??. Rozumiem sprzęt za ...... tysięcy to dobrze odtworzy?. Miałem już kina domowe za parę tysiaków i efekty były jakie były. Nie twierdzę że ten zestaw to jakieś cudo ale tak jak napisałeś
"Soundbar, to bardzo dobry pomysł na poprawienie dźwięku wydobywającego się z telewizora".

Nadal nie rozumiesz. Możesz kupić soundbar z najwyższej półki, ale i tak o prawdziwej jakości nie bedzie można dyskutować, ponieważ jest to tylko aliminiowa bądź plastikowa belka z głośnikami umieszczonymi w środku.
Ja podobnie jak Ty , również miałem "kina domowe" za kilka tysięcy złotych i do pewnego czasu bylem bardzo utwierdzony, że to fajnie gra .

Można mieć system za 50 tys złotych i więcej. Jeśli będzie źle skonfigurowany pod kątem kompatybilności,wysterowania itp ,to nic nam po nim .
A w grę wchodzi jeszcze wiele innych ważnych szczegółów, o których można by ddługo pisać.
Kino domowe za kilka tysięcy ? Efekty już sam poznałeś i domyślasz się czemu takie,a nie jakich oczekiwałeś.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Dobry soundbar do filmów w zupełności wystarczy, technika się tak rozwinęła że można zaoszczędzić dużo miejsca i kabli :).
Nie czytaj opini ludzi którzy nie słuchali jak grają topowe soundbary.
Osobiście sam nie jestem fanem muzyki,
90% używam soundbar do filmów, radia i telewizji.
 

leonid113

Member
OK. Ja również soundbara używam tylko do filmów i oglądania programów. Nadmienię że mam pełen zestaw tego Samsunga HW-Q800A czyli listwa, basowy (duży), satelity i byłem mile zaskoczony, że przy dobrym materiale źródłowym tak to dobrze idzie :). Jasna sprawa że do tego muszą dochodzić dobre warunki odsłuchowe ale to jak piszecie odrębna sprawa. Do muzyki mam ekstra osobny zestaw analogowy dobrej marki sprzęt stereo a nie jakieś amplitunery cyfrowe.
A co koledzy napiszą odnośnie drugiego mojego pytania odnośnie połączeń o które pisałem wcześniej ?
Puki co dzięki i Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne potrzeby.
Ale soundbar w klasie 2000 zł prawie zawsze zagra znacznie lepiej niż głośniki telewizora. Nie dotyczy niektórych telewizorów B&O i Philipsa 986.
 

GRajza

New member
Szukam porady jaki soundbar kupić do TV Sony XH90.
Budżet do 1500zł, warunek - bez dodatkowego suba.
Do oglądania TV i filmów z platform (głównie Netflix), do Spotify jak się przyda, to też dobrze, ale dla muzyki mogę odpalać zestaw, którego nie chce się uruchamiać dla treści, które lecą w TV ;)

poszukiwania zaczynam z takim wstępnym wynikiem:
JBL Bar 5.0 Multibeam
Sony HT-X8500

Co Wy na to? błędna ścieżka? ;) coś innego? ;)
 

GRajza

New member
...bo już się nie zmieści ;)
Podpięty mam do amplitunera, ale dla TV nie chce się sięgać po drugiego pilota :D stąd pomysł na soundbar ;)
JBL czy Sony?
 

pretor67

New member
A ja wybrałem Sony, bo jeśli chodzi o dodatkowe nagłośnienie do TVi czy kina domowego, to mają w tym dużo większe doświadczenie.

Narazie nie żałuję.
 

GRajza

New member
Finalizując mój wątek - kupiłem JBL ;)
Zadowolony jestem. Kina nie zastąpi ;) ale mocno ogranicza jego włączanie.
Do codziennego "oglądania jednym pilotem" sprawdza się ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak się składa , że prawie wszyscy nabywcy BL Bar 9,1 są zadowoleni.
Gratulacje.
 

Hadi0615

New member
Szukam soundbara do kwoty +/- 4000 zł.
Zastanawiam się nad Jbl Bar 9.1 oraz Samsung HW-Q900A. Soundbar będzie współpracował z tv Philipsa 58PUS7304.
Mam niski pokój ok 2.05m o pow. 20m2 (docelowo będzie w pokoju większym w bliżej nieokreślonej przyszłości).
A może polecacie jeszcze coś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bar 9,1 spełni zdecydowanie najlepiej potrzeby. Masz gęsią skórkę przy słuchaniu i największą radość do kina domowego.
 
Do góry