Witamy Philipsa Fidelio HTL 9100, czyli Cesarza dźwięku bezprzewodowego -test otwarty

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsze jest to że wszyscy którzy kupili bez wyjątku mają takie samo zdanie.
Philips Fidelio HTL 9100, polecam bo to jedyny soundbar który może zastąpić kino domowe.
 

rewolF

New member
Ja też kupiłem i jestem przeszczęśliwy :)

Do tej pory mialem glosniki z telewizora z podlaczeniem dodatkowego niewielkiego zestawu glosnikow przeznaczonych do komputera 2.1, takze bez szalu i kompletnie bez porownania.

Wrazenia z odsluchu są naprawdę niesamowite - moc subwoofera, glebia, precyzja dzwieku. Swietna sprawa to mozliwosc puszczania dzwieku przez bluetootha, naprawdę się przydaje i nie potrzeba dodatkowego radia. Przedwczoraj sprawdziłem również jak wygląda wersja z odlaczonymi glosnikami bocznymi - BOMBA! To naprawdę działa, robi się małe kino :)

Przy okazji, pytanie do innych uzytkownikow tego sprzetu, jak macie podlaczony laptop pod soundbara i jakiego odtwarzacza uzywacie?

U mnie to wyglada tak - telewizor podlaczony pod Philips kablem HDMI pod porty ARC. Nastepnie laptop podlaczony pod sounbara pod HDMI 1. Wydaje sie to najlepszy sposob, ale mam problem z odtworzeniem filmow z DTS poprzez KMP Player - brak dzwieku przestrzennego.

Jakie macie ustawienia kodekow i jakiego odtwarzacza uzywacie?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też kupiłem teraz ten zestaw i robi wrażenie na wszystkich gościach bez wyjątku. Ja go obsługuję ze smartfona a muzykę za pomocą bluetootha.
 

cinkers29

New member
Witam ponownie
Teraz z innej beczki wczoraj polączylem swojego htl9100 z playstation 3 przez bluetooth, oba urządzenia nawiązują ze sobą polączenie, ale nie wydobywa sie dzwięk ze soundbara pytanie do Was. Czemu?
Pan z Philipsa odsyła mnie do sony abym podal im takie dane soundbara:
profil bletooth A2DP
wersja technologii bluetooth 2.1 + EDR

Czy to zonacza ze moge sie polaczyc z soundbarem zwykla nokia e52 a PS3 nie?
 
Ostatnia edycja:
Pytanie do znających ten sprzęt, w czym lepiej się on sprawuje: w odtwarzaniu muzyki czy jako kino domowe. Drugie pytanie czy za te pieniądze (ok. 3000 ?!) tradycyjne kino domowe 5,1 będzie dużo lepiej grało?
 

collider

New member
Bez reklam
Ja nie znam tego sprzętu osobiście, ale ten soundbar został stworzony z myślą o kinie domowym czyli głównie filmach. Muzykę też obleci, ale to nie był zapewne główny zamysł twórców.
Pytanie jakie kino domowe? Jeśli "plastik" to niekoniecznie, jeżeli złożone z klocków to nawet te budżetowe powinny zagrać lepiej.
 
Ostatnia edycja:

irek7

New member
No cóż kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Świetny bas, który należy sobie zmniejszyć o 45%, ale jak ktoś chce to okazjonalnie może dać na full.
Ogólnie muzyka jest bardzo naturalna i niemęcząca przy nawet głośnym słuchaniu. Filmy przy odłączonych głośnikach to jest to! Działa automatyczna regulacja głośności-np. przy reklamach. Pobór mocy zestawu w czasie pracy do 80 watów-czyli bardzo ekonomicznie. Potęga dźwięku i elegancji w pomysłowej technologii. Doskonałe wrażenia...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam podobne odczucia. Philips sprawdza się wszędzie tam gdzie Żona nie pozwala na rozciąganie kabli.
Albo tam gdzie estetyka wygrywa z potrzebami dźwięku.
Ale sam pomysł i rozwiązanie jest świetne.
Dodam jedynie że w Niemczech sprzedaje się tego na ogromne ilości kontenerów.
 

maxjan

New member
Mam podobne odczucia. Philips sprawdza się wszędzie tam gdzie Żona nie pozwala na rozciąganie kabli.
Albo tam gdzie estetyka wygrywa z potrzebami dźwięku.
Ale sam pomysł i rozwiązanie jest świetne.
Dodam jedynie że w Niemczech sprzedaje się tego na ogromne ilości kontenerów.
Ciekawe, bo ostatnio słuchałem tego w MM - była jakaś nawet promocja za 2200 i muzyka z tego leciała bardzo słabo - nie wiem czy coś było źle ustawione czy popsute ale dla mnie było to mizerne doświadczenie a audiofilem nie jestem ...
 

Andrast

New member
Witam serdecznie, byłem dzisiaj w MM (cena 2499 uważacie za dobrą? nie znalazłem nigdzie taniej) odsłuchać ten zestaw i powiem szczerze zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jestem niemalże, że zdecydowany tylko jeszcze nie sluchałem Harman Kardon SB 26.
Co uważacie za lepszy soundbar?
 

Andrast

New member
Nikt?:) jeszcze znalazłem jedną opcję która mnie zaciekawiła, może nie jest to soundbar, ale również ma odłączane głośniczki. Mianowicie Philips Fidelio E5, co o nich myślicie?
 

inuictus

Member
To bardzo dobra cena, ja dla odmiany byłem w Saturnie i kosztuje on 2599 zł. Odsłuchałem go ale przyznam szczerze że jakiegoś mega wrażenia na mnie nie zrobił. Także chciałem posłuchać HK SB26, ale go nie było, posłuchałem natomiast JBL SB400 I HK SB35 (droższy), a na koniec dla odmiany zestaw 2.1 BOSE Cinemate GS II (2,2 tyś.) i ten zestaw zrobił na mnie największe wrażenie. Niestety minusem jest brak połączenia bezprzewodowego.
 

Andrast

New member
No ten Harman Kardon SB35 też widziałem ale to już dla mnie zbyt wysoka półka cenowa, a co myślisz o Fidelio E5 ?
 

inuictus

Member
Dokładnie, przeszło 4k za soundbara to w moim przypadku lekka przesada. Chciałbym w tym tygodniu już coś kupić, ale cały czas zastanawiam się co wybrać, czy iść w kierunku zwykłego 2.1, czy jednak w soundbara.
 

Andrast

New member
No ja jedynie waham się między 9100 a E5 ale czytałem kilka zagranicznych recenzji i np minusem jest że te 2 głośniki są połączone kablemi 9100 bardziej stylem mi do tv pasuje bo są z tej samej serii
 
Do góry