Witamy Philipsa Fidelio HTL 9100, czyli Cesarza dźwięku bezprzewodowego -test otwarty

przemo73

New member
Bez reklam
Od kilkunastu tygodni "chodził za mną" Fidelio 9100. Zawsze coś stawało na przeszkodzie. To inne wydatki, to wir pracy itd. Już prawie zapomniałem, że chciałem kupić ten sprzęt i nagle całkiem przypadkowo dowiedziałem się, że kolega ma na sprzedanie w okazyjnej cenie.
Kupiłem i nie będę się długo rozpisywał. Wcześniej zrobili to inni, dużo napisał Kiki. Jest dokładnie tak jak tu napisano. Rewelacja, rewelacja i jeszcze raz Petarda!
Śmiało i z całą odpowiedzialnością polecam zakup.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam, potwierdzam - ten zestaw to naprawdę super sprzęt. Z pewnością może zastąpić wszystkie plastikowe kina domowe.
 

strzala1982

New member
A jak sie spawdzaja te odłaczane głosniczki ? Czy jak postawie je około 20 cm za soba dadzą efekt suround bo słyszałem ze głosniki suround powinny stac 1m od słuchającego.
 

halabalala

New member
głośniki te nie mają regulacji głośności poszczególnych głośników, sam sobie odpowiedz na ile Twój planowany rozkład głośników wpasowuje się w szablonowe ustawienie.

Dla mnie te głośniki są total debeściarskie, bo pozycji do oglądania mam wiele - do każdej z nich moge w SZYBKI sposób dobrać odpowiednie ustawienie całego setu. Bezprzewodowe satelitki to bajka. Ten zestaw w 100% spełnia MOJE potrzeby, czyli relatywnie wysoka jakość dźwięku, b. fajny design, wygoda. (Fidelio E5)
 

strzala1982

New member
Czyli w moim przypadku nie warto inwestowac w Fidelio skoro satelitki sa 20 cm za plecami??? Czy lepszym rozwiazaniem bedzie zwykły soundbar HK SB30 . Prosze o jakąś konkrteną odpowiedz...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego że masz satelitki które możesz regulować dowolnie.
I to jest największa zaleta tego zestawu.
 

WYZEL

New member
Witam wszystkich zwolenników E5 i 9100 i tych którzy słyszeli dwa zestawy (KIKI :))

Bardzo spodobały mi się techniczne rozwiązania z serii Fidelio Philipsa i jego uniwersalność. Mam wielki problem co kupić:
Philips Fidelio HTL 9100
Philips Fidelio E5
czy nowość Philips Fidelio B5 (następca 9100)
Nie wiem czy jest sens dopłacać do tego B5
Nie mam w domu żadnego sprzętu grającego. Wieczorami oglądam telewizję i w weekend jakiś film z HBO lub CANAL+ itp. Oglądam też MTV Live ale DŹWIĘK Z TELEWIZORA MNIE DRAŻNI!!!
Muzyki będą słuchał z telefonu z serwisu Nokia Muzyka przez Bluetooth.
Mój salon jest raczej wielki bo ok 50m2, ale podzielony jest na dwie części (jadalna i telewizyjna czyli ok 25m2 bez jednej ściany). Siedzę ok 3,5-4 metra od telewizora (Plazma Panasa 42" chyba bez ARC bo kilka ładnych lat już go mam i NC+)

Na codzienne wieczory potrzebuję czystego i przyjemnego dźwięku bez dudnienia bo za ścianą śpi małe dziecko i dwoje 80letnich dziadków (rodzina). Z czasem dokupię bluraya i konsole.
Nie chcę ustawiać w salonie standardowego kina bo mi się to nie podoba i popsuję wystrój salonu (słowa żony). Chyba że jest to leprze rozwiązanie od powyższych propozycji.
Będzie to mój pierwszy sprzęt, nigdy też nie oglądałem nic z wykorzystaniem kina domowego.
Nie mam porównania, doświadczenia ani wyobrażenia jak to gra. Będzie wykorzystywane to do TV i STEREO. W dzień żona będzie słuchać w kuchni lub sprzątając.

PROSZĘ O PORADĘ co lepiej się nadaję w mojej sytuacji - 9100, E5, czy nowe B5????
Będzie to sprzęt na lata i nie chcę żałować zakupu, nie jestem też zamożny i nie stać mnie na tandetę (długo oszczędzałem i szukam czegoś do okolic 3tyś "+,-" - im taniej tym lepiej)
Może polecicie coś innego ale Funkcjonalność Fidelio naprawdę mi odpowiada tylko nie wiem co z brzmieniem i który model wybrać
Bardzo proszę o POMOC w wyborze. Za te pieniądze nie mogę ryzykować."


Nic dodać nic ująć :smile:


Nie wiem ale nie śledzę tematu i może na rynku są jakieś inne rozwiązania tego typu. Może wystarczą mi tylko dwie małe ładne kolumny po bokach co zagrają lepiej, ale jak napisałem wcześniej dzwięk z tv mnie drażni zwłaszcza jak ktoś rozmawia lub żona robi coś w kuchni (kuchnia połączona z salonem większym przejściem) Dźwięk bardzo się roznosi (parkiet, brak dywanów)
Czasem wydaje mi się że jest wyraźniejszy w kuchni lub za ścianą w pokoju niż przed telewizorem.
Jeśli ma to sens to mogę dopłacić (wolał bym nie), ale nie chcę ryzykować wydając tyle pieniędzy i dlatego od dawna odkładam ten zakup co coraz bardziej mnie irytuję i męczy słuchając muzyki z MTV z głosików TV
Dziękuję i mam nadzieję że coś doradzicie.


Nie mogę się doczekać zakupu ale będę czekał na wasze opinię. Może ktoś jeszcze wie gdzie to kupić najtaniej (KIKI masz to jeszcze?)
 

strzala1982

New member
Kiki nie rozumiem o co ci chodzi??? Że satelitki sa odłaczane to wiem.A gdzie można dokupić uchwyt do powieszenia HTL9100 może ktoś z was się orientuje?
 
Do góry