Zestaw 5.1 do nietypowego pomieszczenia

-mac-

New member
Witam

Czytalem juz troche i poki co nie moge sie zdecydowac. Szukam zestawu jak z tematu (bez BD) ktory nadawalby sie do nieduzego pomieszczenia. Musze zaznaczyc ze pomieszczenie jest nietypowe - polaczenie salonu z kuchnia 3x4m2.
Przody beda staly przy TV a tyly jakies 3m naprzeciwko nich.

Jesli chodzi o AV to dobrze zeby wspieral funkcje ETHERNET (radio int., dlna itp), a kolumny brzemoniowo zapewnilay niezly odsluch i posiadal we USB na dysk z muza.
Zestaw bedzie sluzyl do sluchania muzy w 60% i w 40% na filmy (zalezy mi na przyjemnym basie).

Bralem pod uwage zestwy:
1 Zestaw Harman Kardon AVR170 + JBL Loft 5.1 Dealer - ale tu nie wiem czy te kolumny zagraja jak trzeba w tym pomieszczeniu
2 DENON AVR-1713 KLIPSCH HDT HD 300 KINO 5.1 TANIO
3 ONKYO HT-S9405 HTS9405 THX 3D KINO 5.1 KOLUMNY SUB - chyba najlepiej pasuje

Ktory zestaw wg Was bedzie optymalny lub jaki byscie polecicli (chodzi o nowe zestawy) w cenie do 4k.

Pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym albo złozył zestaw na monitorach albo na niewielkich i łatwo ustawnych podłogówkach. Z podłogówek fajne są MA MR4, do tego mają mozliwość w razie czego zatkania otworów BR. KEF C5, Klipsch F10, Indiana Line Nota. Oczywiście każdy z producentów ma w swojej ofercie fajne monitory np. MA BX2, Paradigm Monitor Mini, Klipsch RB 51/61 itd. W 12 mkw monitory też zagrają dobrze, a nawet nie wiem czy nie lepiej. Z podłogówkami może byc różnie, zależy od akustyki w pomieszczeniu. Plastiki też są niezłe ale głównie do kina, jak cenisz stereo to tylko drewno. JBL Loft za duże do 12mkw. Jeżeli lubisz fajny bas to pomyśl nad tymi monitorami Paradigm, tylko cena jest wyższa. Napisz do Blackninja i dopytaj się o ceny zestawów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli ma to być zestaw tymczasowy i typowo do filmów to nie jest zły. Jeżeli natomiast ma zagościć na stałe i będzie również do słuchania stereo to już bym brał coś z drewna.
 
Do góry