budżetowy soundbar do tv

mblj

New member
Witam,

poszukuję budżetowego soundbara do jednego z moich telewizorów:
- Philips 55PUS6561 (sypialnia, pomieszczenie ~15m2)
- LG OLED55B8 ("tv corner" przy salonie, pomieszczenie około 15m2)

Nie planowałem tego zakupu, ale ostatnio "wpadł" mi w ręce kupon rabatowy do Media Markt na kwotę 280 zł. Z chęcią go jakoś wykorzystam. Nie chcę wydawać wiele, powiedzmy że z własnej kieszeni mogę dorzucić 200-250 zł.
Czyli łączny budżet około 550 zł.

Fajnie, gdyby miał możliwość zawieszenia na ścianie. Mile widziany bluetooth.
Z uwagi na układ i aranżację mebli w pomieszczeniu wolałbym paradoksalnie sprzęt bez subwoofera.

Soundbar właściwie tylko do filmów/sportu/informacji w tv.
Do odtwarzania muzyki mam osobny sprzęt audio Denona.

Warto w tej cenie coś brać?
Odczuję sensowną różnicę względem wbudowanych głośników w którymś z moich tv?


Zwróciłem uwagę na:
1/ PHILIPS HTL1190B/12 (449 zł)
2/ PANASONIC SC-HTB200 (449 zł)
3/ SONY HT-SF150 (549 zł)
 

Disto

New member
Bez reklam
Tani i do tego bez suba, to za dużo złego...
Różnicę pewnie odczujesz, ale nie wartą nawet takiego wydatku.
 

mblj

New member
Fair enough. Chociaż umówmy się - jestem świadomy ograniczeń sprzętu za ~4 stówki i nie spodziewam się cudów.

To może jakieś alternatywy?
Coś odrobinę droższego to np. JBL BAR Studio (618 zł). Co sądzicie?
 

bumtarara

Member
soundbar nawet za 600 to wywalanie kasy w błoto, też szukałem soundbara ale w cenie 1000 1500zł dałem sobie spokój, dźwięk jak i sam bass z subwoofera jakoś mnie nie zainteresował wolałem ampli używany wyższej klasy który kosztował w swoim czasie 2200 no i osobno zestaw 5.1
 

mblj

New member
Ja wiem, że jest masa i te wskazane przez Ciebie modele również sprawdzałem, ale - jak wspomniałem - raczej optowałbym za wariantem bez subwoofera z uwagi na aktualną aranżację pokoju i właściwie brak miejsca na niego. Jedyną kwestią pozostaje czy w ogóle warto brać pod uwagę coś bez suba, choć - z tego co piszecie - przestaję mieć wątpliwości.
 

Dezet_

New member
to ja sie podepne pod temat, ja szukam podobnego rozwiązania, ale docelowo chcialbym soundbar, suba i satelity z tylu. Czy znajde cos z BT tak aby ciągnac jak najmniej kabli do satelitek? i czy kupie osobno soundbar, a pozniej nie bede mial problemu z dokupieniem i spięciem razem reszty?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
A ostatnia budzetowa nowosc Creative Stage 2.1 w cenie ok 400zl?
Ktos mial z tym styczność?
Zbiera dobre opinie w necie.
Co niektorzy polecaja go bardziej niz zestawy do 2tys zl ;)
 

Buter

New member
Odkopię nieco temat...
Także szukam budżetowego soundbara tak max do 800pln. Dobrą opcją jest Sharp 160, ale........ nie pasuje mi do wystroju bo sub jest srebrny. Jest jakakolwiek alternatywa z czarnym subem ? Model 182 ?
 
Do góry