sensowność systemu 7.1 vs 5.1

nowy57

Member
czesc
mam obecnie kino domowe RZ1100 onkyo
do tego klipsch reference 5.1
ale mam tez stare klipsche surround ktorych nie uzywam a moglbym włączyc w system i zrobic 7.1
czy to ma sens ? czy znacznie fajniejsze są wrazenia w kinie domowym przy 7.1 vs 5.1 ?
czy kolumny surround back powinny byc mocniejsze czy te surround ?
dzieki za rozwianie moich wątpliwosci
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
7.1 to duża różnica na plus w stosunku do 5.1
Polecam, Klipsche podłącz, ustaw skalibruj i się ciesz, zobaczysz :)
A sorroundy powinny byc takie same, lecz kalibracja je "wyrówna"
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Popierwam 7.1 to o wiele lepsza jazda jazda niz 5.1. Jak masz glosniki to niczym nie ryzykujesz. Montuj i sprawdzaj.

Smialbym powiedziec ze 7.1 zrobi lepsza zabawe niz 5.1.2.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak najbardziej warto, te 2 dodatkowe kanały za plecami to realny przyrost wrażeń.
Nie, nie muszą być takie same, ale dobrze jak są.
Nie przejmowałbym się tym jednak, tylna ściana ożyje, a upmix zrobi robotę.
Na testy proponuje chociażby film pt. "Tron", ale to tylko wierzchołek góry lodowej.
 

nowy57

Member
TAK ZROBIE , dziekuje za mobilizacje ! juz szukam hmm wieszaków bo nie wiem jak moge je zamontowac .. moze wstawie zaraz zdjecie
 

Kamil_89

Member
Dokładnie, jak tylko masz miejsce to rób 7.1 tym bardziej że masz wszystko czego trzeba :) ja na swoich plastikach słyszę różnice a na dobrym secie to na pewno będzie super :)
 

nowy57

Member
chyba w tym podwieszanym suficie jakos trzeba je zamontowac
znacie jakies fajne stojaki do montazu "od góry" ?


IMG_20170228_204430.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Uuuu... jak ty chcesz te tylnie kolumny zamontowac? Do sufitu? Szkoda psoc wystroju. Jakos nie widze tu 7.1

Ostatecznie 2 tylnie glosniki mialbym na stojakach i jak chcialbym sobie zapuscic jakies dobre kino to te stojaki bym rozstawial. A na reszte dnia chowal. Kable zarobione bananami to glosniki raz dwa mozna schowac do szafy. A po 3 4 miesiacach ci sie znudzi i zostaniesz przy 5.1.


Latwiej byloby zrobic atmosa 5.1.4 - pokombinowac cos ladnego z sufitem. Np, glosniki w ksztalcie lamp wiszace.
 

nowy57

Member
POSTANOWIONE , dwa tylne glosniki beda na tylnej scianie , te mocniejsze dam na tył a te slabsze po srodku salonu . mysle ze bedzie OK .
 

nowy57

Member
komoda z tej jednej strony jest praktycznie pod glosnikiem surround wiec za mala odleglosc by byla od surr do surr back , wydaje mi sie ze wlasnie tam na tylnej scianie bedzie OK , to okolo 2m dalej niz chcialby by bylo powieszone
 

DrWredman

Active member
Na tylnej ścianie będzie stanowczo za daleko.
Proponuję rozstawić je tak: jeden głośnik na komodzie za drzwiami, a drugi na standzie przy oknie. Tymczasowo daj tam stołek szafkę pudełko i przetestuj.
Będą trochę rozstawione po bokach, ale jeśli skierujesz je w stronę kanapy to nawet nie będziesz słyszał, gdzie stoją.
Na tylnej ścianie jest stanowczo za daleko.
Ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy i przetestuj każde rozwiązanie.
 

nowy57

Member
Na tylnej ścianie będzie stanowczo za daleko.
Proponuję rozstawić je tak: jeden głośnik na komodzie za drzwiami, a drugi na standzie przy oknie. Tymczasowo daj tam stołek szafkę pudełko i przetestuj.
Będą trochę rozstawione po bokach, ale jeśli skierujesz je w stronę kanapy to nawet nie będziesz słyszał, gdzie stoją.
Na tylnej ścianie jest stanowczo za daleko.
Ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy i przetestuj każde rozwiązanie.

bede mial to na uwadze , przetestuje rozne ustawienia przed montazem ostatecznym .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli nie chcesz stawiać standów przy kanapie, to postawiłbym już ostateczności jeden pod wyłącznikami światła, a drugi za komodą, na której stoi lampka, czyli chyba coś jak lipet radzi
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja bym spróbował z tymi głośnikami na tylnej ścianie. Jedynie rozstawiłbym je nieco szerzej niż zaleca THX. Wbrew pozorom przy dobrej kalibracji powinno być ok :)
 
Do góry