Problem z kopiowaniem.

Drifter

New member
Przedewszystkim witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum, mam nadzieje, że będzie to forum, które odwiedzę kązdego dnia by dowiedzieć się czegoś / ew. pomoc komuś.
Anyway, do rzeczy.

Pare dni temu, na urodziny dostałem to, o czym zawsze marzyłem - kamere
(dokładnie DCR HC96E). Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi i oswojeniu się z kamerą zaczełem coś próbować. Kręci mi się bardzo przyjemnie. Problem następuje, gdy to co nagrałem, mam zamiar wrzucić na komputer by to pomontować. Mianowicie - > zgrywanie nie wygląda tak jak myślałem, tzn. robie to przez oprogramowanie z płyty. Wygląda to tak, że muszę puścić taśme na kamerze, wtedy też leci ona na KOMPUTERZE i tyle ile przeleci filmu na kompie, to się przegra. Jest to strasznie nie wygodne, zresztą po paru chwilach wyskakuje też komunikat, że kopiowanie zostaje w tym momencie uciętne, bo zostało mało miejsca na dysku ( 20 gb ).
Da się jakoś temu zaradzić ? Był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi dla początkującego.
Pozdrawiam.
 

viValdi

New member
Bez reklam
To nie problem, to technologia

Czas zrzucania filmu z kamery do komputera jest dokładnie taki sam jak długość filmu, tzn. 1:1.

Niestety pliki wynikowe DV/AVI sa rownież bardzo duże, ok. 13GB/h nagrania. Taka jest natura technologii DV.

W następnym kroku czekają cię następne niespodzianki: czas transkodowania do DVD lub innego formatu (b. długi). Jedna rada - jak najszybszy komputer z dużą ilością pamięci i duży, szybki dysk, a najlepiej dwa lub więcej. Wiem coś o tym o sam katuję się na notebook'u 1.4Ghz/1GB/1x40GB HDD. To zdecydowanie za mało jeśli filmy po edycji są dłuższe niz 20 min.

Ale zabawa fajna :D .
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...lub np. kupić nagrywarke DVD z wejściem pod kamerę (z we DV)...wyjdzie taniej od rozbudowy PC... .;)
 
Ostatnia edycja:

prozor

New member
hojlo1 napisał:
...lub np. kupić nagrywarke DVD z wejściem pod kamerę (z we DV)...wyjdzie taniej od rozbudowy PC... .;)

A gdzie tam. Chyba, że bez HDD - ale to się nie nada do niczego.
Osobiście zdecydowanie wolę edycję na kompie, mam większe możliwości i jest to zdecydowanie wygodniejsze. A za kwotę dobrej nagrywarki DVD z pojemnym dyskiem twardym, można sobie skompletować naprawdę dobrą maszynę do obróbki filmów.

Przypominają mi się czasy, gdy ludkowie kupywali stacjonarne nagrywarki CD. Wkrótce sie okazało, jaka to wtopa. Nie dość, że drogie (w odróżnieniu od komputerowego ustrojstwa do nagrywania), to jeszcze nie zapewniało dużych prędkości nagrywania, no i wymagało specjalnych płyt - czytaj droższych, bo w cenę była wliczana licencja (chyba) i opłaty za prawa autorskie muzyków. Czy coś w tym stylu.

Przez analogię sądzę, ze z nagrywarkami stacjonarnymi DVD jest podobnie. Jeśl ma być to następca VHS to zgoda. Nagra w lepszej jakości na HDD, zgra na płytkę po ewentualnej prostej obróbce. I klawo. Jednak jeśli chcę mieć elastyczność dokonywania edycji, konwersji, łatwość obróbki itp. to nic nie zastąpi dobrego programu pracującego na komputerze. Przynajmniej moim skromnym zdaniem.
Pozdrawiam.
 

szymonunion

New member
Drifter napisał:
Jest to strasznie nie wygodne, zresztą po paru chwilach wyskakuje też komunikat, że kopiowanie zostaje w tym momencie uciętne, bo zostało mało miejsca na dysku ( 20 gb ).
Witam,

wylaczyc informowanie w systemie operacyjnym albo zmienic ta beznadziejna wartosc. Lepiej wylaczyc wogole, bo kto tego uzywa...


Pozdrawiam,

PS. Ja mam IEEE-1394, paredziesiat GB wolnego, Adobe Premiere Pro, Ulead Video Studio i wszystko hula.
 

maszek

New member
Bez reklam
Drifter napisał:
Da się jakoś temu zaradzić ? Był bym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi dla początkującego.
Pozdrawiam.

Jaki program przechwytujący posiadasz?
Mam kartę Winfast 2000XP ale nie używam programu PVR dołączonego do niej lecz Nero Visio. Jest wygodniejszy w obsłudze i... nie gubi klatek.
Można wybrać współczynnik kształtu (4:3 lub 16:9), jakość transkodowania, rozdzielczość, format audio itd. Oczywiście program dostosowuje później automatycznie materiał wideo do pojemności krążka DVD. Przechwycony film 120-minutowy w formacie mpg nie przekracza 8GB. Nie wiem skąd u Ciebie pojawiają się problemy w "ucinaniem" przechwytu. Może masz ustawioną jakąś opcję ograniczającą ilość miejsca na HDD przeznaczoną pod zapis materiału z kamery?
 
Do góry