Kamera (Full)HD do 2.000 zł dla amatora

NestorB

New member
Witam,
Poszukuję kamery FullHD do 2.000 zł. Potrzebuję jej głównie do kręcenia rodzinnych wyjazdów jak i moich maluchów (często w domu).
Wczoraj byłem w sklepie Sony i oczywiście Pan od razu przesunął mnie do kamer za ponad 2.000 zł :razz:, twierdząc, że mają przetworniki o lepszej rozdzielczości (8 M i większe). Niestety są to ceny dobrze ponad 2.000, a nawet 3.000 zetów, więc już całkiem dla mnie nie do przyjęcia. Rozumiem, że pewnie są lepsze, ale czy dla amatora są rzeczywiście takie modele niezbędne?
Zaznaczam, że nie nastawiam się tylko i wyłącznie na Sony. Co byście polecali do takiej kwoty, aby był dobry obraz zarówno na polu jak i w domu.
Interesuje mnie nagrywanie progresywne przy najwyższej jakości oraz stabilizacja optyczna.
Czy rozdzielczość przetwornika pomiędzy 5 M, a np. 8 M, w jakości nagrań jest bardzo zauważalna??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb będziesz miał dobry wybór :
Panasonic HCV 700
JVC GZV500
JVC GZX1 -
Sony HDR CX 260
Canon HRF 36
 

NestorB

New member
Ciekawie wygląda ten Panas ale przetwornik jak widzę ma maks. 3,55 Mpix. przy filmach. Nie będzie to mało??
 
Ostatnia edycja:

NestorB

New member
Przeczytałem i wynika, że 2 Mpix :p
Miałem wątpliwości, bo gość w Sony powiedział, że im większa rozdzielczość przetwornika tym więcej szczegółów. Ale skoro z przemnożenia 1920x1080 wynika, że to 2 Mpix., to chyba na TV z Full HD nie będzie większa rozdzielczość miała znaczenia, bo i tak nie wyświetli więcej?? Chyba, że się mylę, ale jak zaznaczyłem na początku jestem w zasadzie laikiem w tych sprawach.:cry:
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Jest juz podobny temat, tyle ze kwota niższa, 1800, ale problem ten sam...poczytaj, sporo spraw już było poruszanych :)
 
Do góry