Jaka kamera z twardym dyskiem?

gad7

New member
Chciałbym kupić kamrę z twardym dyskiem, pytanie tylko jaką sony czy może jvc lub jakaś inną? Przedewszystkim do domowego użytku, cena jest tu lekko marginalną sprawą.
 

musti

Banned
Jako, że jesteśmy na forum HDTV polecam modele HD.
Jeśli koniecznie chcesz z twardym dyskiem, to wyboru dużego (na razie) nie masz - Sony HDR-SR1 - format AVCHD - 30GB i dźwięk 5.1. W sprzedaży mają się pojawić w październiku - już są zapowiedzi.
 

gad7

New member
Tą kamerkę mogę już mieć spokojnie za jakieś 1500$ ale myślałem o dcr-sr70 lub dcr-sr90 a może jakaś jvc? I inna sprawa jak z obróbką obrazu z takiego nośnika.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesli chcesz naprawdę extra - to kup 3 CCD HDD GZMG 505 JVC. Ta nie ma wad .
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-MG505EZ&catid=100015

106405_gz_mg505_op.jpg


Albo podaj chociaż klasę cenową ?
Obróbka materiału jest rewelacyjna , najszybszy dostęp , szybki przesył
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/g_series/

No i to co poleca - musti.
pozdrawiam
 

MASTERPL

New member
Ja sobie kupuje JVC 3ccd 30gb (no, ta najnowsa) Da sie tu kupic juz za $1200
Co prawda nagrywa w NTSC, ale pliki sa mpg2, wiec nie ma problemu przerobic, no I tez wiele lcd/plazma przyjmuje sygnal ntsc.
 

przemek1

New member
ale zdaje sie ze JVC nie ma dzwieku przestrzennego 5.1 tak jak sony :)
A kamere sony mozna juz kupic w Jonaczaku juz chyba za 3800 www.jonczak.pl w Media Markt jest po 4800 !!! ( normalnie w tym Media to szukaja chyba Idiotów :hihi:złodzieje : ) ) Wiem bo jak kupowałem swoja za 3800 to byłem tez w media i była az tak wielka roznica w cenie - ale bym sie wkórzył jakbym ja kupił w Media :) !!!
 

MASTERPL

New member
Najlepszy model sony jest ponizej $1000, wiec 3800pln to kradziez.
Zastanawiam sie czy Sony dcr-sr40 80 100 czy moze JVC 505
Ceny sa gdzies

500, 700, 1000, 1100 dolarow. z przesylka.

Lokalny sklep ma sony sr80 i jvc 505 wiec kupie obydwie, i przetestuje, mam 14 dni na decyzje, Tak czy owak, oddam obydwie bo na necie 1100 jvc, a w sklepie 1300+ 8.1% podatek.
Jak bede pamietal, to napisze tu ktora wybralem, i czemu.

Dodam, ze tak samo przetestowalem wszystkie jvc pierwszej serii z twardzielem. Jakosc w niskim swietle (czyli nie na pelnym sloncu) byla straszna. Wszystkie wrocily do sklepu. Mam nadzieje ze ta 3ccd naprawila bledy 1szej serii, bo tak samo wroci do sklepu.
 

jax

New member
Najlepszy model sony jest ponizej $1000, wiec 3800pln to kradziez.

999$ to rzeczywiście mniej niż 1000$, ale weż po uwage że to co u was jest $ to w Europie jest w €, wiec 3800zł jest jak najbardziej na miejscu.

Ja czekam na HDR-SR1.
 

neo76

New member
kamera hd z hdd :)

Witam,

właśnie skłaniam się do zakupu kamery z dyskiem twardym. Ponieważ trafiłem na to forum, zdecydowałem, że powinna być to kamera HD ;)
Najpierw zastanawiałem się nad taką zabawką, bo podobały mi się jej wymiary i dodatkowy obiektyw, który można sobie przyczepić np. do kasu na nartach albo na rowerze. A że kamera ma mi służyć głównie do prowadzenia vloga (czyli video bloga), byłoby to rozwiązanie idealne. Niestety, przeczytałem recenzję tej kamery na Cnecie i okazało się, że jakość obrazu jest słaba z głównego obiektywu, a z dodatkowego - tragiczna niczym z webcama.

Skracając wywód - zawęziłem wybór do dwóch modeli, o których dyskutujecie: JVC GZ-MG505 i Sony DCR SR90. Czy ktoś z Was miał okazję porównać obie kamery na żywo i mógłby (subiektywnie oczywiście) ocenić wady i zalety obu?

Co do cen, znalazłem sklep www.max24.pl, który wygląda na solidny i ceny mają dosyć atrakcyjne - Sony DSR SR90 kosztuje 3128 zł.
Nie znalazłem JVC GZ=MG505 ale jest JVC GZ-MC500E za 3599 zł. Czy wiecie jakie są podstawowe różnice między tymi modelami?
 

xwalker

New member
gad7 napisał:
Jakie wady posiadają kamery z twardym dyskiem?

M.in. takie ze wbudowany dysk twardy posiada czujnik przeciazen, ktory ma go chronic przed zepsuciem/utrata danych przy upadku. Niestety system ten nie sprawdza sie w ciezkich warunkach i np kiedy jedziesz samochodem gdziekolwiek OffRoad nie wspomianjac o Safari albo rowerem po lesie to kamerka sie wylacza :(
 
Do góry