Kamera za 4500zł do 6000zł+

xthorgal

New member
Witam

Na wstępie chciał bym powiedzieć że w kwestii kamer jestem całkowicie zielony i nie mam zabardzo pojęcia co wybrać. Gdy kupowałem moją cyfrówke (Minolta A200) oparłem się całkowicie na opiniach z forów i było to jak najbardziej trafione. Tak samo teraz licze na pomoc przy wyborze kamerki.

Zajmuje się (jako pomocnik) przy fotografowaniu dla stron XXX. Do tej pory kręcilismy również filmy za pomocą minolty (640x480 w rozdziałce) ale był problem z oświetleniem, jakością ostrzeniem itd. Wtedy dojrzałem do wiedzy co bym chciał aby kamera mogła. A więc:

- Niech ma to co w aparatach jest "antishake" czyli że moge trząść ręką (w ramach rozsądku oczywiście) i obraz będzie ostry
- Jeżeli obraz będzie w ruchu niech nie ma problemu z ostrzeniem na cel. To jest priorytet dla mnie.
- Niech ma dobrze nasycenie obrazu (tzn mam na myśli jakość obrazu. Coś tak by porównywać zdjęcia z 8mpixeli i 4 mpixeli. Mi chodzi o coś tak dobrzego jak przy aparatach 8mpixeli)
- Rozdzielczość: nie wiem czy kamery nie żądzą się własnymi prawami ale było by miło jak by miała minimalnie 800x600 (o ile żądzą się prawami jak aprataty).
- Zapis: no tutaj to najlepiej na jakiś wewnętrzny dysk który moge wymienić (jak karty pamięci) ale jak czegoś takiego nie ma to mozę dvd?
- Dobrze by było gdy by nie było potrzeba super oświetlenia do kręcenia. Dla przykładu w aparacie który mam trzeba albo w dzień na dworze kręcić albo w domu przy dwóch 200 watowych żarówkach aby obraz był klarowny.

(po odpowiedzi Marcina_S dodałem: Dobrze by było gdy bym nie musiałsam wszystkego ustawiać. Dać najakieśauto i do dzieła. Ja w moim A200 robie wszystko na auto i jest wypas)

Reasumując, niech będzie super do kręcenia filmów z bliska i średniecj odległości w ruchu.

Cena od 4500 do 6000. Jak by bło coś wypas za np 6500 to też. Wole dać więcej niż mniej a mieć lepiej.

Mam nadzieje że nie rozpisałem tego jakoś zabardzo pokrętnie. Aktualnie myślałem o paru modelach ale t obyło na bazie patrzenia na ceny... tak więc licze na pomoc ;-]

Pozdrawiam
x
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
xthorgal napisał:
Witam

Na wstępie chciał bym powiedzieć że w kwestii kamer jestem całkowicie zielony i nie mam zabardzo pojęcia co wybrać. Gdy kupowałem moją cyfrówke (Minolta A200) oparłem się całkowicie na opiniach z forów i było to jak najbardziej trafione. Tak samo teraz licze na pomoc przy wyborze kamerki.

Zajmuje się (jako pomocnik) przy fotografowaniu dla stron XXX. Do tej pory kręcilismy również filmy za pomocą minolty (640x480 w rozdziałce) ale był problem z oświetleniem, jakością ostrzeniem itd. Wtedy dojrzałem do wiedzy co bym chciał aby kamera mogła. A więc:

- Niech ma to co w aparatach jest "antishake" czyli że moge trząść ręką (w ramach rozsądku oczywiście) i obraz będzie ostry
- Jeżeli obraz będzie w ruchu niech nie ma problemu z ostrzeniem na cel. To jest priorytet dla mnie.
- Niech ma dobrze nasycenie obrazu (tzn mam na myśli jakość obrazu. Coś tak by porównywać zdjęcia z 8mpixeli i 4 mpixeli. Mi chodzi o coś tak dobrzego jak przy aparatach 8mpixeli)
- Rozdzielczość: nie wiem czy kamery nie żądzą się własnymi prawami ale było by miło jak by miała minimalnie 800x600 (o ile żądzą się prawami jak aprataty).
- Zapis: no tutaj to najlepiej na jakiś wewnętrzny dysk który moge wymienić (jak karty pamięci) ale jak czegoś takiego nie ma to mozę dvd?
- Dobrze by było gdy by nie było potrzeba super oświetlenia do kręcenia. Dla przykładu w aparacie który mam trzeba albo w dzień na dworze kręcić albo w domu przy dwóch 200 watowych żarówkach aby obraz był klarowny.

Reasumując, niech będzie super do kręcenia filmów z bliska i średniecj odległości w ruchu.

Cena od 4500 do 6000. Jak by bło coś wypas za np 6500 to też. Wole dać więcej niż mniej a mieć lepiej.

Mam nadzieje że nie rozpisałem tego jakoś zabardzo pokrętnie. Aktualnie myślałem o paru modelach ale t obyło na bazie patrzenia na ceny... tak więc licze na pomoc ;-]

Pozdrawiam
x
tak to daja tylko w ERZE

za ta kwote dalej poruszasz sie w swiecie kompromisow - to co chcesz to robi Panasonic HVX200 za 25000.

Za 4500-6000 poruszasz sie miedzy taia kamera polprofesjonalna standard definition o rozdzilczosci 720x576 px (PAL)i super kolorach lub HDV i tu do wyboru 720p 1280x720 pix progresywnych (JVC) za 6000zl lub 1080i (1440z1080pix) - Sony i Canon. Ale do obrobki tego materialu potrezeba mocnego kompa i dobrego oprogramowania. Przecietnie kreca przy kiepskim swietle i sa bardzo zautomatyzowane.
Przy tym fachu zainwestuj w SONY VX2100 ale one sa drozsze.

PS. Ciekawe zajecie
 

arsenal

Moderator
VIP
Niech ma to co w aparatach jest "antishake" czyli że moge trząść ręką (w ramach rozsądku oczywiście) i obraz będzie ostry
No mnie też by się ręce trzęsły od filmowania takich akcji:):):)
Kup któryś z modeli HD, są tematy na forum odnośnie kamer HD. Jak coś już skręcisz w HD możesz podesłać parę klipów na forum. Naturalnie w celu sprawdzenia przez nas jakości naszych "odbiorników" i " ostrości" materiału filmowego;):twisted:
 

xthorgal

New member
kontynuacja...

Marcin_s napisał:
tak to daja tylko w ERZE

za ta kwote dalej poruszasz sie w swiecie kompromisow - to co chcesz to robi Panasonic HVX200 za 25000.

Za 4500-6000 poruszasz sie miedzy taia kamera polprofesjonalna standard definition o rozdzilczosci 720x576 px (PAL)i super kolorach lub HDV i tu do wyboru 720p 1280x720 pix progresywnych (JVC) za 6000zl lub 1080i (1440z1080pix) - Sony i Canon. Ale do obrobki tego materialu potrezeba mocnego kompa i dobrego oprogramowania. Przecietnie kreca przy kiepskim swietle i sa bardzo zautomatyzowane.
Przy tym fachu zainwestuj w SONY VX2100 ale one sa drozsze.

PS. Ciekawe zajecie

Dzięk iza info. Znalazłem na domach aukcyjnych tą sony o której mówisz za 10500. Był bym może nawet w stanie zainwestować w nią ale jak ona się ma przy tym Pansoniku jak wyżej napisałeś?

Pozatym w kwestii tej obóbki: o co włąściwie chodzi? To nie jest tak jak ze zdjęciem że zgrywam i jest? Jakoś sobie nie potrafie wyobrazić co można by obrabiać w filmach video (serio piszę) poza efektami (tak jak teraz sam robie).
Mój sprzet do słabych nie należy (AMD 64 3000, 1gbramu grafika 9800pro) więc pewno dał bym rade obrabiać te słabsze ale na czym to moze polegać? Nap przerobienie na jasniej ciemniej czy partiami po kawałku film?

Czy móg byś mi konkretnie też coś z tych tańszcyh (do 6000) polecić ale bardzo bym prosił abyś dopisał czego z moich wymagań ona może nie mieć.

Pozdrawiam i dzięk iza pierwszą odpowiedź.
 

Marcin_s

Member
xthorgal napisał:
To dobrze gdy będą bardzo zautomatyzowane. Tzn nastawiam na auto i wszystko leci samo
NA WSTEPIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA SLOWNICTWO/TRESCI NAPISANE PONIZEJ

Za ta cene nie kupisz nic dobrze krecacego w polmroku - a jesli nakrecisz to du..pska beda ziarniste niczym po ospie. Wiec w ramach radosnej tworczosci (XXX - to raczej nie film z VIN DIESLEM :) ) potrzeba ci krecenia w przyzwoitych warunkach oswietleniowych.
Lopatologicznie mowiec montaz sluzy by przeniesc akcje z dupska na kolana (sorry koledzy ale jak to wytlunaczyc) i zrobic to plynnie.
Co do trzesienia obrazu to potrzebny jest OPTYCZNY stabilizator w kamerze a tego z dotychczas produkowanych nie da Ci Sony HDV tylko CANON. Ale zakladam ze dalej dystrybucja bedzie zajmowal sie jakis streaming z internetu lub co najwyzej klasyczne DVD ale do tego wystarczy uzywany Canon XM1, Sony VX 2000 lub 2100 lub ewentualnie (opcja amatorska) Panasonic Gs 500. Sony i Panasoniki dobrze kreca z automatu
 
Ostatnia edycja:
Do góry