Panasonic NV-GS280 czy NV-GS500

prosiaq

New member
WItajce,
zastanawiam sie nad kupnem kamery. Poczatkowo myslalem nas sony DCR-DVD505E ze wzgeldu na cmoswa matyrce no i mozliwosc zapisu przez ta kamare obrazu analogowego no ale odwiodl mnie zapis na plytkach dvd.
Zastanawiam sie wiec nad tymi dowoma Panasonicami. Jezeli macie jakies opinie na ich temat i mozecie doradzic ktory model wybrac to bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam
Adrian
 

Marcin_s

Member
A czego po kamerze oczekujesz - jakich funkcji Ci potrezeba? Co jest priorytetem? Funkcjonalnosc, Jakosc, wielkosc, manualne opcje?
miedzy tymi kamerami masz jeszcze NV-GS300 - od modelu 500 rozni ja glownie wielkosc CCD a od 280 wejscie DV-in. Nowe Panasoniki cierpia na straszne zautomatyzowanie w stosunku do poprzedniej serii.
 

blaz

New member
Jeżeli już to GS500 ale ........

Bardzo bym sie zastanowł nad DCR-HC3
Dlaczego??
1. Jakość obrazu (HDTV) !!
2. Łatwość obsługi !!
3. Rozmiar
4. Bardzo mała różnica w cenie pomiędzy GS500 ok i tylko 500zł
 

prosiaq

New member
Panasonic

Witam,
a jezeli wybierac miedzy modelami (NIE HD) Panasonica ( GS280, GS300) a Sony - jaki model Sonego polecicie o porownywalnej jakosci obrazu lub lepszej i w podobnym przedziale cenowym (i co w tym przypadku lepiej wybrac). Kamerki chce uzywac glownie do filmowania wyjazdow oraz imprez na sali. Głownie chodzi mi o dobra kamere, dajaca b. dobry obraz (aparat dobry juz mam). Filmy rowniez bede troche obrabial na kompie, dlatego nie wybieram modelu Sony 505E ktory w sumie mi najbardziej odpowiada jezeli chodzi o parametry (no ale zapis na DVD), choc moze uwazacie ze powinienem wiac go pod uwage - poleccie cos.

Pozdrawiam
 

blaz

New member
Tak jak napisałem wcześniej z panasa zdecydowanie GS500

Co do Sony HDR-HC1 kamere można przełączć na tryb HD lub miniDV
pozatym jak nagrywamy w hd i zgrywamy na kompa to kamera może przekonwertować to na dv, także wiele możliwośći wyboru

Tak jak napisał KIKI testy są do dyspozycji
HDR-HC3
http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-HDR-HC3-Camcorder-Review.htm
NV-GS500
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-PV-GS500-Camcorder-Review.htm
Proponuje podjechać do sklepu firmowego Panasonica
następnie do Centrum Sony
Oczywiście i tu i tu będą mieli swoje zdanie
kupić sobie nawet kasetkę za 15 zeta nagrać kawałek itd.

A co do DCR-DVD505 to kamera prawie sie nie różni od HC3 w użytkowaniu różnica formatu bo jak wiadomo to DVD i nie HD
Przyjemnie sie kręci na 3,5 calowi LCD to oczywiście kosztuje zużycie baterii

Ja wybierałbym między HDR-HC3 a NV-GS500
Pozdro


PS. My możemy coś podpowiedzieć i być troszke opiniotwórczy ale kamera ma byc dla ciebie. Mogą interesować ciebie różne od nas walory produktu
 
Ostatnia edycja:

prosiaq

New member
Witajcie
tak jak mowilem interesuje mnie dora kamera dajaca dobr obraz a nie koniecznie kamera ktora posluzy mi w zastepstwie za aparat. Pytanie czy ta roznica miedzy gs 280 a gs 500 jest warta roznicy ich cen. Oczywiscie rozwazam zakup hc3 jak poleca kolega Blaz ale narazie musze fundusze w domu z zona przeforsowac - z drugiej strony sprzet zawsze mozna zmienic a ani telewizor hdready ani ampli zgodnego z hdmi nie mam narazie (wiec wydaje mi sie to troche niepotrzebny wydatek). Chociaz wybierajac juz miecy gs 500 a hc3 to wybral bym to drugie tym bardzie ze sa w bardzo zblizonej cenie.

Pozdrawiam
 

kowalc

New member
Witam!
Od miesiąca używam gs 280. Nagrywam głównie dziecko i ostatnio wakacyjne wojaże. Dla mnie jakość jest jak najbardziej ok ( za taką kasę ). Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów - pytaj.
Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 
Do góry