Jak zrzucić materiał videoz panasonic nv 280 na kompa?

kowalc

New member
Witam!
Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery Panasonic Gs Nv 280. I wszystko jest super, tylko teraz chciałbym zrzucić cały nagrany materiał na kompa i wypalić na dvd. Podłączyłem kamerę do kompa przez usb i co dalej?:confused:
Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

radek_s

New member
Witaj,

Do zrzucenia materialu wideo musisz uzyc podlaczenia FireWire. Najpierw kup karte FireWire w sklepie komputerowym razem z kablem, zainstaluj dolaczone oprogramowanie i podlacz kamere poprzez wyjscie FireWire (zobacz w instrukcji kamery). Podlaczenia poprzez kabel USB mozesz uzywac do zrzucania zdjec z karty pamieci.

Pozdrawiam,

Radek
 

ecolab2

New member
Zgrywa Na Dvd

Prawdopodbnie zlacze FireWire masz na plycie PC (jesli jest w miare nowa). Zrzucasz material z tasmy do formatu DV (uwaga bedzie "duzo wazlo"). Potem konwertujesz do postaci MPEG2. Po obrobce video monza uzyc darmowego softu z drmowymi kodekami MPEG2 dvd2svcd; www.dvd2svcd.org, polecam ten super kombajn. Instrukcja jest na tym portalu www.divx.howto.pl

pozdrawiam
 

kowalc

New member
Witam!
Okazało się że z tej kamery można zrzucić film przez usb. Mam już teraz materiał na kompie w postaci pliku avi. Sciągnąłem program dvd2svcd i chciałbym przekonwertować plik do mpeg2 (tak aby odtwarzać to na odtwarzaczu dvd). Jedank mam problem, gdyż wyskakuje mi informacja o braku Cinema Craft Ecncoder 2.5. O co chodzi i jak się z tym uporać? Będę wdzięczny pomoc (jestem lekkim laikiem w tych kwestiach, więc proszę o jak najprostszą radę).

Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

setunia

New member
Bez reklam
Do obróbki i zakodowania do formatu DVD filmu z kamery cyfrowej najlepiej użyj specjalizowanego programu. Ja osobiście pracuję na Pinnacle Studio9, ale dla laika doskonałym będzie również Ulead Video Studio. Oba sa tak proste w obsłudze, że podstaw nauczyłbym nawet małpkę. Cinema Craft Encoder to narzędzie o dużych możliwosciach, ale trzeba je ręcznie konfigurować i w tym przypadku jest używane jako plug-in o ile dobrze pamiętam. Oba wcześniej wymienione programy znajdziesz tanio na allegro, lub jako dodatek do kart Fire Wire, a tą polecam Ci kupić bo zrzucanie z kamery przez to złącze jest dużo wygodniejsze (strerujesz kamerą z komputera), i Pinnacle wtedy podczas zrzucania sam Ci potnie materiał. Gdybyś wybrał ten program to służę pomocą na PM I tel.
 
Do góry