Nowe Kamery Hd Sony

Marcin_s

Member
... i troche bardziej konkretny
Sony wprowdza na rynek 2 nowe modeli kamer:
1) HDR-UX1 - pierwsza kamera zapisujaca w standardzie AVCHD - a wiec Mpeg4 kodek H264. Kamerka ta zapisuje obraz HD na zwyklych plytach DVD w formacie AVCHD. Kamera ma byc kompatybilna z odtwarzaczmi BR. Moze zapisac na 8 cm plycie DVD 2 warstwowej do 1 h, plus dzwiek w formacie 5.1 DD,
Element swiatloczuly uzywa 2.3 megapixele w trybie video i 4 megapxele w trybie foto.
Kamera ma sporo opcji maualnych w tym pierscien do ostrzenia. Cena na rynku US 1400$ - dostepna w sprzedazy od wrezesnia 2006.

2)HDR-SR1 - To pierwsza kamera HD zapisujaca na dyku Twardym HDD. Jak podal rzecznik prasowwy SONY - tym modelem stawiaja producentow takich jak JVC pod sciana :). Kamera zapisuje rowniez w tandardzie AVCHD - a wiec Mpeg4 kodek H264 z transferem 24 MB/s, Kamera ma wyjscie HDMI. Cena niezbyt wysoka ok 1500$. Elementem swiatloczulym jest taki sam CMOS jak w modelu HDR-UX1. PRMIERA WRZESIEN 2006 JUZ WIEM CO KUPIE!!!

Format MPEG4 z kodekiedm H264 jest natywnym formatem wielu programow montazowych (np. APPLE FINAL CUT, co znacznie ulatwi edycje pliku)
 

jacek9954

New member
czytałem twoją poprzednią opinię kiedy odpowiadałeś mi HC1 czy HC3. Znam twoją opinię na temat optyki sony. Co akurat w tej kamerze cię tak jednoznacznie przekonuje?
 

mzdral

New member
kamerka Sony

Ostatnio na tym forum był link do testów UXa gdzie był porównywany z innymi kamerkami, między innymi JVC, Canonem oraz z dwoma produktami z tej samej 'stajni'. Reasumując w całościowym rankingu wygrało chyba JVC potem było Sony ale model HC3 i dalej dopiero UX1E. Mądre przysłowie mówi że nowe jest wrogiem dobrego. Pozostaje zatem kwestia czy to nowe będzie lepsze czy gorsze...:?:
 

viValdi

New member
Bez reklam
Trzymałem w ręku SR1

Wczorej byłem w salonie Sony, trzymalem w ręku SR1 - bardzo ładna ale trochę większa od HC3. Chciałem ją kupić, ale...

- max bitrate 15Mb/s (tak to zrozumiałem - a więc nie 24)
- nowy format zapisu danych AVCHD (lub cos podobnego); czym to edytować
- i ta cena nowości - wczoraj była introdukcja tego modelu w Polsce
- obejżałem nagranie własne przez HC3 odtwarzane na 46X2000 i zdecydowałem...

Dziś kupiłem HC3 bo musze miec coś porządnego na niedziele ;)

Sprawdzałem jeszcze Canon HV10 - dotychczas miałem tylko produkty Canona lub Nikona - ale niestety cena i funkcje mi nie podpasowały.

Teraz jeszcze dokupie baterię, kabel HDMI i mikrofon zewnętrzny i już jestem gotów.
 

jacek9954

New member
viValdi napisał:
Wczorej byłem w salonie Sony, trzymalem w ręku SR1 - bardzo ładna ale trochę większa od HC3. Chciałem ją kupić, ale...

Dziś kupiłem HC3


widziałeś jakość obrazu z kamery SR1. Jak to jest naprawdę z tą nowością? czy naprawdę obraz jest "taki sobie". Pytam bo nie mogę nigdzie dotkąć jej na żywo a i nie znam testów i porównań z innymi.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc nie próbowałem nagrać i odegrać czegokolwiek na SR1. Nagrałem na HC3, obejżałem i już dalej nie próbowałem bo mam w domu kasetki DV i kamera jest znacząco tańsza - ca. 1500zł.

Z tego co czytałem na forach angielskich na razie nie ma szans żeby dyskowe kamery przeskoczyły DV w porównywalnej klasie cenowej oraz dalej jest problem z edycją materiału.
 

luk3m

New member
HAlo.
Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam następujący problem.
Nie mkoge nigdzie dostać SONY HDR HC 1.
Zastanawiam się więc nad:
SONY HDR SR1

No ale, czy warto sie w to ładować? Czym to edytować?
A może wiecie gdzie jeszcze można dostać HC1?

Mam problem, a kase na zakup kamery musze jakoś szybko wykoźystać :sad:

Pomóźcie
 

viValdi

New member
Bez reklam
Niedokładnie tak z tym mikrofonem - HC3 nie ma standardowego wejscia jack na mikrofon, ale są 3 firmowe mikrofony podłączane do inteligentnego gniazda akcesorii - gunshot, stereo i bezprzewodowy.

Gdyby był jack to juz bym podłączył mikrofon który mam.

HC1 i SR1 mają standardowy jack i tu jest ich przewaga.
 

wojcias

New member
ziomek napisał:
Przeciez hc3 nie ma wejscia na mikrofon, wiec nie musisz go kupowac :p

Dziwne :confused:
Moja HC3 ma wejscie na mikrofon i nawet kupilem zalaczylem i ....dziala rewelacyjnie - bajka. Nie jest co prawda dzwiek 5.1 tak jak w Sony HC 90 do ktorej kupilem ten mikrofon ale w HC3 dziala bez problemow. Ale juz mi sie nie chce prostowac po roznych forach gdzie ludzie naczytali sie na camcorderinfo jak gosciu przekonuje zeby kupowac Panasonica bo sony nie ma wejscia na mikrofon. Co za bzdury.
Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
A jaki model mikrofonu kupiłes (oczywiście do hot shoe), GZ1 czy jakiś inny?

Ja potrzebuję coś stereo ale z dobrą charakterystyką kierunkową, żeby z za kamery się nie nagrywało. GZ1 chyba nie jest stereo.
 

jacek.ok66

New member
Wybor pomiedzy HC3 SR1 a UX1

Z powodu wyjazdu do USA i mozliwosci tanszego zakupu niz w Polsce. zastanawiam sie nad zakupem kamerki w systemie PAL albo Sony HC3E (najtansza opcja) albo HDR-UX1E albo HDR-SR1E. Roznice w cenie nie sa wielkie. Sprawa ma sie tak, ze
na pewno nie zakupie w najblizszej przyszlosci nagrywarki Blue Ray. Czy w takim ukladzie orientujecie sie czy jezeli zakupie SR1E i na dysku kamery nagram material z najwzysza rozdzielczoscia XP 15MB/s bedzie mozliwosc to jakos przekonwertowac na tradycyjne DVD aby dawac znajomym powiedzmy na komputerze? Czy w zestawie jest jakis soft do takiej konwersji ale na DVd a nie na AVCHD, ktorego nie odtworze bez specjalnego odtwarzacza w tym standardzie? Bo z tego co sie orientowalem to po podlaczeniu kamera jest widziana jako dysk zewnatrzny, wiec zrzucenie tego na komputer nie jest problemem. Pytanie co dalej? Chce archiwizowac w najwyzszej jakosci ale poki co miec mozliwosc nagrywania na DVD.
UX1 nagrywa na mini plytkach. Po doswiadczeniach z tradycyjnym DV na mini DVD jakos nie bardzo mi sie to podoba, ale w moim wypadku chcialbym poki co kupic kamere z mozliwoscia nagrywania w standardzie HDV lub lepiej AVCHD ale miec jakas mozliwosc aby poki co tak nagrany material nagrywac tez na zwykle DVD. HC3E ma z tego co wiem I-Link i jak mam stacjonarna nagrywarke jest mozliwosc chyba nawet po nagraniu na kasetce w formacje HDV po przelaczeniu na kamerze na DV zgrania materialu bezposrednio na DVD czy tak? Bardzo prosze o pomoc, bo wyjazd sie zbliza.
 

dziki

New member
Kolega ma sr1e. Ma ja dwa dni, wiec tak na szybko co sie bawilismy.
Na plytce masz soft formwy ktory umozliwia nagranie plyt dvd
i odtwarzanie.
Bez tego softu na innym kompie nie byla widziana jako dysk.
Same pliki, bez firmowego odtwarzacza nie udalo sie na nimczym odtworzyc.
VLC jedynie otworzyl plik, pokazal scene, wszystko sie rozjechalo i sie zawiesil.
 

wojcias

New member
viValdi napisał:
A jaki model mikrofonu kupiłes (oczywiście do hot shoe), GZ1 czy jakiś inny?

Ja potrzebuję coś stereo ale z dobrą charakterystyką kierunkową, żeby z za kamery się nie nagrywało. GZ1 chyba nie jest stereo.

ECMH-QP1 SURROUND SOUND MIC ale z tego co piszesz to on akurat jest bardzo niekierunkowy bo oryginalnie ma za glowne zadanie zbierac z tylu i z przodu. W kamerze HC90/94 dziala jak mikrofon powiedzmy 5.1 tzn 2 kanaly z przodu i 2 z tylu. Mi pasuje bo swietnie sciaga np w filharmonii nagralo sie tak ze nie moglem sam uwierzyc ze to kamera a nie sprzet studyjny a na zewnatrz lubie go bo ta jego "lisia kita" chroni przezd paskudnym efektem wiatru we wbudowanych mikrofonach.
Polecam rowniez bycmoze zamiast kierunkowego mikrofon bezprzewodowy bluetooth.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Zaciekawiła mnie twoja odpowiedź wojcias - ta doskonała ocena nagrań z filharmonii.

Główne przeznaczenie mojej kamerki to amatorskie nagrywanie koncertów muzyki klasycznej, przeważnie w salach mniej lub bardziej koncertowych. Najpierw jednak muszę "pozyskać" upatrzony statyw. Kilka dni temu nagrywałem 15" koncertu fortepianowego w Studio S1 - niestety jeszcze z ręki opartej o fotel i widać że to nie jest rozwiązanie.

Mikrofon bluetooth w takich warunkach się nie sprawdzi - nie przypnę go dyrygentowi do klapy fraka:D
 

wojcias

New member
viValdi napisał:
Zaciekawiła mnie twoja odpowiedź wojcias - ta doskonała ocena nagrań z filharmonii.
Mikrofon bluetooth w takich warunkach się nie sprawdzi - nie przypnę go dyrygentowi do klapy fraka:D

Mysle ze ten bluetooth daloby sie podrzucic albo z procy strzelic na scene tylko ze jak to bluetooth ma slaba przepustowosc oraz zasieg. Nadaje sie bardziec zeby dac dziecku do kieszeni kiedy wystepuje w teatrzyku w przedszkolu czy szkole.

Co do filharmonii to za 2 tyg bede w kraju i moge nagrac ci na DVD fragment nagrany z mikrofonem w/w oraz tym wbudowanym oraz fragment z kamery HC90 z dzwiekiem 5.1
 
Do góry