nagrywanie kamerą w NTSC a obróbka w PAL

anglers

New member
Witam
Koledzy, temat był poruszany na forum ale mam dodatkowo kilka pytań . Chodzi o to że mam kamerę HD która nagrywa w systemie NTSC (Samsung) Ponoć jest to lepsza sprawa niz w PAL. Po nagraniu obrobiłem materiał przy pomocy Corel VideoStudio Pro X4 - formatem wyjściowym był AVCHD abym mógł odtworzyć w PS3 które kupiłem w kraju. Po zgraniu na płytę okazało się że obraz drga i jakość jest gorsza. I teraz jaka jest Wasza rada . Pomyślałem że można obrobić film w AVS Video Editor i jako format wyjściowy dać NTSC HD (bo jest taka możliwość i co dalej ?Przerobić go na sygnał AVCHD przez program multiAVCHD 4.1 , ale nie wiem czy jest taka możliwość i czy potem odtworze go w jakości HD w PS3? Bardzo proszę kolegów o poradę lub nowe pomysły . Wszystkie nagrania HD mam właśnie w systemie NTSC Dzięki z góry
 

RaF02

New member
Ja mogę tylko ci poradzić żebyś wszystko obrabiał w tym formacie co masz nagrania czyli w NTSC, sam tak kiedyś robiłem z ntsc na pal i strasznie przycinał obraz, tak to już jest. Wydaje mi się że PS3 (krajowe) powinno odtworzyć standardy NTSC.
 

Zibi W

Member
Przecież nie ma w AVCHD kodowania NTSC. Jest tylko różna liczba klatek. Wybierasz w programie w którym robisz film (choćby Nero)30kl/sek i już.
 

anglers

New member
I tak zrobiłem , obraz jest jak "żyleta" Pozostaje tylko problem kolorów , są o wiele bledsze niz w oryginale. macie na to jakiś pomysł? A może po prostu zakupić np. Pinnacle 15 przeznaczoną tylko na US i problem NTSC byłby rozwiązany. Krajowa PS3 bez problemu odtwarza sygnał NTSC dla informacji Jeśli macie jakieś podpowiedzi z góry dzięki Pozdrawiam
 

fransua

New member
I tak zrobiłem , obraz jest jak "żyleta" Pozostaje tylko problem kolorów , są o wiele bledsze niz w oryginale. macie na to jakiś pomysł?
Kolory możesz podciągnąć podczas montażu.
A może po prostu zakupić np. Pinnacle 15 przeznaczoną tylko na US i problem NTSC byłby rozwiązany.
Pinakle jest takim badziewiem, że nie można tam wstawić i wypluć NTSC ? Dziwne :niewiem: W tych programach co posiadam nigdy z takim czymś nie miałem problemu. Kwestia ustawienia projektu.
 

Kurak_666

New member
Kolory możesz podciągnąć podczas montażu.

Pinakle jest takim badziewiem, że nie można tam wstawić i wypluć NTSC ? Dziwne :niewiem: W tych programach co posiadam nigdy z takim czymś nie miałem problemu. Kwestia ustawienia projektu.

Pinnacle nie jest badziewiem, tylko trzeba go poznać. Korzystam z tego programu od paru lat i nigdy nie miałem problemów z kolorami. Może na filmy w projekcie zostały nałożone jakieś filtry, albo należy pogrzebać w ustawieniach przed konwersją i wybrać inny format zapisu (np. zwiększyć bitrate).
 

amq0

New member
Witam
Koledzy, temat był poruszany na forum ale mam dodatkowo kilka pytań . Chodzi o to że mam kamerę HD która nagrywa w systemie NTSC (Samsung) Ponoć jest to lepsza sprawa niz w PAL. Po nagraniu obrobiłem materiał przy pomocy Corel VideoStudio Pro X4 - formatem wyjściowym był AVCHD abym mógł odtworzyć w PS3 które kupiłem w kraju. Po zgraniu na płytę okazało się że obraz drga i jakość jest gorsza. I teraz jaka jest Wasza rada . Pomyślałem że można obrobić film w AVS Video Editor i jako format wyjściowy dać NTSC HD (bo jest taka możliwość i co dalej ?Przerobić go na sygnał AVCHD przez program multiAVCHD 4.1 , ale nie wiem czy jest taka możliwość i czy potem odtworze go w jakości HD w PS3? Bardzo proszę kolegów o poradę lub nowe pomysły . Wszystkie nagrania HD mam właśnie w systemie NTSC Dzięki z góry

Jak nagrania HD mogą być w NTSC?
NTSC to jest zapis analogowy, a kamera nagrywa ci cyfrowo
 
Do góry