Kamera SONY HDR-HC3 i tv Panasonic 42PV60

przemek1

New member
Witam mam zamiar na dniach kupic sobie kamere SONY HDR-HC3 i telewizor Panasonic 42PV60 i teraz pytanie czy to dobre połaczneie ?
Czy rozdzielczosci tv 1024 x 768 (HD) to ta sama co 1080i w ktorej nagrywa ta kamera ? Rozumiem ze Tv Panasonic 42PA60 ktory ma rozdzielczosc 852 x 480 piksele to za mało dla tej kamery. Tzn chodzi o to ze obraz bedzie lepszy na PV.
Chce miec tv ktory bedzie pokazywał wszystkie mozliwosci tej kamery.

Druga sprawa jak juz nagram sobie cos na kamerke to rozumiem ze bede mógł to ogladac na razie głownie z kamery. A czy moge z komputera nie majac karty graficznej HD ? Mam GF 6800.

Tak wiec czekam na jakies sugestie czy połaczenie tego tv i tej kamerki to dobry wybór ? Wykorzystam mozliwosaci tej kamerki na tym tv ?

Na koniec taka uwaga - Media Markt ma naprawde ceny dla idiotów - ta kamera ktora chce kupic kosztuje tam ok 6 tys a mozna ja bez problemu kupic w jonczaku www.jonczak.pl za ok 4600. Roznica w cenie strasznie duza !! MM to chyba jednak naprawde sklep dla idiotów.....:D
 

dvd-r

New member
przemek1 napisał:
Witam mam zamiar na dniach kupic sobie kamere SONY HDR-HC3 i telewizor Panasonic 42PV60 i teraz pytanie czy to dobre połaczneie ?
Czy rozdzielczosci tv 1024 x 768 (HD) to ta sama co 1080i w ktorej nagrywa ta kamera ? Rozumiem ze Tv Panasonic 42PA60 ktory ma rozdzielczosc 852 x 480 piksele to za mało dla tej kamery. Tzn chodzi o to ze obraz bedzie lepszy na PV.
Chce miec tv ktory bedzie pokazywał wszystkie mozliwosci tej kamery.

Druga sprawa jak juz nagram sobie cos na kamerke to rozumiem ze bede mógł to ogladac na razie głownie z kamery. A czy moge z komputera nie majac karty graficznej HD ? Mam GF 6800.

Tak wiec czekam na jakies sugestie czy połaczenie tego tv i tej kamerki to dobry wybór ? Wykorzystam mozliwosaci tej kamerki na tym tv ?

Na koniec taka uwaga - Media Markt ma naprawde ceny dla idiotów - ta kamera ktora chce kupic kosztuje tam ok 6 tys a mozna ja bez problemu kupic w jonczaku www.jonczak.pl za ok 4600. Roznica w cenie strasznie duza !! MM to chyba jednak naprawde sklep dla idiotów.....:D

Trzeba sprawdzić czy ta kamerka ma również FireWire - jeśli ma to odpowiednim softem i z odpowiednią kartą da się zgrać film na HDD.

Oglądać też się da bo to w końcu klon MPG2 o rozdzielczości 1440x1080

Pytanie jaki masz monitor i w jakiej rozdzielczości pracujesz na nim.

Co do TV to zaletą tej kamerki jest to , że ma HDMI więc kupujesz telewizorek z HDMI i podłączasz - jasnym jest fakt, że więcej zobaczysz na telewizorku z rozdziałką 1366x768 niż na 852x480. Inni będą ci polecać full HD czyli 1920x1080

Rozważ też zakup kamerki HC-1 bo ma większą ilość pixeli i większe przetworniki co może się przekładać na czułość w słabym oświetleniu - niestety nie ma tam HDMI a jest analogowy Component

Pzdr

Artur
 

Mazoku

New member
przemek1 napisał:
Czy rozdzielczosci tv 1024 x 768 (HD) to ta sama co 1080i w ktorej nagrywa ta kamera ? Rozumiem ze Tv Panasonic 42PA60 ktory ma rozdzielczosc 852 x 480 piksele to za mało dla tej kamery. Tzn chodzi o to ze obraz bedzie lepszy na PV.
Chce miec tv ktory bedzie pokazywał wszystkie mozliwosci tej kamery.
Kamera nagrywa w rozdzielczości 1440x1080i (skalowanej do standardowego HDTV 1920x1080i), więc żeby zobaczyć absolutnie wszystko musiał byś mieć wyświetlacz Full HD. Ale obraz na obu plazmach i tak powinien być bardzo dobry. Oczywiście na PV lepszy.

przemek1 napisał:
Druga sprawa jak juz nagram sobie cos na kamerke to rozumiem ze bede mógł to ogladac na razie głownie z kamery. A czy moge z komputera nie majac karty graficznej HD ?
Możesz, jeśli tylko twój procesor poradzi sobie z dekodowaniem MPEG2 MP@H-14. Video w HDV nie jest w żaden sposób zabezpieczone. Wystarczy zgrać na dysk przez Firewire.

dvd-r.pl napisał:
Rozważ też zakup kamerki HC-1 bo ma większą ilość pixeli i większe przetworniki co może się przekładać na czułość w słabym oświetleniu - niestety nie ma tam HDMI a jest analogowy Component
W testach internetowych czytałem akurat o odwrotnym zjawisku. HC-3 ma lepszy (bo nowszy) przetwornik, za to brakuje jej bardziej zaawansowanych funkcji HC-1.
 

panjacek

New member
Skoro chcesz kupić telewizor plazmowy o rozdzielczości 1024x768 pikseli, to rozważ również możliwość zakupu telewizora o rozdzielczości 1024x1080i. Kamera Sony HC-3 rejestruje obraz w rozdzielczości 1440x1080i. Wynika z tego, że przynajmniej linie poziome nie będą skalowane do 768 a zostaną wyświetlone wszystkie, jakie kamera zapisała. Jeżeli chodzi o tzw. umowną rozdzielczość pionową to ta kamera pomimo że próbkuje 1440 razy to i tak zdolna jest zarejestrować pomiędzy 605 a 840 linii pionowych. Skąd się wziął taki przedział? Więc tak, rózne żródła podają średnią ok 605 linii zgodnie z normą ISO12233 ale ja swoim egzemplarzem zarejestrowałem ok 840 linii pionowych, filmując rozłożoną miarę murarską. Wiem że nie jest to pomiar wiarygodny, jednak na matrycy 1920 pikseli widzę taką ilość. Czyli matryca 1024 wyświetli wszystkie.
Philips ma kilka modeli o rozdzielczości 1024x1080i Wprawdzie do pełnego HD brakuje połowa, ale to więcej jak 1024x768 jak również połowa ceny pełnego HD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry