Ktora kamerke kupic??

diabelek2k2

New member
Witam,mam pytanko do Was jako ekspertow.
Czasowo jestem w Belgii i zaczely sie letnie promocje.
Sa do nabycia dwie kamerki DCR-SR90 za 799euro i HDR-HC3E za 999Euro.
Ktora polecacie koledzy kupic i dlaczego??
Chodzi co wedlug Was decyduje o zakupie np. HDR-HC3E a nie DCR-SR90

z gory dziekuje.
bede uczestniczyl w wymianie zdan:)
 

andy95

New member
Dwa lata temu kupilem dla tych samych zastosowan (turystyczno-rodzinnych) JVC GR-HD1, teraz zmienilem na HC3. Moj punkt widzenia jest taki ze uzywajac wczesniej zwyklego DV jakosc ktora otrzymywalem z kamer z najwyzszej amatorskiej polki byla nizsza niz to co widzialem w TV (a wtedy mialem pomysly ze klatki z video zastapia mi zdjecia). Teraz troche zaluje JVC ale nadal HC3 daje obraz lepszy niz przecietne TV (sama kamera jest tez nieco bardziej pocket-friendly) i daje nadzieje ze wtedy kiedy naprawde bede potrzebowal tych filmow bede mogl je ogladac bez wrazenia ze postarzaly sie bardziej odemnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pytałem o to czy bedziesz tylko wykorzystywał dla siebie , czy bedziesz też to robił dla innych. Bo nagrania w HD będziesz mógł obsługiwać tylko z kamery. Jesli bedziesz chciał zostawić nagranie dla kogoś - to ta osoba nie odtworzy nagrania.
sprawdź
http://www.videozona***/video_tests/hc1-3/hires/hc3-eia1956.jpg
http://www.videozona***/video_tests/hc96-gs300/hires/hc96-eia1956.jpg
ale sprawdź również zdjęcia z kamer ,które bedą przyszłością
http://www.videozona***/video_tests/mg77-dc40/hires/mg77-eia1956.jpg
bo ich mozliwosci są najwieksze
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/g_series/
Z Twoich faworytów - jeśli tylko dla własnych potrzeb - to HC3.
pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
uparles sie Kiki na wciskanie wszystkim tych JVC... :x one do piet nie dorastaja CMOS'owym kamerom w HDV.
Sama technologia HDD jest ok choc utrudnia edycje natomiast...
HC3 pod wzgledem jakosci obrazu to lata swietlne przed JVC i innymi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
i odezwał się chór wujów .
Poczytaj uważnie co napisałem .
Czy może się mylę że mając nagrania hd które zgrasz na płytę nie można ich odtworzyć na zwykłym dvd ?
Czy może w tym ,że DCR SR 90 - to kamera z twardym dyskiem /dyskiem wymyslonym i wprowadzonym na rynek przez JVC - za co otrzymali Eisa/ ?
Czy może w tym ,że jakość obrazu HC3 jest obiektywnie patrząc lepsza niż sr 90 ?
Czytaj wyraźnie - a podteksty zachowaj dla rodziny lub dla ugrupowń partyjnych - oni to lubią.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wcale nie
Mało tego - zdecydowanie wolę walkę na argumenty.
Tylko ścieranie sie pogladów zmusza do ciagłej nauki, sprawdzania argumentów. Wreszcie nie jest nudno na forum . Bo trzeba byc naprawdę dobrze przygotowanym. Dziś miałem akurat dłuzszą rozmowę na temat kamery JVC GZMG 505 - na sklepie . To klient twierdził ,że tylko ta żadna inna. Oczywiście się z tym nie zgodziłem. I walka na argumenty trwała prawie dwie godziny.
pozdrawiam
 

panjacek

New member
Puszczają Ci nerwy kiki. Sony dał amatorom naprawdę dobrą kamerkę HC-3. Wiem coś o tym. Pierwszy aparat wziąłem do ręki w 1959 roku a kamerkę w 1973.
Nagrań HD nie można odtworzyć na zwykłym DVD. Nie ta epoka, tu masz rację. Jednak prezentowanie telewizora, który jest gotowy do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości za pomocą sygnału SD jest logiką zadziwiającą.
Pozdrawiam.
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
witam
wcale nie
Mało tego - zdecydowanie wolę walkę na argumenty.
Tylko ścieranie sie pogladów zmusza do ciagłej nauki, sprawdzania argumentów. Wreszcie nie jest nudno na forum . Bo trzeba byc naprawdę dobrze przygotowanym. Dziś miałem akurat dłuzszą rozmowę na temat kamery JVC GZMG 505 - na sklepie . To klient twierdził ,że tylko ta żadna inna. Oczywiście się z tym nie zgodziłem. I walka na argumenty trwała prawie dwie godziny.
pozdrawiam
Kiki - nic prostszego zrob kiedys test porownawczy kamer w tym przedziale cenowym - Topowych modeli amatorskich w cenie ok 4500 zl - sam sie zdziwisz. nakrec - przetestuj a ja udostepnie CI DUUUZY FTP do zamieszczenia tych testow.

A co do stwierdzenia "nie ta epoka" pogadamy za rok poltora. Na razie kasety moga polezec na polce
 

MaciekP

New member
Mam od kilku miesiecy SONY HC1E też HDV i zrzucam to jako DV do kompa i wypalam płyty DVD dla rodziny czy znajomych, jednak często podłączam kamerę bezpośredno po componencie jako HDV (1080i) do TV LCD Samsung LE40M61B i jest fantastycznie. Co prawda, ciągle jest to kamera video, ale przy odpowiednich ustawieniach obraz sie nieco zmiekcza i zbliza do "normalności" (tak przy okazji to ulubione ustawienia to: color +1, ostrość -1, Balans bieli +1). W TV trzeba wyłączyć dynamiczny kontrast bo jest juz tego za wiele. Naturą kamer cyfrowych jest jednak zbyt duży kontrast.
ZDECYDOWANIE polecam kamery HDV! Ilość detalu wprost powala i żadne zwykłe DV nie zblizy się jakością obrazu.
My2Cents
Maciek
 

Marcin_s

Member
MaciekP napisał:
Mam od kilku miesiecy SONY HC1E też HDV i zrzucam to jako DV do kompa i wypalam płyty DVD dla rodziny czy znajomych, jednak często podłączam kamerę bezpośredno po componencie jako HDV (1080i) do TV LCD Samsung LE40M61B i jest fantastycznie. Co prawda, ciągle jest to kamera video, ale przy odpowiednich ustawieniach obraz sie nieco zmiekcza i zbliza do "normalności" (tak przy okazji to ulubione ustawienia to: color +1, ostrość -1, Balans bieli +1). W TV trzeba wyłączyć dynamiczny kontrast bo jest juz tego za wiele. Naturą kamer cyfrowych jest jednak zbyt duży kontrast.
ZDECYDOWANIE polecam kamery HDV! Ilość detalu wprost powala i żadne zwykłe DV nie zblizy się jakością obrazu.
My2Cents
Maciek
HC1 - SUPER SPRZET BIORAC POD UWAGE MOZLIWOSCI USTAWIEN MANUALNYCH.
 

MaciekP

New member
...chyba nie tylko z powodu ustawień manualnych.
Naczytałem sie sporo znakomitego forum: www.sonyhdvinfo.com gdzie jest bardzo dobre porównanie HC3 i HC1 w wielu aspektach i poza ewidentnie lepszym zachowaniem HC3 przy kiepskim oswietleniu niż HC1, obraz z HC1 jest ostrzejszy. Duskusja tam jest na bardzo technicznym poziomie i opisana ostrość wynika pono z innej rozdzielczości i konstrukcji przetwornika. W obydwu kamerach następuje wewnetrzna interpolacja pixeli i jest ona mniejsza w HC1, stąd lepsza ostrość. Na papierze HC3 wygląda lepiej, jednak w rzeczywistości jest uzasadnienie dla wyższej ceny HC1. Dochodzą do tego dodatkowe złącz (jak zewnętrzeny mikrofon) i chyba więcej ustawień manulanych (może ktoś mnie w tym utwierdzi?).
HC3 zbiera świetne opinie, ale głownie wśród tych co się przesiedli ze zwykłego DV. Właściciele HC1 i FX1 zauważają bardziej miękkie rysowanie krawędzi (ustawienia standardowe).
 

MaciekP

New member
panjacek napisał:
... prezentowanie telewizora, który jest gotowy do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości za pomocą sygnału SD jest logiką zadziwiającą.
Pozdrawiam.

Zaiste, trafna uwaga.
Uzasadnieniem kupna zwykłego DV może byc tylko cena i to musi byc poniżej, powiedzmy 2000zł. Jeżeli ktoś może wydać więcej ---->TYLKO HDV.
 

rogo4

New member
Mam pytanie do MaciekP. Posiadam od miesiąca HDR-HC3.Jakim programem przegrywasz przez format DV na DVD ?Jakiego masz kompa? Zalecany program "Click to DVD" jest nie do ściągnięcia bo mają je tylko firmowe kompy Vaio.Próbuję przez Ulead Studio10 i Cyberlink i coś mi nie idzie . Używam złącza FireWire.jakby komp się dusił .Mój procek 2.4Gh. Obraz na KDF-E50A11E to dla mnie szok
pozdrawiam
 
Do góry