Jaką kamere za ok 2500 zł?

kowalc

New member
Witam!
Noszę się z zakupem pierwszej w życiu kamery. Nie mam żadnych doświadczeń w użytkowaniu. Mam za to określone do jakich celów będę tej kamery używał. Przede wszystkim tylko amatorsko, głównie do uwieczniania 1,5 rocznego synka i rodzinki. Interesuje mnie również możliwość robienia zdjęć. Nagrania chciałbym oglądać z dvd na lcd loewe concept l32. Budżet przeznaczony na taką zabawkę ustaliłem z żoną na ok 2500 zł. Co możecie polecić?
W sklepie polecono mi Panasonic NV GS 180, ale ten model nie nagrywa chyba w 16:9.
Bardzo proszę o porady.
Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tej cenie proponuję
Panasonic NVGS 280
JVC GRDF 570
JVC GZMG 21 / Hdd/
panasonic VDR D 150 / dvd/
------------------------------
porównaj testy
www.videozona***
www.camcorderinfo.com
Zwróć uwagą na czułość obiektywu -1,2 w JVC -GRDF 570 , co pomoze Ci kręcić małe dziecko w warunkach domowych -przy lepszym świetle.
Oraz na szczegóły nagrania przy dobrym swietle - NV Gs 280 /3 CCd/
Jesli marzysz o wygodzie - to twardy dysk -zapewnia komfort obsługi .
Jeśli nie masz kompa - aTwoje zainteresowanie idzie wyłąznie w kierunku odtwarzania na dvd - to VDR 150.
Ale sprawdź testy
pozdrawiam
 

kowalc

New member
Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem sie na Panasonic nv 280. Dopytam jeszcze o szczegóły, gdyż obsługa w sklepach RTV nie była w stanie odpowiedzieć na te pytania:
1. czy panasonic nv 280 nagrywa w formacie 16:9?
2. czy na tej kamerze można nagrywać materiał video na karcie SD zamiast na kasecie mini dv (jeśli tak, to co z jakością?)?
3. kamera ta ma wbudowaną lampę błyskową, jakiej jakości "wychodzą" zdjęcia (czy da się je wywołać w formacie 10 x 15 przy zadowolającej jakości)?
4. ile czasu pracuje ona na standardowym akumulatorze?

Być może znajdują się tu osoby, które użytkują ten model i mają opinie z codziennej eksploatacji. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
1.Kamera nagrywa w systemie 16:9
2. Nie wiem - sprawdzę w poniedziałek - tylko sie przypomnij na priv.
3.Zdjecia w tym formacie - jeśli potrafisz robić zdjęcia - wychodzą bardzo dobrze.
4.Akumulator pracuje na długość kasety 60 min ciagłej pracy/ tzn bez uzywania zoom , funkcji oraz włączania i wyłączania/

Zrobilismy experyment nagrania kamery gz MG 21 JVC - nagrania poprzez zdjęcia obrobione z komputera wyszły extra.
pozdrawiam
 
Do góry