stabilizator optyczny/cyfrowy

jimmy fallon

New member
Wiem, ze lepiej jest miec kamere ze stabilizatorem optycznym, jednak jesli kupuje kamere z cyfrowym to czy moge go wylaczyc? Bo podobno raczej wplywa on negatywnie na jakosc filmowania z reki. Z kolei przy filmowaniu ze statywu to i cyfrowy mi nic nie zepsuje...?
 

Marcin_s

Member
jimmy fallon napisał:
Wiem, ze lepiej jest miec kamere ze stabilizatorem optycznym, jednak jesli kupuje kamere z cyfrowym to czy moge go wylaczyc? Bo podobno raczej wplywa on negatywnie na jakosc filmowania z reki. Z kolei przy filmowaniu ze statywu to i cyfrowy mi nic nie zepsuje...?
tak, mozna
 

Bor-man

New member
jimmy fallon napisał:
Wiem, ze lepiej jest miec kamere ze stabilizatorem optycznym, jednak jesli kupuje kamere z cyfrowym to czy moge go wylaczyc? Bo podobno raczej wplywa on negatywnie na jakosc filmowania z reki. Z kolei przy filmowaniu ze statywu to i cyfrowy mi nic nie zepsuje...?

Zależy jeszcze jaki statyw - n.p. tanie statywy nie pozwalają na zbyt płynne prowadzenie kamery...
 

andy95

New member
jimmy fallon napisał:
Wiem, ze lepiej jest miec kamere ze stabilizatorem optycznym, jednak jesli kupuje kamere z cyfrowym to czy moge go wylaczyc? Bo podobno raczej wplywa on negatywnie na jakosc filmowania z reki. Z kolei przy filmowaniu ze statywu to i cyfrowy mi nic nie zepsuje...?

Ja juz nie mam takiej pewnosci, mialem kamere ze stabilizatorem cyfrowym, potem optycznym i ostatnio ponownie cyfrowym. W mojej subiektywnej ocenie kazdy z nich dzialal lepiej od poprzedniego, tzn. moim zdaniem najnowszy stabilizator cyfrowy w Sony HDR-HC3 dziala lepiej badz tak samo dobrze jak optyczny w JVC GR HD1, oba znakomicie lepiej niz cyfrowy w starym Sony Digital 8. Stabilizator przy filmowaniu ze statywu moze tylko zepsuc ujecia bo bedzie ustalal stabilne kadry i proba zrobienia jakiejs np. panoramy spowoduje "skakanie" obrazu, w statycznych nie bedzie mial zadnego wplywu. Generalnie stabilizatory sa po to zeby mozna bylo wlasnie z reki robic ladne ujecia statyczne, do jakichkolwiek zamierzonych ruchow kamery powinno sie stabilizator wylaczac.
 
Do góry