Kamera Sony mini DV (odtwarza) nie nagrywa!

Johnny_18

New member
Kiedy pierwszy raz miałem taki problem oddałem ją do serwisu i dostałem odpowiedz że wymagane było czyszczenie głowicy... kamerą nagrałem jeszcze jakieś 6 kaset i problem się powtórzył... tyle że nie che mi się za każdym razem nosić jej do serwisu. Moje pytanie brzmi: czy kaseta czyszcząca rozwiąrze problem? :confused:

Na pewnej stronie przeczytałem że kamerą mini DV należy nagrywac tylko na jednym rodzaju kaset. Karzdy producent używa innych związków smarujących głowicę, w związku z tym używanie kaset różnych producentów może prowadzić do zatarcia głowicy. To naprawdę nie miła informacja...

Proszę o pomoc i radę... :?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
spokojnie można używać kaset czyszczących , tylko wtedy gdy wymaga tego kamera. Nigdy nie ma pewności ,ze kupiona kaseta jest ze świeżych dostaw. Ale nie tylko głowica jest problemem. Więcej brudzą się rolki które przesuwaja brud na taśmę a później na głowicę.
 

zs1111

New member
kamera Sony mini dv

KAMERY Sony jakie miałem wszystkie padły po około 100godz pracy kamery video8 mialem 3 sztuki z lat 1990 98 psuła się elektronika mechanizm głowice w jednej padła optyka ukruszony tryb od ostrośći wkręcanie taśmy dwie sprzedałem trzecia leży w piwnicy w Digital8 z roku 1998 zepsuł się panel sterowania magnetowidem wymiana całego modułu nadal ją mam i naprawiam mam dość kamer Sony częsci drogie .Obecnie mam zamiar kupić Panasonica kolega ma tej firmy od 5lat DV kręci dużo kasetami różnych firm wesela komunie ,zimą i nic się nigdy nie popsuło nawet głowica się nie zabrudziła nie twierdzę ze inny sprzęt Sony jest zły jednak kamery mają słabe Zmień kamerę na innej firmy bo będziesz ciągle ją naprawiał serwis bardzo drogi pozdrawiam

Na pewnej stronie przeczytałem że kamerą mini DV należy nagrywac tylko na jednym rodzaju kaset. Karzdy producent używa innych związków smarujących głowicę, w związku z tym używanie kaset różnych producentów może prowadzić do zatarcia głowicy. To naprawdę nie miła informacja...

Proszę o pomoc i radę... :?[/quote]
 

zs1111

New member
kamera Sony mini dv

KAMERY Sony jakie miałem wszystkie padły po około 100godz pracy kamery video8 mialem 3 sztuki z lat 1990 98 psuła się elektronika mechanizm głowice w jednej padła optyka ukruszony tryb od ostrośći wkręcanie taśmy dwie sprzedałem trzecia leży w piwnicy w Digital8 z roku 1998 zepsuł się panel sterowania magnetowidem wymiana całego modułu nadal ją mam i naprawiam mam dość kamer Sony częsci drogie .Obecnie mam zamiar kupić Panasonica kolega ma tej firmy od 5lat DV kręci dużo kasetami różnych firm wesela komunie ,zimą i nic się nigdy nie popsuło nawet głowica się nie zabrudziła nie twierdzę ze inny sprzęt Sony jest zły jednak kamery mają słabe Zmień kamerę na innej firmy bo będziesz ciągle ją naprawiał serwis bardzo drogi pozdrawiam

Na pewnej stronie przeczytałem że kamerą mini DV należy nagrywac tylko na jednym rodzaju kaset. Karzdy producent używa innych związków smarujących głowicę, w związku z tym używanie kaset różnych producentów może prowadzić do zatarcia głowicy. To naprawdę nie miła informacja...

Proszę o pomoc i radę... :?[/quote]
 

sei

New member
... a ja w przeciwieństwie do kolegi chyba nie kupie juz innej kamery niz sony. "Krece" od kilkunastu lat. Najpierw byly 2 panasoniki (amatorskie VHSC), potem juz tylko sony Hi8,Digital8,MiniDV i HDV. Z sony nie mialem nigdy zadnego problemu. Wyjątkiem byla MiniDV Sony VX-2000 w ktorej zabrudzila sie glowica ale dopiero po ok. 900-1000h pracy na roznych kasetach w roznych warunkach (zima, lato, deszcz, upal, snieg, kurz). Nigdy nie uzywalem kaset czyszczacych.
 
Do góry