sony hdv

Razgriz

New member
taki sprzęt to jest coś. Tylko na czym to nagrywa ? Bo kilka minut w HD to jest jakiś 1-2GB, bo jeśli na DVD to imo jest to wyjątkowo niepraktyczne...
 

dolf

New member
Na kasecie DV.
Przypuszczam że czas nagrania który zmieści się na kasecie DV w formacie HDV będzie mniejszy ale co tam ..kasety dv są tanie i tak się je zostawia jako" przechjowalnia "nagranego materiału.
 

andy95

New member
Sony HDR-HC3

Hmm, mnie zastanawia jaka bedzie reakcja tej firmy jezeli ktos sie zdecyduje to kupic. Ten wynalazek jest dostepny w Japonii od jakiejs polowy stycznia, w stanach od 15 kwietnia, wersja Eu ma sie pokazac w lecie (sierpien).
 

musti

Banned
kamera HDV

model HC3 jest młodszym bratem HDR-HC1 sprzedawanego od ponad roku. Z tego co wiem to było lekkie opóźnienie i model ten dopiero dotarł do dobrych sklepów. Widziałem stojak/ekspozycję porównującą oba standardy (MM Szczecin) różnica powala na kolana (oczywiście na korzyść HDV) :)
Nie jest to żaden "wynalazek" bo na ubiegłorocznej wystawie IFA kilka firm pokazywało ten standard, jednak w sklepach znajdziesz tylko sony
 

andy95

New member
Nie no, wiem, mam w domu JVC GR-HD1 (od dwoch lat) i Sony HDR-HC3 (od miesiaca), tyle ze hc3 pojawilo sie w Japonii w styczniu, w US w polowie kwietnia a z zapowiedzi Sony wynikalo ze do EU dotrze w lecie. A tak zeby moze sprawdzic ilosc kamerzystow na tym forum - jestem troche zdziwiony peanami camcorderinfo na rzecz HC1/HC3 i potepieneim GR-HD1. Nie widze powalajacych roznic ani w low-light performance, obydwie maja lekkie opoznienia w ostrzeniu a jezeli chodzi o edycje to JVC przynajmniej dostarcza program do rozsadnego capturowania, i oczywiscie jest 720p.
 

andy95

New member
HDR-HC3 EU Juz jest.

Wycofuje sie rakiem z moich poprzednich wypowiedzi na temat HDR-HC3, widzialem dzisiaj egzemplarz. BLOODY SONY.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
andy95 napisał:
Wycofuje sie rakiem z moich poprzednich wypowiedzi na temat HDR-HC3, widzialem dzisiaj egzemplarz. BLOODY SONY.


Nie bardzo cię rozumiem. Najpierw piszesz, że masz HC3 od miesiąca, potem że ją (wreszcie) widziałeś, i wydajesz okrzyk który właściwie nie wiem co oznacza - aprobatę czy wręcz przeciwnie. Proszę, sprecyzuj swoje oceny gdyż interesuje mnie ten model. Czy wiesz ile minut można w poszczególnych trybach nagrać na kasetkę DV60?
 

andy95

New member
jarmalik napisał:
Nie bardzo cię rozumiem. Najpierw piszesz, że masz HC3 od miesiąca, potem że ją (wreszcie) widziałeś, i wydajesz okrzyk który właściwie nie wiem co oznacza - aprobatę czy wręcz przeciwnie. Proszę, sprecyzuj swoje oceny gdyż interesuje mnie ten model. Czy wiesz ile minut można w poszczególnych trybach nagrać na kasetkę DV60?
]

Kupilem HC3 dokladnie 27 marca ale w wersji przeznaczonej wylacznie na rynek japonski (kanji). BLODY SONY to aprobata bo sa szybsi niz sami planowali (przynajmniej ofocjalnie). Nie sprawdzalem szczerze mowiac ile sie miesci na kasecie ale skoro bitrate dla HD 1080i wynosi 25 Mbps to sadze ze tyle samo co DV czyli 60 min. Z dotychczasowych doswiadczen zdazylo mi sie kilka drop-ow czego nie doswiadczylem ani wczesniej z DV ani z JVC GR-HD1. Nie mam jeszcze pewnosci ale wydaje sie ze to nie wina egzemplarza ale rzeczywistej potrzeby upchania tych 25 Mbps co oznacza ze wskazane jest uzywanie tasm HD.
 

andy95

New member
To zalezy ile czasu chcesz czekac. Nie spodziewalbym sie rewolucji techniczno/cenowej w ciagu najblizszych 6-7-miu miesiecy (chyba ze cos przeoczylem). Z drugiej strony HC3 jest naprawde OK dla hobbysty-amatora zbieracza wspomnien.
 

RaAaF

New member
Witam wszystkich użytkowników tego forum . Dopiero dziś tu trafiłem a to za sprawą kamery HDV.
jak dotad napotkałem dwie kamery Sony nagrywające materiał w systemie HDV.(mowa o kamerach amatorskich ).
Czy ktos wie o możliwości zkupu kamery HDV innej firmy w podobnych gabarytach i cenie ? Może jest producent oferujący cos lepszgo niż Sony ? A może nie warto inwestowac w HDV i kupic cos z formatem mini DV ?
P.S.
Czytając powyższe wypowiedzi znalazłem pytanie o pojemość kaset DV .
Z tego co czytałem w opisie na stronie Sony to zapis w HDV nie zmienia pojemności taśmy .
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Sony HDV

Widzę że temat filmowania amatorskiego w formacie HDTV nie został jeszcze dogłębnie zweryfikowany przez urzytkowników forum.
Proszę jednak posiadaczy Sony hdv o wypowiedzi na temat plusów i minusów takiego rozwiązania.
Czy różnica w jakości nagranego materiału jest aż tak powalająca, przy zastosowaniu nieprofesjonalnego obiektywu?
Jak archiwizowac posiadane filmy na nośniku typu CD/DVD?
Mam naprawdę sporo pytań na ten temat.
Pozdrawiam :
Rafał
P.S.
prosze o wypowiedzi bo praktycznie jestem już w dołkach startowych biegu w którym wydam kupę pieniędzy a nawet nie wiem gdzie jest meta :(
 

szarp

New member
RaAaF napisał:
Ja jeszcze raczkuję ..... co to jest drop ?

zgubiona klatka (-tki), które nie dają się odczytać z taśmy (bądź źle się zapisały).

Skoro przepływność jest na 25Mbit/s to znaczy że kompresja jest większa... a szkoda bo do dalszej obróbki dobrze byłoby mieć jak najmniejszą. Ale pewnie gostkom z Sony nie chciało się zmieniać mechanizmu nagrywającego na kasetę ( musiałby szybciej taśmę przesuwać a to pewnie i głowica inna i trybiki ...) więc olali i zostało tak .
 

Marcin_s

Member
andy95 napisał:
Hmm, mnie zastanawia jaka bedzie reakcja tej firmy jezeli ktos sie zdecyduje to kupic. Ten wynalazek jest dostepny w Japonii od jakiejs polowy stycznia, w stanach od 15 kwietnia, wersja Eu ma sie pokazac w lecie (sierpien).
tylko od jakiegos czasu lezy w MM na Okeciu...
Co do zgrywania...
Sporo nowego oprogramowania pracuje z HDV - jednaj edycja jest dysko- i procesorozerna. Wysmienicie sprawuje sie kodek H264 jesli archiwizujemy to co stworzylismy na nosnikach do komputera. Zapewnia niesamowita jakosc kompresji przy nieduzym bitrate (10Mbit/s) - tak kompresowane sa trailery HDV. Problem stanowi emisja - sa do tej pory 2 dostepne sposoby obejzenia tego co sie zrobilo z komputera lub ponowne zgranie na kamere jesli ta ma wyjscie na monitor HDV (np. wlasnie Sony HC3). Mam kilka probek z Hc1 i HC3 - i sam mysle o zakupie tej ostatniej kamery ktora bije na leb GS400 kolorami i ostroscia oraz praca przy slabym swietle
 
Ostatnia edycja:

ReddyS

New member
RaAaF napisał:
P.S.
prosze o wypowiedzi bo praktycznie jestem już w dołkach startowych biegu w którym wydam kupę pieniędzy a nawet nie wiem gdzie jest meta :(

Też zastanawiam się nad kupnem kamery. Mam teraz Panasonica mDV i myślałem o zmianie na jakiś model z HDV, jednak chyba to jeszcze nie ten czas. IHMO, trzeba poczekać do końca roku, wtedy pewnie coś się ruszy na tym rynku.
 

RaAaF

New member
andy95 napisał:
]

Nie mam jeszcze pewnosci ale wydaje sie ze to nie wina egzemplarza ale rzeczywistej potrzeby upchania tych 25 Mbps co oznacza ze wskazane jest uzywanie tasm HD.

Czy wystepują takie tasmy HD ? Czy są bardzo drogie ?
 

RaAaF

New member
Marcin_s napisał:
Mam kilka probek z Hc1 i HC3 - i sam mysle o zakupie tej ostatniej kamery ktora bije na leb GS400 kolorami i ostroscia oraz praca przy slabym swietle


Czy jakość w materiału nagranego kamerą Sony HC3 w HD powala rozdzielczością Hd ??
Innymi słowami , czy jest powalająca różnica pomiedzy materiałem HD a nagranym w formacie DV tą samą kamerą sony HC3 ?
 
Do góry