Kto doradzi

moris

New member
Witam, chcę pilnie kupic kamerę i po analizie uznałem ze interesuje mnie format HDV (JVC GZ-MG 50) lub miniDV SONY DCR PC1000 lub z uwagi na poręcznośc SONY DCR-PC55).
Proszę o opinię i doradzenie mi w tym przedmiocie.
Dodam, że będę wykorzystywał kamerę do nagrań rodzinnych amatorkich, wyjazdów letnich i zimowych.
Do HDV przekonuje mnie rozmiwar nosnika i (chyba) szybki transfer do komputera, do PC1000 super jakość zapisu (3CCD) a do PC55 nieprzeciętna poręczność.
O czym nie wiem , co pominąłem, który sprzęt wybrać??
 

gad7

New member
Odpusc sobie mini dvd. Przedewszystkim denerwujace kasety i ilosc ich do wziecia na wakacje! A potem sam montaz tego, jak nie masz specjalnego odtwarzacza szlag cie trafi! A compy siadaja przy przegrywaniu. Zamiast tego pomysl o dvd sony. Ale i tak sklanial bym sie do jvc. Same parametry sa dobre a do wykorzystania do domowego urzytku bardzo dobre, wielu funkcji i tak nie wykorzystasz. Jeszcze raz pomysl nad dvd sony.
 

moris

New member
Witaj gad7, o kamerach dvd czytałem ( i mówiono mi w serwisie), że są awaryjne, szczególnie w mrozy wysiadają, nosnik pozwala na nagranie sporo poniżej godziny. Sama płytka też jest dwukrotnie droższa od kasetki DV.
 

gad7

New member
Jestes zdecydowany to po co pytasz? Jasli tylko mini dv to porownaj sony z panasonikiem. Ale i tak wygra sony hocby tylko panelem dotykowym. Parametry porownywalne roznica w obsludze i tu wygrywa sony. Nie wiem kto ci naopowiadal o tych dvd ale coz .
 

gad7

New member
Oj kiki ktory to juz raz nie czytasz calego postu. JVC owszem ale gosc cos nastawiony do mini dv, ja osobiscie tez wybralbym jvc - 1.dobra cena 2.brak kaset i wiele wiecej.
 

Andrus

New member
Ciekawe co zrobisz jak ci się zapełni dysk tej kamerki, a nie będziesz miał gdzie zrzucić nagranego materiału.;) Sam mam taki dylemat bo w najbliższym czasie prawdopodobnie stanę przed tym problemem.
 

gad7

New member
Normalka komp. czy ty na wakacjach wiecej nagrasz niz 17 godz??? A po zatym czesc materialu mozna wyzucic bo to smieci, bo to nogi sie nagraly, niebo itd.
 

moris

New member
byłem dziś w FOTO JOKER i ELDOM - obejrzałem sony PC 55 i JVC z twardym dyskiem. Uważam że ten model sony jest NIEWYGODNY i nieporęczny, mimo małych rozmiarów trzymając w dłoni przyciski rozmieszczone są niefunkcjonalnie, jestem zawiedzony bo na fotkach wydawało się że to malutka poręczna kamerka.
Odnośnie JVC mam same pozytywne spostrzeżenia, wygodnie leży w dłoni i ma taki zwarty kształt.
Nie mogę trafić na PC 1000 , nie widziałem w sklepach.

Sprzedaca w fotoJoker mówił mi, że sony wprowadza w kwietniu kamerę z mikrodrivem twardym dyskiem jak u JVC - ktoś cos o tym wie? może warto zaczekać - ekran dotykowy itp. może być fajny sprzęt.

pzdr
 

gad7

New member
Jak to sony pewnie nie bedzie tanie. Po ile ten pc55. jak masz czas poczekaj na sony i porownasz z jvc choc pewnie i oni cos nowego wypuszcza, a jak nie to juz teraz jvc. Smierc mini dv!!!
 

gad7

New member
Naprawde odpusc sobie mini dv, jak mowie hi8 byla lepsza ale nie o tym wnerwiaja mnie kasety jak nagrywasz duzo to poczatek kasety sie niszczy bardzo szybko i zamiast nagrywac masz na nagranym obrazie poprzeczne szare pasy, glowice szybko sie brudza i sa dosc delikatne.
 

dnc

Moderator
VIP
Bez dwóch zdań

Jesli chcesz mieć spokój, nie chcesz wyjmowac kaset, płyt, wkładać pownownie, czyścic głowić, dawac do serwisu bo cos tam, z mechaniki nawaliło kup JVC. Zdecydowanie. Jesli chcesz się bawić i masz zamiar szybko i sprawnie przegrac materiał na kompa to bez wątpienia JVC będzie lepszy. Ja mam JVC miniDV i o ile na poczatku wszystko było OK, o tyle po 2 latach uzytkowania mam juz jej dosc. Jedna taśma nagrana i głowice zabrudzone, Już nawet nie pomaga czyszczenie specjalnymi środkami do głowic. Owszem, używałem jej przez ten czas intesywnie, ale kaseta to koszt min. 20 zł. a starcza na 1-1,5 godziny. Taka taśma starczy na 2 może trzy nagrania a potem :x i do wyrzucenia. Wszystko co ma mechanizmy, coś o coś trze, przesuwa się, prędzej czy później, a raczej prędzej, zostanie zatarte i albo serwis albo na złom. Takie są moje spostrzeżenia i moje uwagi.
 
Do góry