Canon LEGRIA HFS100 vs Sony HDR-CX505VE

EZOGHUL

New member
Witam

Szukam, czytam i rozglądam się za następca mojej gs-75 Panasonic'a.
Głównym elementem na który zwracałem uwagę była rozdzielczość zapisu 1080p - nie chcę bawić się w usuwanie przeplotu. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 3500 pln.

Wybór padł na Canon LEGRIA HFS100 oraz Sony HDR-CX505VE. Co sądzicie o tym?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

Shinzon

New member
Oj chyba niedoczytałeś specyfikacji. SONY CX505VE zapisuje nagrania tylko i wyłącznie z przeplotem (interlaced) AVCHD 1920x1080i przy 50 klatkach na sekundę dla wersji europejskiej. Kamera ta posiada jedynie możliwość (jako nowość) odtwarzania nagranych plików z przeplotem progresywnie 1080p jak podłączymy kamerę bezpośrednio do telewizora. Nie zmienia to jednak faktu, iż nagrane przez kamerę pliki nadal będą z przeplotem (interlaced).

Natomiast Canon HFS100 pozwala na rejestrowanie nagrań bez przeplotu (progressive) ale jedynie przy 25 klatkach na sekundę. Przy 50 klatkach na sekundę Canon również nagrywa jedynie z przeplotem.

Na chwilę obecną jest niewiele kamer amatorskich, które nagrywają bez przeplotu przy 50 lub 60 klatkach na sekundę. Z tego co wiem to jedynie SANYO HD2000 nagrywa przy 60 klatkach progressive, ale ta kamera nie nagrywa w powszechnie stosowanym formacie AVCHD jak większość kamer HD.

Zobacz sobie porównanie kamer Canon HFs100 oraz SONY CX505V na Slashcam. Można tam porównać parametry obu kamer.

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-49bc53a474174253980e90182cfa47fb.html
 
Ostatnia edycja:

EZOGHUL

New member
Witaj

Patrzyłem na specyfikacje na stronie rtv euro agd i tam jak byk widnieje 1080p ale rzucilme okiem na strone sony i tam napisane jest "Interpolacja obrazu do formatu Full HD 1920x1080/50p – płynny, kinowy obraz na kompatybilnych telewizorach" wiec 50 kl/s.

Po prostu mialem dosc tego ze przy zgrywaniu z panasonica 75tki musialme likwidowac przeplot.
Ogladam na komputerze filmy ale tez na tv lcd.

Dlatego kierowalem sie tym 1080p.
Ty masz XR sony z tego co mi pamietam wiec moze bedziesz wiedzial - czy w 505 ta interpolacja do 1080p jest wykonywana automatycznie czy podczas zgrywania na komputer?


Jeszcze jest kamera Panasonica HDC-HS200 i wg danych z tej strony ktora mi podales ma
AVCHD 1920 x 1080/25p.

I jeszcze doczytałem w tym tescie, ze Canon Hg21 również ma AVCHD 1920 x 1080/25p

Pozdrawiam i dziekuje za info
Przemek
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Z tego co czytałem to w SONY CX505 pliki nagrane przez kamerę są z przeplotem i przy zgraniu na komputer nadal będą z przeplotem. To co zmienili w SONY CX505 w stosunku do XR500 to dodali w CX505 wyjście do podłączenia się np. do telewizora i na tym wyjściu kamera przetwarza na progresywne nagrania nagrane z przeplotem jednak tylko w celu wyświetlenia obrazu. Nie zmienia to samych plików w kamerze jedynie pozwala na ich wyświetlanie bez przeplotu przez kamerę. Aby oglądać nagrania bez przeplotu (progressive) to muszą one być na nośniku w kamerze i kamera musi być podłączona do odbiornika. Jak pliki przeniesiesz np. na komputer to będą one dalej z przeplotem i nic się nie zmieni. To co robi kamera SONY CX505 robią również najnowsze telewizory, czyli same dokonują takiego przetworzenia na progressive przy wyświetlaniu obrazu. Nie musi tego robić kamera. Problem pozostaje na starszych odbiornikach, wtedy przydaje się ta cecha kamery CX505, która pozwala na uzyskaniu już na wyjściu z kamery obrazu bez przeplotu. Ale tak jak już pisałem jest to przetworzenie, którą dokonuje kamera przy wyświetlaniu filmu z pliku. Sam plik jest nagrany z przeplotem i jak go przeniesiemy na komputer to nadal będzie z przeplotem i nadal jeżeli będziemy chcieli się pozbyć przeplotu to trzeba będzie pliki przerabiać.

Odnośnie EURO-RTV-AGD to jak każdy wielki sklep mający tysiące produktów podając parametry nie podają szczegółów i można odnieść mylne wrażenie, że kamera REJESTRUJE nagrania w 1080p. Kamera CX505 REJESTRUJE nagrania w 1080i, ale pozwala na ich ODTWARZANIE z kamery w 1080p. Jednak nie dla każdego będzie to wygodne oglądanie nagrań bezpośrednio z kamery.
 
Ostatnia edycja:

EZOGHUL

New member
Czyli zgrywajac zapisany material na komputer mozna go zapisac na nim w formacie 1080p ?

Co sadziss o kamerach:
Canon hg21
Panasonic hdc-hs200

Wg strony z testami, do ktorej adres wyzej wkleiles obie kamery maja mozliwosc zapisu w formacie 1080p?
 

Shinzon

New member
Zgrywając pliki z kamey na komputer nie da się ich zapisać bez przeplotu (progressive 1080p) ani dla kamery SONY XR500 ani dla SONY CX505. Co innego w przypadku Canon HFs100 lub Canon HG21. Te kamery NAGRYWAJĄ bez przeplotu jednak jedynie przy 25 klatkach na sekundę (tryb 1080p 25f/p). Musisz jednak pamiętać, że przy 25 klatkach na sekundę nie będziesz miał takiej płynności jak przy 50 klatkach. Przy 25 klatkach nagranie przypomina film z kina.

O kamerze Panasonic HDC-HS200 wiem niewiele. Natomiast Canon HG21 to świetna kamera godna polecenia, ma piękny ostry obraz i nagrywa z przepustowością 24Mbit/sec.
 
Ostatnia edycja:

EZOGHUL

New member
Dzieki za rozjasnienie sytuacji.

Jednak bede mial kolege do lustra ze stajni canona tylko wybiore pomiedzy HFs100, a HG21.
Co bedzie lepsze ? Wg testow 21ka ma lepszy obraz.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Zobacz sobie test kamery Canon HFs 100 na camcorder.info

http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-HF-S100-Camcorder-Review-36389.htm

Gdzieś czytałem, iż mimo że Canon HFs 100 ma większy obiektyw i większą matrycę od HG21 to jednak na HG21 obraz jest bardziej ostry. HG21 ma dysk twardy 120GB. Jest to zaleta jak potrzebujesz dużo miejsca do nagrywania. Ja ostatnio wybrałem się na tygodniowy wyjazd i na swojej SONY XR500 nagrałem prawie 70GB filmów. Gdybym nie miał dysku twardego 120GB to musiałbym się paprać z kartami pamięci. A tak to w luksusie nagrywałem sobie do woli i nie martwiłem się o pojemność nośnika.
 

EZOGHUL

New member
hfs11 nie ten pułap cenowy.

21ka pomimo gorszej rozdzielczosci niz 100tka wg testow ma ostrzejszy obraz ... ktos mial podobny dylemat ?
 

Shinzon

New member
Canon HFs11 to trochę takie nie wiadomo co. Droga bo to nowość (zawsze będzie droższa od HFs10, a w szczególności od HFs 100), a poza większą pamięcią wbudowaną, nieco poprawioną stabilizacją i jakimś koślawym trybem nagrywania w słabym świetle, które i tak nie jest tym samym co daje SONY to niewiele więcej tak kamera oferuje ponad to co ma Canon HFs 100. Na camcorder.info był test tej kamery Canon HFs11 i o dziwo dostała gorszą note końcową (264.50) w porównaniu do Canon HFs10 (268.42).

http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HF-S11-Camcorder-Review-37150.htm

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

Jeżeli ktoś poważnie myśli o najlepszym Canonie to teraz to już warto poczekać i zobaczyć co modele na 2010 będą miały do zaoferowania.
 
Ostatnia edycja:

EZOGHUL

New member
Reasumując:

1.Przy zakupie kamery zapisującej w trybie 1080i50 /np cx505/, a wiec 50kl/s gdzie każdy jest pół obrazem, wyświetlany na telewizorze lcd usługującym format 1080i oraz 1080p będzie widoczny podczas ruchu obiektu bez "grzebieni" czy z grzebieniami?

2.Podczas zapisy zagranych obrazów na komputer przy pomocy np programu
Ulead Video Studio strzelem wersja 12 do formatu DVD-Video zostanie pozbawiony "grzebieni" przy poruszającym się obiekcie i będzie bez niego wyświetlany również na monitorze lcd w laptopie?

Pytam się, ponieważ informacje w sieci przeczą sobie :(


 

redlum

New member
Bez reklam
1. Tak jak kolega pisał wcześniej - cx505 ma funkcje gdzie z materiału jaki nagrywa w 1080i - przetwarza go na 1080p (na zasadzie - ze z dwóch klatek robi jedną - wiec ten nowy film będzie miał o połowę mniej klatek) i wyświetla na ekran (tylko wyświetla - nie można go przechwycić w tym czasie i zapisać na dysk).

2. Kamera zapisuje filmy w postaci plików - zgrywa się je na dysk komputera jak zwykły plik. I ten plik jest identyczny jak ten na kamerze. Potem przy pomocy różnych programów możesz z nim zrobić co tylko chcesz.
 
Do góry