Chyba czas kupić kamerę....

DarekM

New member
Właśnie oglądam zdjęcia i filmiki robione kilkoma aparatami podczas pobytu w Kaprun - Zell am See i aż się płakać chce nad ich jakością.
Dlatego dojrzewam do zakupu kamery do uwieczniania popisów narciarsko snowboardowych.
Musi być mała, wytrzymała (będzie jeździć w kieszeni u snowbordzisty), powinna mieć stabilizację i ... nie wiem co jeszcze...
Możecie mi coś doradzić?
Ile takie coś powinno mieć pikseli?
Jaki nośnik?
Ile trzeba wydać?
Wpadła mi ostatnio w oko kamerka JVC GZ-MG40
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/g_series/product.html#product_02
z twardym dyskiem jako nośnikiem. Czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam
Darek
 

summer-time

New member
Sony Hdr-hc1e

Kamera SONY HDR-HC1E. W Polsce możesz ją nabyć za ok. 8000zł. Parametry i funkce znajdziesz na stronach SONY.
Pzdr.
Robert
 

DarekM

New member
Ful wypas kamera, kolega ja kupił za około 6000, ale na stok i w inne "extremalne" miejsca to chyba sie nię nadaje. Przynajmniej dla mnie to trochę za dużo pieniędzy, żeb ryzykować uszkodzenie podczas pierwszego zjazdu.
Myślałem raczej o czymś za 2-3 kpln

Pozdr.
Darek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Polecam wertykalne JVC lub Sony sam używałem na nartach w powiedzmy całkiem ekstremalnych warunkach... np skacząc na hopach. Gdy znudzi się filmowanie wystarczy schować do kieszeni w kurtce i śmigać. JVC będzie miał dużo jaśniejszy obiektyw.
 

DarekM

New member
ar2 napisał:
Polecam wertykalne JVC lub Sony sam używałem na nartach w powiedzmy całkiem ekstremalnych warunkach... np skacząc na hopach. Gdy znudzi się filmowanie wystarczy schować do kieszeni w kurtce i śmigać. JVC będzie miał dużo jaśniejszy obiektyw.

A możesz przytoczyć jakiś konkretny model JVC, bo ze wstydem przyznam, że termin "wertykalne" nic mi nie mówi ;)

Pozdrawiam
Darek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
np takie coś

Są to "pionowe" kamery, o trochę mniejszych gabarytach od normalnych kamer. Sam używam modelu trochę wyższego, mianowicie DVP7.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do nart , nurkowania , wspinaczek - są kamery
GRDVP 7
GRDVP 3
kamery te ze wzgledu na specjalne właściwości , znakomite warunki , extra mozliwości sterowania , obsługę przy pomocy jednej ręki , ,wyjatkowe wyposażenie - są najlepsze dla celów extrmalnych.
Sporo osób korzysta o nagrywania Nart w pełnej szybkości z ręki lub montażu na nodze.
Nawet przewroty z kamerą nie niweluja jakości kamery.
Oczywiscie lepiej zostać przy systemie DV.
zapraszam na pokaz zdjeć robiony w extramalnych warunkach tymi kamerami.
pozdrawiam
 

DarekM

New member
kiki napisał:
witam
do nart , nurkowania , wspinaczek - są kamery
GRDVP 7
GRDVP 3

kiki,
Te modele to już raczej przeszłość, nie znalazłem ich w sklepach internetowych.
Ale znalazłem za to coś innego - JVC GZ-MC100EX (http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-MC100EX&catid=100015)
Jednak ze względu na cenę "lekko" przekraczającą założone ~2kpln chyba bedzie musiała poczekać - najpierw kupie LCD i kino domowe a potem kamerę. Ale to inny temat i w tej sprawie skontaktuje się z Tobą innym kanałem ;)
Pozdrawiam
Darek
 
Do góry