Toshiba Camileo H20 - 800 pln (opinie)

meteo

New member
A powiedzcie mi czy da sie w tej kamerze zrobic zeby filmiki sie nagrywaly z nazwa 001, 002 itd? Bo jak wytne je z karty i pozniej nagrywam na nowo to nazwy sa znowu od 001 ,002 a powinno byc juz 003 itd.
 

GWATH

New member
podmiana kamery

Ja swoja wymieniłem w sklepie pare dni temu,
pierwsza była bez naklejki na panelu LCD
druga z naklejką

1-zapis w mov (1440*1080), i okrojone menu kamery ale z czujnikiem ruchu
2-zapis w avi(1440*1080), poszerzone menu kamery, czujnik ruchu,
inna wersja ArcSoft dołączonego do kamery, i moim zdanie lepiej sobie radzic w mieszkaniu przy oświetleniu zarówkowym (niejsze szumy matrycy)

niby ta sama nazwa kamery ale róznice są i to znaczące moim zdaniem.
 

GWATH

New member
ArcSoft

GWATH napisał:
Ja swoja wymieniłem w sklepie pare dni temu,
pierwsza była bez naklejki na panelu LCD
druga z naklejką

1-zapis w mov (1440*1080), i okrojone menu kamery ale z czujnikiem ruchu
2-zapis w avi(1440*1080), poszerzone menu kamery, czujnik ruchu,
inna wersja ArcSoft dołączonego do kamery, i moim zdanie lepiej sobie radzic w mieszkaniu przy oświetleniu zarówkowym (niejsze szumy matrycy)

niby ta sama nazwa kamery ale róznice są i to znaczące moim zdaniem.

1 kamera ArcSoft 1.2.19.330

2 kamera ArcSoft 1.2.19.436
 

kruchy57

New member
Witam. Czy istnieje możliwość upgrade'owania firmwaru ?, Ktoś to robił. Dziś byłem w Makro sprawdzić co mają i na pudełko napisane jest 1440x1080p i pliki MOV.

Co ciekawe, w gazetce reklamującej kamerkę jest napisane jak wół, że FHD.

Czy to nie aby jakaś lipa, z tymi dwoma rodzajami kamer o tej samej nazwie ?


GWATH, możesz powiedzieć coś więcej o tym jak dokonałeś cudu wymiany kamery na tą niby lepszą ? Jak rozumiem, nadal nie jest to pełne, prawdziwe FullHD ?

Pozdrawiam
 

keraMssj2

New member
Witam
Jestem posiadaczem tej kamery i mam problem
odtwarzając surowy plik AVI FHD w MPC mam taki oto obraz (w VLC jest prawidłowy) img405.imageshack.us/img405/6951/fullhd1.jpg
po przekonwerowaniu do mp4 przez Total Video Converter
obraz wyglada tak img96.imageshack.us/img96/3897/fullhd2.jpg we wszystkich odtwarzaczach, podkreslam ze problem pojawia sie tylko w opcji FULLHD jakies rady?
 

GWATH

New member
wymiana

Witam. Czy istnieje możliwość upgrade'owania firmwaru ?, Ktoś to robił. Dziś byłem w Makro sprawdzić co mają i na pudełko napisane jest 1440x1080p i pliki MOV.

Co ciekawe, w gazetce reklamującej kamerkę jest napisane jak wół, że FHD.

Czy to nie aby jakaś lipa, z tymi dwoma rodzajami kamer o tej samej nazwie ?


GWATH, możesz powiedzieć coś więcej o tym jak dokonałeś cudu wymiany kamery na tą niby lepszą ? Jak rozumiem, nadal nie jest to pełne, prawdziwe FullHD ?

Pozdrawiam

to był tak:
kupiłem w środę ostatnią z regału(bez naklejki na panelu LCD) w piątek była dostawa lecz kamera na regale juz miała naklejke na lcd (ktoś juz o tym pisał) poprosiłem o kamere aby ją obejrzec potem o pudełko i prosze ta sama nazwa ale jednak są ruznice.
Spytałem się Pani o mozliwosc wymiany skieroawłamnie do kierownika działu wyjasiniłem o co chodzi,miałe przyjechac z kamerą oględziny wypadły ok (nowa dostawa przyjeta na ten sam indeks mag.) i stała sie wymiana.
szybki PrtSc starego ArcSoft do porównania wersji
 

mac79

New member
Jak sprawdzić jednoznacznie że full HD oprócz wzrokowo
Jeśli jest to AVI to Windows powinien pokazać właściwości

sposób 1:
zaznacz po prostu plik używając windows'owych okienek, na dole (pasek stanu) powinieneś zobaczyć: typ pliku, długość, bit rate, rozdzielczość, rozmiar
jeśli nie masz paska stanu to go sobie wyciągnij :p
View-->Status Bar albo Widok-->Pasek Stanu
albo prawy klawisz myszy na plik RMB-->Właściwości (Properties)-->Podsumowanie (Summary)-->Zaawansowane(Advanced) i masz

sposób 2:
jeśli to jest jakiś dziwny AVI, którego Windows nie rozgryzie, to każdy (chyba) program do odtwarzania powinien:

Media Player Classic
RMB-->Właściwości (Properties) albo 'Shift+F10'-->Detale (Details)-->Rozmiar Wideo (Video Size)
SubEdit-Player
RMB-->Właściwości pliku wideo F9-->Details-->Video Size
KMPlayer
RMB-->Media Info albo Alt+J --> Width and Height
VLC
Narzędzia-->Informacje o mediach albo Ctrl+I -->Szczegóły kodeka --> Rozdzielczość
pozdrawiam
 

przemx

New member
Mam pytanie, kupiłem to coś wczoraj w makro, za 489 chyba wiec według mnie cena dobra, wiec można zaryzykować. Mam problem jednak, bo mimo tegoże kamera ma lampę błyskową ustawioną na auto to podczas nagrywania nie działa. Działa tylko w przypadku robienia zdjęć? Czy coś źle ustawiam? Nie ma niestety opcji na on
 

przemx

New member
No to podziękował za odpowiedź;/ eh to lipton jak tak;/ czyli sprzedam ją ;/ bo jak już ciemniej to film wychodzi tragicznie, może macie na to jakiś sposób?
 

mac79

New member
A jakie Wy filmy kręcicie w nocy ? :p

btw. na początku stycznia pojawi się w sklepach następca H20... H30

cena na początku bedzie znacznie wyższa, ciekawe jak z jakością... szczególnie nocnych scen :)
 

mario5791

New member
Jeśli jest to AVI to Windows powinien pokazać właściwości

sposób 1:
zaznacz po prostu plik używając windows'owych okienek, na dole (pasek stanu) powinieneś zobaczyć: typ pliku, długość, bit rate, rozdzielczość, rozmiar
jeśli nie masz paska stanu to go sobie wyciągnij :p
View-->Status Bar albo Widok-->Pasek Stanu
albo prawy klawisz myszy na plik RMB-->Właściwości (Properties)-->Podsumowanie (Summary)-->Zaawansowane(Advanced) i masz

pozdrawiam

Witam
Dzięki za info. Rozumiem, że było to laickie pytanie z mojej strony ale nie mam czasu się bawić kamerką. Dotychczas nagrałem 2 filmy.
Wracając do tematu w takim razie ostatecznie sprawdziłem -windows pokazuje u mnie:
plik AVI
wymiary 1920x1080

P.S.
Jak odtworzyłem to to na telewizorze FH 37 cali to trochę pixeloza/szumy - obraz nie był brzytwa. Filmowałem przy -12 stopniach, na śniegu, w pochmurny dzień, zero słońca.
Muszę sprawdzić w jeszcze w dobrym oświetleniu.
 

tutas

New member
Witam serdecznie.
Prześledziłem temat, i w sumie pomimo kilku mankamentów mój wybór padł na ten sprzęt, bo i chyba nic lepszego za ta kasę nie ma szans kupić.
Mam jednak pytanie, o co dokładnie chodzi z tą "nowszą" wersją kamery, gdzie szukać tych nalepek.
Kamerkę chcę kupić na allegro, no i jak już, to chciałbym trafić ten lepszy model.
Pozdrawiam.
 

mark738

New member
Ta kamerka mozna nagrywac tylko w dzien. W nocy jest tragicznie. Ja kamere zwrocilem do sklepu po kilku dniach.

Jeśli uda Ci się kupić kamerę HD, która w miarę dobrze działa w nocy i kosztuje poniżej 2500 zł, to chętnie poznam model.
Praw fizyki nie da się oszukać.


Apropo
dla zainteresowanych wygrzebane z internetu:
1. Nacisnąć i przytrzymać przycisk powrotu (ten pod "kółkiem sterowania) i dźwignię zoomu na "T" -> pokazuje wersję oprogramowania i jakąś datę z godziną (produkcji/oprogramowania/instalacji)
2. naciśnąć przycisk timer i dwukrotnie kliknąć przycisk Record -> self-test autofocus
3. nacisnąć przycisk flash i dwukrotnie kliknij przycisk Record -> test autofocus /w trybie makro/

U mnie działa tylko pkt. 1, albo coś źle robię. :niewiem:

niestety data 7 stycznia 2009 nie najlepiej rokuje :sad:

Ponadto aby zmienić wersję oprogramowania (firmware) należy nową wersję wgrać na kartę SD i... uruchomić kamerę, reszta robi się sama. Problem w tym, że jest to opis do upgrad-u firmware do modelu H10, który można znaleźć na stronie http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU

Product type: Options
Family: Digital Imaging
Product series: Digital Video Cameras

Może ma ktoś "dojście" do serwisu Toshiby i udało by się załatwić najnowszy firmware do H20 :mrgreen:

Aha i faktycznie jest już H30, cena ponad 850 zł, podobno trochę jaśniejsza matryca, lampa błyskowa przeniesiona pod obiektyw, ponadto 10 mln pixeli, dźwięk stereo :blagam:
 
Ostatnia edycja:

ywp

New member
Witam, dzisiaj stałem się posiadaczem owej kamerki i od razu mam do Was następujące pytanie : jaką kartę polecalibyście jako najlepszą do tej kamery? Myślę, że 8 gigowa powinna mi w zupełności starczyć :)
 

Nokiusz

New member
h20 mov.

witam! Posiadam w/w kamerę niestety z plikami mov. .Mam pytanie laika :czy po wgraniu nowego oprogramowania uzyskam pliki avi. ? Do kogo się zwrócić aby uzyskać nowe oprogramowanie ? Jak to zrobić samemu /krok po kroku/?;)
 

tutas

New member
Teoretycznie po wgraniu nowego firmware pliki powinny nagrywać się już w formacie avi.
Procedura jest bardzo prosta, i jest opisana powyżej, jednak na chwilę obecną jednak nie jest to możliwe, ponieważ nigdzie nie ma tego firmware.
Do kogo się zwrócić ? Pewnie tylko i wyłącznie serweis Toshiby.
 

pipek

New member
Witam
Jestem posiadaczem tej kamery i mam problem
odtwarzając surowy plik AVI FHD w MPC mam taki oto obraz (w VLC jest prawidłowy) img405.imageshack.us/img405/6951/fullhd1.jpg
po przekonwerowaniu do mp4 przez Total Video Converter
obraz wyglada tak img96.imageshack.us/img96/3897/fullhd2.jpg we wszystkich odtwarzaczach, podkreslam ze problem pojawia sie tylko w opcji FULLHD jakies rady?

Zmień odtwarzacz. Ja to też miałem w KMPlayer. Windowsc Media Player normanie sobie z tym już radzi. A czy wy wszyscy tez macie ten sam problem z ostrością co ja? a mianowicie przy zoomie mniej wiecej wiekszym od 2x ostrość dobiera kilka sekund. Na YouTubie w wielu filmikach to widac, wystarczy wpisać nazwe naszej kamery.
 
Do góry