Toshiba Camileo H20 - 800 pln (opinie)

viper9595

New member
witam. zakupilem kamere sony dcr-sx31. wszystko ladnie pieknie dziala tyko jestem poczatkujacym w tych sprawach i chcialbym was zapytac osnosnie tych filmikow. zrobilem je sam i draznia mnie takie paski na krawedziach przedmiotow.i chcialem zapytac czy jest to juz kamera czy moze jest to do ustawienia gdzies?czy moze z kamera jest cos nie tak? poprostu na krawedziach przedmiotow przy ruszaniu kamera tworza sie takie poziome linie. prosze was o odpowiedz.

zaraz zamieszcze link z filmami o ktorych mowie w poprzednim poscie.

Download filmy.zip from Sendspace.com - send big files the easy way tutaj jest link z 2 filmami nakreconymi ta kamera. prosze was pomozcie mi co z tym mam zrobic?z gory dziekuje.

witam ponownie. udalo mi sie rozwiazac moj problem. tkwil on w kodekach zainstalowanych na komputerze. teraz jest wszystko pieknie. polecam ta kamerke.dziekuje wam za pomoc i wszelkie porady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pastp

New member
Mam tę kamerę i w dzień bije inne kamery SD na głowę. W nocy widać duża ziarnistość na obrazie i nie pomaga nawet tryb noc. Ciekawe jak kręcone są te filmy na YouTube. Tam obraz jest ciemny ale ziarna nie ma.
 

testowy79

New member
Witam Was,
do tej pory posiadałem kamerę miniDV Panasonic gs-nv17.
Z założenia była to kamera amatorska.
Uległa uszkodzeniu a koszt naprawy był stosunkowo za duży. Przyszło rozejrzeć się za nowym produktem.
Koniec końców zdecydowałem się na Toshiba H20.
Obejrzałem wszystko co się dało na YT, przeczytałem też sporo, również na niepolskojęzycznych stronach (co by nie być stronniczym) :)
Wybór padł na ten model.
Nakręciłem wiele godzin (kilka lat zabawy) wyjazdy, imprezy, spotkania itp Panasonic'iem - wiedziałem co potrafi a czego nie tamten sprzęt.
Oczywiście automatycznie zacząłem porównywać obraz z 1wszej kamery z H20.
Powiecie nie ma co porównywać bo to HD.
Jednak skupiłem się na wybadaniu "tych" wad jakie pojawiają się przy opisywaniu H20
Łapanie ostrości - H20 łapie ostrość porównywalnie...
po prostu... - a oceniamy przecież low end.
Bateria daje rade ponad 3 h. - nie ma tu mechaniki, zoom niewielki, silniczków itp. więc i bateria ma mniejsze zużycie mocy.
Poręczna, lekka, szybka - tak apropo menu - które niby archaiczne jest heh, w porównaniu z panasonic'iem właśnie jest lepsze - lepsze w swej prostocie.
to jest prosta kamerka HD , pyk, pstryk i OK, poustawiane.

Najlepsze zostawiam pod koniec,
przekopałem allegro, jest tego trochę w różnych cenach.
ale ceneo.pl pokazało mi to (choć nigdy wcześniej z tego nie korzystałem)
taki sklep Comp4You - Centrum Komputerowe
Żadna to reklama - nie znam ludzi, jestem z zupełnie innego miasta
ale... tu jest link do kamery u nich:
comp4you.eu/promocja/kamera-cyfrowa-toshiba-camileo-h20-px1484m-1cam/p-c0423010

cena :)
ale najważniejsze - przed zapakowaniem poprosiłem sprzedawcę aby sprawdził czy na pudełku od kamery napisane jest AVI :) i ze taką poproszę H20 (oczywiście naklejka biała na lcd też jest)
taka kamerka przyjechała,
jest wszystko OK
Do zastosowań amatorskich polecam.
Pozdrawiam.

ps.
dzięki Waszemu Forum dokonałem właściwego zakupu i uniknąłem nacięcia się z H20 ze starym firmware.
 

sluuurp

New member
Po wielu testach zastosowałem tą kamerę do monitoringu mojego skutera, bo praktycznie tylko do tego się nadaje. (Czujnik ruchu) i rejestrator w jednym, (karta SD32Mb), oraz praca z zasilacza non stop. W sklepie specjalistycznym za coś podobnego musiał bym zapłacić ze 3 tys zł.
Myślę o zakupie Panasonica HDC TM20 EPK, ale to już inna półka i muszę się popytać o rady w innym dziale.
 
Ostatnia edycja:

patryk1412

New member
Witam serdecznie,

No jestem właścicielem tej kamerki od jakiś dwóch tygodni... Generalnie jestem średnio zadowolony, ale co zrobić...

Tak czy siak mam dosyć poważny problem:

Po zgraniu video na PC, (wyciągając kartę pamięci i rzuceniu filmików poprzez czytnik kart pamięci USB) filmy działają tylko poprzez Windows Media Player! Tzn. np. ALLPlayer zupełnie odmawia posłuszeństwa (czarny ekran i się zacina). Do tego podobnie reagują programy do edycji video: Ulead Video Studio 10 oraz Corel VideoStudio Pro X3 po długim ładowaniu, poprzedzonym wybraniem filmiku z dysku dają komunikat, że nieprawidłowy format pliku (zapomniałem dodać, że mam tą wersję która nagrywa w .avi). Sony Vegas co prawda widzi filmy, ale nie można ich dodać do "osi czasu".

Podsumowując mogę je tylko i wyłącznie oglądać i to jeszcze przez WMP :roll:. BARDZO PROSZĘ O POMOC. Do szału mnie to doprowadza. Może miał ktoś podobny problem?

Zapomniałem dodać: Używam Windows Vista. Stawiam, że to jakiś problem z kodekami... ale kuzyn na Windows XP również mówi o bardzo dużym spowolnieniu komputera po uruchomieniu tego filmu. Więc jakoś ta kamera nagrywa dziwnie (w dziwnym standardzie avi), co nie zmienia faktu że chciałbym edytować nagrania... Jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Patryk
 

piksel

New member
Już prawie kupiłem h20 ale zauważyłem na allegro h30? czy ktoś posiada tę kamerę, nie ma nigdzie opinii na jej temat a różnica nie jest duża 100zl.
 

testowy79

New member
Po zgraniu video na PC, (wyciągając kartę pamięci i rzuceniu filmików poprzez czytnik kart pamięci USB) filmy działają tylko poprzez Windows Media Player! Tzn. np. ALLPlayer zupełnie odmawia posłuszeństwa.

Zapomniałem dodać: Używam Windows Vista.
Patryk

Witam
nie jest to żaden dziwny standard, tylko ogólny format AVI kodek H.264.
Wgraj normalne kodeki, ale uprzednio wywal wszystkie jakie masz.
Tutaj masz ok free-codecs. com/

I koniecznie zaktualizuj ten syf zwany Vista.
Pozdr.
 

crash37

New member
moj pierwszy post wiec witam wszystkich
reply to "piksel"

krotka charakterystyka toshiba camileo h30 fullhd 1080p

od paru dni jestem posiadaczem camileo h30 wiec mysle ze moge wam troche pomóc.
nie miałem nigdy h20 w rece wiec moje spostrzezenia odnosza sie tylko do testow dostepnych w sieci.

nagrywanie filmow przy dziennym oswietleniu, jak za cene 699zł - bardzo dobra (na tv 42' poprzez hdmi obraz idealny), tak samo na kompie.
w pomieszczeniach niestety jest gorzej, aczkolwiek wydaje mi sie ze duzo lepiej niz h20. (nic nie widac przy slabym oswietleniu), h30 radzi sobie z ciemnymi pomieszczeniami, jednak im ciemniej tym bardziej szumi. w pokoju 3x4m przy zarowce 100wat mozna smialo nagrywac film, ktory bedzie sie dalo ogladnac.

nagrania w formacie .avi, z obrobka w pinacle czy adobe premiere nie ma problemu.

co do stablizacji, to rzeczywiscie tylko cyfrowa dostepna w trybie 720p i vga, mimo to bez przyblizen mozna mozna bezproblemowo nagrywac filmy z reki bez zadnych niechcianych efektow.
przy wiekszym zoomie warto posluzyc sie mini statywem lub chociaz podparciem reki.

wrzucam ponizej krotkie nagrania w full hd i macro oraz dwa zdjecia wykonane kamera.
rapidshare.com/files/392557951/Toshiba_Camileo_h30_nagrania_probne.rar

chetnie nagram sample w konkretnych warunkach i ustawieniach kamery.

do samego wykonczenia kamery i zestawu nie ma sie co przyczepiac, wszystko conajmniej przyzwoite. plastiki nie wygladaja jak zabawka;:razz:

ogolnie jestem zadowolony, aczkolwiek w niedlugiej przyszlosci bedzie kusic na cos lepszego :p:p hehe

zycze udanego wyboru podczas zakupu
pozdro
 
Ostatnia edycja:

jungla99

New member
Siema czy może ktoś wrzucić jeszcze jakieś sample zrobione kamerą H30 ale bez przerabiania. Chodzi mi o filmiki zrzucone bezpośrednio z kamery na komputer najlepiej w jakości HD 1080 i 720.
 

cicik

New member
bleee...

witam ... dalem sie zwiesc "promocji" w GW i zakupilm to coś
(od razu dodam ze do filmowania dziecka a nie produkcji wyswietlancyh na festiwalach :) )
ale to co zobaczylem na ekranie tv przerazilo mnie :(((
jakies 7 lat temu mialem panasonica na miniDV ... takiego z "sredniej" polki
no i porownalem film nagrany na tamtym sprzecei do tego ...
co to za HD skoro szczegolowosc nagrania na tamtej bije na glowe to co potrafi h20 ??!!??
jestem baaarrrrdddzzzoooo zawiedziony i ODRADZAM wszystkim.
na szcescie produkt kupiony "na odleglosc" mozna bezproblemowo oddac...
pozdrawiam
wojtek
 

Nokiusz

New member
stara H20

Witam! Posiadam "starą" H20 z początków produkcji.Nagrywa oczywiście pliki MOV.Mam pytanie: czy jest wśród forumowiczów osoba która wgrała nowe oprogramowanie i kamera zaczęła nagrywać pliki AVI ? Jeśli tak to jak zdobyła to oprogramowanie ? A może TOSHIBA odpłatnie może to zrobić ? Może namiary na prywatny serwisik ? Proszę o odpowiedż !
 

rudolph242

New member
Wiecie może jak w tej kamerce ustawić wyświetlanie daty i czasu na ekranie i później wyświetlenie jej na zgranym materiale.Niby w menu ustawi sie date/godzine ale jak wyświetlić na ekranie nie mam pojecia...
 
Do góry