Uwaga na podróbki kamer na allegro!!!

ser SZREK

New member
To dzięki Wam !!!!!!!!!!!!!!!!!! Może już nikt nie będzie oszukany.
Myślę, że medialnie też to powinno być nagłośnione !!!!!!
Co wy na to - mogę to załatwić !
Czekam na Wasze odpowiedzi.
 

mobor

Banned
Nagłośnij - a niech się szczury pochowają do nor z tym swoim złomem...
Mi to generalnie wisi ale zal mi ludzi ktorzy ciezko charują na to by sobie kupic kamer ktorą chcą filmowac wlasne dzieci - a tu śmieciarz przysyła taki szmelc...
 

ser SZREK

New member
Niestety mam smutną wiadomość !!!!!!!!!!!!!!!!
Po otrzymaniu informacji od w/w chciałem im pomóc i wskazać miejsce gdzie takich kamer jest dużo - mnóstwo !!!!!!!!!!!
Niestety nie byli zainteresowani !
Nie chcieli, żadnych dodatkowych informacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak więc - nie wiadomo o co tu chodzi, ale to mi się nie podoba !!!!!!!!!!
Ograniczają się do przekazywania informacji do portalu ALLEGRO i nic więcej - liczą tylko na blokowanie tych licytacji.
To smutne aby taki koncern jakim jest SONY - nie chciało niczego innego jak tylko reagują na nasze informacje.
Policja - tylko wtedy przyjmie informację kiedy to SONY zgłosi nadużycia i takie tam inne głupoty a ja niestety nie jestem osobą poszkodowaną i tak nie ma przestępstwa ściganego z mojego doniesienia - podobnie jest z prokuraturą.
Tak na marginesie mówiąc to nic z tego nie wyjdzie ponieważ człowiek który sprzedaje tę kamerę w zeznaniach powie, że też został oszukany i zrobi minę jak go przyłapują. Oświadczy, iż sprzedaje bo mu nie pasuje i nie wie że to podróbka.
Na temat SONY - już nic dobrego nie mogę powiedzieć - od dość dawna.
Moje skromne zdanie jest takie - SONY chyba ma w tym interes !
 

meefistoo

New member
Jeszcze są kamery "sony" na allegro.

Witam.
Znalazłem dziś aukcję na allegro, na której znów pojawiła się kamera "sony".
Podaję numer aukcji: 542922518.
Niestety nie mogę jeszcze umieszczać linków :(.

Pozdrawiam forumowiczów.
 

meefistoo

New member
Jeszcze jedna fałszywa kamera sony

Witam ponownie.
Ledwo napisałem jednego posta, a już wystąpiła konieczność napisania kolejnego. Otóż znalazłem koleją kamerę, aukcja allego nr 542987596. Co mnie w niej zaciekawiło? Że ta kamera jest ze stanów i zdjęcia są mało wyraźne. Poszperałem 15 sekund w necie i znalazłem kamerę o tym oznaczeniu ale firmy DigiLife model DDV-C 330 ( proszę wpisać w google ten symbol i sami zobaczycie co wyskakuje ).
Na co jeszcze zwróciłem uwagę? Że owa kamera jest bardzo podobna do kamer Toshiba Camileo HD oraz kamery EasyPix.
Miałem Toshibę w ręku i mogę powiedzieć, że nadaje się do ... niczego. Obiektyw na jak w komórce, a zbliżenie cyfrowe daje taką ziarnistość obrazu, że nic nie widać. Zdecydowanie nie polecam tego typu urządzeń.

Pozdrawiam

Nie dajmy się internetowym naciągaczom !!!
 

ser SZREK

New member
Działamy, działamy - ja namierzyłem na ebay.pl - tyle tych SONY, że głowa mała :rolleyes:
To co podajesz to kamery niefirmowe i według prawa UE nie jest sygnowana żadną nazwą firmową (znak zastrzeżony) i może być jota w jotkę i nic do tego żaden koncern mieć uwag nie może.
Nie może być nazwy np. SONY, JVC, CANON itp.
Ale to co podałeś już sprawdzają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vvilk

New member
Nie dość, że sprzedają podróby to jeszcze podbijają cenę w swoich aukcjach.
Napisałem w jednej aukcji ostrzeżenie do dwóch osób, które licytowały i miały najwyższą cenę w danej chwili.
Jedna osoba mi podziekowała, a druga odpisała:
"czlowieku ta kamera zarobila na siebie on juz pracowala gdy Ty jeszcze moze nie myslales o filmowaniu .
ja bylem z niej zadowolony"
Normalnie rozwalił mnie tym tekstem.:-D

Podkreślam, że napisała to do mnie osoba licytująca, a nie sprzedająca kamerę :)
 

ser SZREK

New member
Oto odpowiedź od SONY POLAND odnośnie tego co wyłapałem w sieci - całe strony:
[FONT=&quot]Szanowny Panie,[/FONT]

[FONT=&quot]Dziękuję za odpowiedź.[/FONT]
[FONT=&quot]Zgodnie z otrzymanym sygnałem – portal, o którym Pan wspominał podjął stosowne działania.[/FONT]
[FONT=&quot]Model DVX-11 to zmieniacz płyt DVD.[/FONT]
[FONT=&quot]Będę zobowiązana za uszczegółowienie, „jakich kamer nie sprawdziłam”?[/FONT]
[FONT=&quot]W nawiązaniu do Pana poprzedniej korespondencji dot. posiadania informacji o miejscach fizycznej dystrybucji omawianych produktów – uprzejmie proszę o ich wskazanie.[/FONT]

[FONT=&quot]Odnośnie ostatniego pytania – gorąco polecam wizytę na naszej stronie.[/FONT]
[FONT=&quot]Poprzez wyszukiwarkę można sprawdzić, czy dany model jest/był w ofercie.[/FONT]
[FONT=&quot]Oznaczenie konsumenckich kamer SD – DCR; kamer HD – HDR

Jesli macie jakieś namiary to dawajcie !
Już niedługo się tym Policja zajmie i prokuratura !!!!!!!
Już powstają całe strony z produktem SONY DVX - kamery :hmm:
Zaczyna się ciekawie robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
ser SZREK napisał:
...[FONT=&quot]Będę zobowiązana za uszczegółowienie, „jakich kamer nie sprawdziłam”?[/FONT]
[FONT=&quot]W nawiązaniu do Pana poprzedniej korespondencji dot. posiadania informacji o miejscach fizycznej dystrybucji omawianych produktów – uprzejmie proszę o ich wskazanie.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]...
Tzn., że to Kolega ma dbać o dobre imię firmy? A Pani sama nie może poszukać w sieci?
 

ser SZREK

New member
I dobrze napisałeś !:lol:
Właśnie wysłałem im odpowiedź aby się więcej zaangażowali w poszukiwania - ja akurat trafiłem na hurt - sprzedaż tych kamer za 100 PLN - niechcący - nawet cały furgon.
Za to ludzie biorą dużo pieniążków (prywatni detektywi) i niech SONY sobie zrobi porządek - to ich firma a nie moja (i Wasza).
Ja nie mam zamiaru pracować na SONY !!!!!!!!
Dla tego kończę ten temat - z donoszeniem - niech sobie szukają - ja już zapomniałem o czym nawet ten temat był ;-)
Istnieje w naszym kraju - jak wolność wyboru i samostanowienia i jeśli nie stać kogoś na zakup kamery w sklepie to niech pada ofiarą własnej głupoty i nieskuteczności koncernu SONY.
 

abcaa

New member
Dziwi mnie tylko jedno jak można się nie domyśleć że sprzedaż takiej kamery to jeden wielki szwindel. Nie żałuję wcale tych osób co kupili, są warci tych kamer. Jak nie myślą to niech płaczą.
Pozdrawiam
 

Shinzon

New member
Na allegro nadal można trafić na podróbki kamer SONY. Dwie oferty, które podbija ta sama osoba:

http://www.allegro.pl/item707800980_kamera_sony_hd_vx_19_nowa_wa_wa.html#gallery

http://www.allegro.pl/item708108499_kamera_sony_hd_vx19.html#gallery

Jakie wyraźne zdjęcia oferowanego sprzętu w drugim linku :D

I jeszcze rewelacyjny model DVX-900

http://www.allegro.pl/item707749024_sprzedam_mini_kamere_cyfrowa_sony_dvx_900.html

Płatność z góry ... "Po otrzymaniu wpłaty natychmiast wysyłam paczkę" Dobre !!!
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Ktoś wcześniej próbował im na to zwrócić uwagę. Chyba jest to opisane nawet w tym wątku. Ale jak widać nie wyciągneli żadnych wniosków i nadal dopuszczają model DVX-900.
 

jackpe

New member
Powiem to tak. Allegro jest największym legalnym punktem gdzie można sprzedać wszystko co jest nielegalne,podrabiane itp.Jeżeli się dobrze przyjrzycie to pomału ciężko wyłapać w wielu kategoriach przedmiot,który jest oryginalny.Wielu sprzedających posiada z tego tytułu wcale nie małe źródło dochodu.Co najmniej kilkanaście razy,albo nawet kilkadziesiąt,informowałem pracowników Allegro o takich aukcjach i nigdy żadna z nich nie została usunięta Jeżeli przeczytacie ten wątek od początku to zauważycie,że Sony Poland również to olewa.Może kiedyś komuś będzie się chciało napisać do centrali Sony.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że jeżeli policja zatrzyma jakąś płotkę z dwoma nielegalnymi programami to piszą o tym sukcesie wszystkie portale. Jeżeli na Allegro są sprzedawane torebki od Prady po 200zł to nikomu to nie przeszkadza.A właściciele Allegro trzepią kasiorę jak to powiedział Fredek K.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Takie kamery też są często sprzedawane w sprzedaży bezpośredniej ;) Ostatnio podążając ulicą natknąłem się na pana, który biedny zapomniał portfela i usiłował wrócić do domu, na Słowację. Ponieważ potrzebował gotówki proponował sprzedaż kamery Sony o "wartości rynkowej" 2000 zł za kwotę 950 zł. Im szybciej się od niego oddalałem tym szybciej cena spadała, na końcu do 350 zł, bo na bilet potrzeba...

Pozdrowienia!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
na to samo zwrocilem uwage, brak danych brak rachunku, gwarancji itd
mozna sprawdzic wystarczy zeby przeslal numer kamery, jesli byla zgloszona to wiadomo.
Co do takiej sprzedazy jak allegro to wiadomo, handel rzeczami kradzionymi bedzie coraz wiekszy, latwiej sprzedac za wyzsza cene niz na rynku tradycyjnym, bardziej oplacalne, ludzie kupuja bo taniej, mozecie tez zauwazyc jak duzo sie sprzedaje aparatow telefonicznych , czesci samochodowych itd
np czesto aparaty fotograficzne maja zerwane numery seryjne.
Mozna by bylo duzo zmienic, tylko wlasciciel allgro nie chce i policja slabo sciga, jesli bezdzie popelnione przestepstwo allegro zostawia cie na lodzie samemu-sobie musisz sam dochodzic, w niczym ten serwis nie pomoga.
Allegro pod tym to jedno wielkie dno, sam kupilem podrobke i zglosilem to do nich nic nie zrobili, kazali mi sie dogadac ze sprzedajacym, lipa i tyle.
 
Do góry