Budowa własnego stabilizatora :)

WiruSSS

New member
..no fakt o tym nie wspomniałem ..czyli reaasumując ..środek cięzkości powinien byc dokładnie w środku podparcia łozyska kulowego patrząc na urzadzenie od góry lub dołu ...i nieco poniżej tegoż łozyska patrząc z boku :cool:
 

Szulc

New member
Witam
Panowie widze ze trwa tu zarzarta dyskusja jak najlepiej wywarzyc nasz gadżet ;)
Ja juz zdobylem 3 rodzaje gimbali: ten najprostrzy (po mini statywie), drugi to lozysko wachliwe (wydaje mi sie ze bedzie do tego najlepsze z jednym malym ale...pozniej o tym napisze) i trzecie przegub kulowy.
Mam tez plaskownik aluminiowy...moze uda mi sie to zrobic do konca roku to zdam relacje ;)

Pozdro
 

bemx2k

New member
Szulc

Szczerze Zycze powodzenia ,jak ktos ma narzedzia i troche umiejetnosci to sobie moze zrobic samemu nawet lepszego flycama.



WiruSSS

Moj problem polega na tym ze srodek ciezkosci mam przesuniety 1cm do tylu w stosunku do osi pionowej podparcia kulowego :/
sa dwie mozliwosci
a) zakupic specjalna plytke umozliwiajaca wywazenie
b) bawic sie w dodawanie ciezarkow do kamery :)

Ogolnie teraz mam juz ustrojstwo ciut lepiej wywazone niz na pierwszych testach w parku.
 

bankrootghost

New member
bemx2k napisał:
Moj problem polega na tym ze srodek ciezkosci mam przesuniety 1cm do tylu w stosunku do osi pionowej podparcia kulowego :/
sa dwie mozliwosci
a) zakupic specjalna plytke umozliwiajaca wywazenie
b) bawic sie w dodawanie ciezarkow do kamery :)

a dlaczego nie :

c) przesunięcie kamery o 1ch do przodu na mocowaniu (ja widzę na zdjęciu, że punkt mocowania można przesuwać w pozionie) ?????
 

bemx2k

New member
bankrootghost

:)

Proponuje Ci zrob zakup potem sie pobaw w wywazanie
wszystko jest cacy tylko wtedy jak kamera ma srodek ciezkosci
w miejscu usadowienia gwintu od statywu .

w reszcie przypadkow trzeba kombiniowac
widzialem w necie kolesia co obklejal kamere kulkami z lozysk :)
 

bankrootghost

New member
bemx2k napisał:

ws
zystko jest cacy tylko wtedy jak kamera ma srodek ciezkosci
w miejscu usadowienia gwintu od statywu .
teraz Tobie zabrakło trochę wyobraźni ;)
nie ma takich kamer !
nawet jeśłi udałoby Ci się taką znaleźć, to każde odchylenie ekranu LCD nie mówiąć o zmianie akumulatora na inny typ, taki środek przesuwa.
Zatem ZAWSZE trzeba kombinować i nie trzeba robić "zakupu", aby o tym wiedzieć.

Notabene moja HF100 jest wyjątkowo niesymetryczna jeśli chodzi o środek ciężkości w pozycji zamkniętej. Mocowanie statywu jest b. mocno przesunięte do przodu i cała kamera "ciąży" do tyłu. Czuć to nawet na monopodzie.
Po założeniu większego akumulatora sytuacja się jeszcze pogarsza.
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
Statywy są za darmo ?
Od kiedy ?

Nie bawiłem się w ten sposób, ale wydaje się, że komfort pracy ze statywem jest delikatnie mówiąc dużo gorszy niż nawet z najtańszym steady.
 

Shinzon

New member
bankrootghost napisał:
Statywy są za darmo ?
Od kiedy ?

He he jak ktoś ma statyw to ma i stabilizator za "darmo". To tak jak jest z darmowymi minutami, o których trąbią firmy telefonii komórkowej. Też pytanie, czy te minuty są tak do końca za darmo, a nie przypadkiem częścią jakiejś transakcji wiązanej ;)
 

Nix

New member
Ja mam pytanie o najlepszy gimbal- było wyżej o nim że albo
1. z mini statywu
2.łożysko wahliwe
3.łożysko kulowe

Jaki typ byłby najodpowiedniejszy do budowy małego Fly-a?

pzdr! Nix
 

krysiek

New member
Hej
Kupiłem steady z fotonu i niestety jest spory problem.
Kamerka HF11 jest zdecydowanie za lekka......
Jakby foton dawał jakieś dodatkowe lżejsze odważniki to dało by radę, a tak to buja niemiłosiernie...... ALbo wykombinuje jakiś sposób aby to wszystko odciążyć albo sprzęt do zwrotu....
Może dla cięższej kamerki da radę ale teraz to jest to słabo używalne. Wielkie, nieporęczne, ciężkie, głowica kulowa chodzi ciężko (pewnie przy wiekszym ciężarze kamery jest lepiej) co wszystko średnio się sprawdza ....
Do nowch małych kamer chyba najlepszy jest jednak HAGUE MINI MOTION-CAM STABILIZER.
Jak coś nakręcę to wrzuce ale narazie oprócz bólu ręki mam jeszcze ból głowy co z tym zrobić. :(

ps.
Zastanawiam się nad takim małym wynalazkiem .... ModoSteady 585
 
Ostatnia edycja:

zargo

New member
Ten ModoSteady 585 to wielofunkcyjny statyw ze stabilizatorem. Cena całkiem atrakcyjna - znalazłem oferty rzędu 400 - 500 zł...

Na youtube jest sporo filmów z testami tego urządzenia.
Choćby [youtube.com/watch?v=Qn7IfPRx3Nk] lub [youtube.com/watch?v=PpiRe33nlNI].
Widać z niego, że nie jest ono całkiem idelane (lekko buja), ale jak pokazują filmiki, można uzyskać ruch pionowy kamery (najazd w dół i górę), co jest w wielu innych rozwiązaniach (raczej) niemożliwe.

Drugi filmik niestety wykazuje słabości ModoStedy w porównaniu do Merlin Steadicam, który jednak zdecydowanie więcej kosztuje, zatem i powinien być lepszy.

Posiadaną przeze mnie dość lekką Sony HDR-SR10E mogę wagowo śmiało porównać do widocznej w pierwszem teście HDR-C3E, więc mimo wszystko, może się okazać, że ModoStedy 585 będzie optymalnym rozwiązaniem.

To tyle na gorąco... będę dalej śledził tutejszą dyskusję/wymiane opini.

Pzdr
zargo

ps. jeszcze jeden filmik z testem [youtube.com/watch?v=3coE4Av3reQ&feature=related]
 
Ostatnia edycja:

zargo

New member
Polecam też kolejne znalezione materiały z testami autorstwa rsrur :

youtube.com/watch?v=XrQhIFSHKbU&feature=related

youtube.com/watch?v=M_O1dHE5B4A&feature=channel

Po ich obejrzeniu, mam dosyć pozytywną ocenę tego urządzenia - tym bardziej, że jest ono wielofunkyjne: stabilizator, uchwyt, statyw. Do tego ciekawy design, łatwość składania, możliwość regulacji ustawienia kamery we wszystkich kierunkach.

Może jedynie zauważalne lekkie "bujanie" obrazu na boki psuje nieco ocenę, ale mam nadzieję, że można to poprawić dokładniejszym ustawieniem/wybalansowaniem.

Z przyjemnością wysłucham Waszych uwag i opinii, jeśli będą też pozytwyne, chyba zaryzykuję i nabędę te urządzenie

Pzdr
zargo
 

krysiek

New member
No to wrzucam tescik ze steady który kupiłem niedawno akurat na wycieczke :)

co myślicie o czymś takim ?
.... link bedzie w nastepnym poscie :(
 

krysiek

New member
hmmm
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.

www vimeo com/5108046

kropki zamiast spacji bo forum inaczej nie pozwala :(
kr.
 

robotm

New member
krysiek napisał:
No to wrzucam tescik ze steady który kupiłem niedawno akurat na wycieczke :)

Mi się tam podoba :)

Tylko to Modo czy z Fotonu ?? Jakoś nie załapałem ...

BTW. Obejrzałem też ten reportaż Wenecji. Fajnie zmontowany !
Gratulacje :)
 

krysiek

New member
Dzieki :)

to jest coś ala merlin... Polska produkcja przez osobę prywatną.
Największa zaleta to możliwość bardzo dokładnego ustawienia środka ciężkości (poprzez przestawianie punktu podpory). Niestety moja kamerka jest trochę za lekka i podczas chodzenia wiatr generowany przez ruch potrafi ją przekręcić :(

niestety dość droga zabawka, ale jak się ja opanuje to robi to co do niej należy (ja dałem 700pln)

Co do reportażu to dopiero początek.. mam jeszcze 40GB materiału do zmontowania :)
 

robotm

New member
Ja się powoli zastanawiam nad ModoSteady ...
Muszę tylko jakąś "wymówkę" sobie wyszukać.
No i przydały by się jakieś pozytywne recenzje użytkowników z forum ...
 
Do góry