JVC GZ-MG 50 czy Panasonic NV-GS 140 EG?

artur1

New member
programy kodowane na PC z PROG DVB

Witam i proszę o radę: JVC GZ-MG 50 czy Panasonic NV-GS 140 EG?
W zasadzie byłem już zdecydowany na JVC (głównie ze względu na twardy dysk 30GB i łatwość zapisu na DVD), ale ostatnio gdzieś przeczytałem o przeciętnej jakości i sporym zaszumieniu obrazu. Czy dla amatora kręcącego głównie scenki rodzinne, towarzyskie i urlopowe różnica jakości filmów z tych dwóch kamer może mieć znaczenie?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kilka osob - juz cieszy sie z zakupow JVC.
Nawet są na www.swiatobrazu.pl pochwały.
ale od jutra rozpoczynamy profesjonalne testy kamer.
Testy bedą na tym portalu.
Rozpoczynamy od kamer JVC serii G.
Sam zobaczysz obrazy w porownaniu z Panasonic 140. za Dwa trzy dni bedą na stronie.
pozdrawiam
 

Kalixt

New member
Witak !

Mam MG40 i jestem b. zadowolony ! Super obsluga, menu....skacze miedzy ujeciami jak w aparacie cyfrowym....wszystko zapisane w postaci ikonek....polecam....no i transfer usb 2.0 od razu na dysk....

PZDR
 

artur1

New member
Dzięki za odpowiedzi i czekam z niecierpliwością na testy!
Kalixt, na ile kręcenia wystarczy bateria? Masz standardową czy dokupiłeś którąś o większej pojemności? Pozdrawiam
 

Kalixt

New member
Eeeeeee......ta standardowa jest do bani....co to za bateria co trzyma 55-60 minut.....bylem dzis w glupim Media i jest ta 714-stka co daje 2 godziny filmowania za 299 zl.....chyba ja kupie...no i kupilem karte SD, choc wlasciwie nie wiem po co....zdjecia moge zrzucac na twardziela a i tak wychodza slabe, wiec wogole ta kamerka fotek nie bede robil....

PZDR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Daj znac , sprawdzę czy 714 nie dostaniesz taniej .
Z pamięci - wiem że dostanies lepszą cenę.
Jutro test kamer serii G
Pierwszy test już zrobiony. Ale chcemy kompleksowo.
pozdrawiam
 

Kalixt

New member
Przejściówka DVI na dwa

No co Ty.......proscizna......film nagrywa sie w formacie *.mod......przesylam go szybko usb na dysk i za pomoca dolaczonych programow montuje i albo robie sobie np. mpeg2, avi lub wlasnie tworze plytke dvd.....zadnego problemu.....programy dolaczane to powerproducer i powerdirector firmy cyberlink....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wystarczy zmienić rozszerzenie (ręcznie w windowsie) z mod na mpeg i wszystko śmiga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Europa już wyznacza kierunki. Kamera z HDD - jest bardzo mocnym punktem zakupów. Najlepsi w Europie są Holendrzy i Anglicy.
Bardzo wysokie oceny w USA załapały znów GZ MC 500/ eisa/ oraz GRX 5. /3 CCD/
pozdrawiam
 

artur1

New member
Kiki, znasz może miejsce w Poznaniu, gdzie można spokojnie przetestować kamery JVC?
Pozdrawiam
Ps. Co z Twoimi testami GZ-MG?!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seria MG - dopiero rozwija skrzydla
Testy przeprowadzone - trwaja analizy i opisy . Dwa trzy dni i będzie wpis -musisz poczekac.

w Poznaniu - pytałem - posucha na JVC GZ MG .

pozdrawiam
 

arkady22

New member
sharp 45 GD1

czesc
chce kupic kamere dla brata na swieta. Niestety w tej sprawie jestem zielony. Liczy sie wysoka jakosc, oraz nosnik danych.
Najlepiej na HDD ale moze byc na dvd. Dla amatorskich nagran wakacyjnych. Prosze o porade !!!!
Myslałem o kamerze JVC GZMG 40 ale slyszalem ze ma problemy zjakoscia obrazu. czy to prawda ??Moze ktos dysponuje testami na temat tej kamery
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
są różne oczekiwania od kamer.
Kalixt jest zadowolony . Wiec to dobry produkt i super w obsłudze
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/g_series/
Ale również Panasonic - jest dobrym wyborem.
Bedzie uruchomiona karta VIP , która będzie pozwalać testować kamerę w domu .
Troche inne zasady jak LCD . Ale sam możesz sprawdzić model we własnym domu w spokoju.
Dlatego dobrze jak się sam pobawisz

pozdrawiam
 
Do góry