Jak łączyć pliki .m2ts z kamer HD - krok po kroku dla początkujących

bemx2k

New member
piotralski

Z tym bledem to sie moze okazac ze potrzebny system 64bitowy
bo jak zapodasz laczna ilosc plikow przekraczajaca powiedzmy 2GB
+ to co zezre program na extra buffory + system operacyjny
to moze sie okazac
ze malo Ramu i swapa , oczywiscie to tylko moje gdybnaie.
 

piotralski

New member
bemx2k napisał:
Z tym bledem to sie moze okazac ze potrzebny system 64bitowy
bo jak zapodasz laczna ilosc plikow przekraczajaca powiedzmy 2GB
+ to co zezre program na extra buffory + system operacyjny
to moze sie okazac
ze malo Ramu i swapa , oczywiscie to tylko moje gdybnaie.

Wiesz co walcze z tymi je...nymi plikami juz trzy dni i powiem szczerze ze sie poddaje. Za pol roku wroce do tematu moze ktos w koncu napisze jakis soft by mozna bylo laczyc te pliki bez rekomprechy.

Najlepszego w nowym roku.
 

pirko

New member
mam problem, chce połączyć pliki, i
jak chce odpalic ts spliter to pisze ze aplikacja nei została własciwie zainicjowana i sie zamyka L(

ts muxer mi działa i łączy pliki, ale nie moge ich odtworzyc zadnym programem,
power dvd 9 pokazuje dziek bez obrazu
czy brakuje mi jakiegos sterownika obrazu?,

czy konieczny jest ten spliter jak mi nie działa czy wystarczy łaczyc tylko muxerem?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
pirko napisał:
mam problem, chce połączyć pliki, i
jak chce odpalic ts spliter to pisze ze aplikacja nei została własciwie zainicjowana i sie zamyka L(

ts muxer mi działa i łączy pliki, ale nie moge ich odtworzyc zadnym programem,
power dvd 9 pokazuje dziek bez obrazu
czy brakuje mi jakiegos sterownika obrazu?,

czy konieczny jest ten spliter jak mi nie działa czy wystarczy łaczyc tylko muxerem?
Zasadniczo tsMuxer pozwala łączyć pliki .m2ts (pamiętać należy o użyciu przycisku append a nie add), ale przy większej ilości takich plików jest to bardzo kłopotliwe i trwa długo. Zastosowanie TSSplittera rozwiązuje problem całkowicie, ponieważ w jednym kroku można zaznaczyć wszystkie pliki przeznaczone do połączenia. Istotne jest również uzyskanie na tej drodze stabilnej synchronizacji dźwięku i obrazu. Przy stosowaniu samego tsMuxera może dojść do przesunięcia audio w stosunku do video przy długich plikach.
TSSplitter do pracy wykorzystuje .NetFramework i musi on wcześniej być zainstalowany, o czym wyraźnie jest napisane na stronie http://www.ffprojects.net/tssplitter/tssplitter.htm
 

krzysgodek

New member
jakieś 2 tygodnie temu kupiłem kamerkę panasonic hs9. Od tego czasu codziennie męczę się z plikami MTS i M2TS począwszy od ich odtworzenia po montaż. Kamerkę HD kupiłem głównie po to, żeby nagrywać deskorolkę i robić płynne zwolnienia tricków. Niestety wychodzą takie same albo nawet mniej płynne niż na mojej starej kamerce digital8. Spytam wprost:
(nie mogę zamieścić linku, więc wpiszcie na youtubie "Gilbert Crockett HD 10 Tricks Black Box" ) czy jest możliwe, żebym osiągnął z moją kamerą takie płynne zwolnienie jak w tym filmiku?
Jakieś zwolnienie udało mi się wyciągnąć, ale specjalnie mnie to nie zadowala. Migawka 1/250 i światło dzienne. Może to zależy od jakiś kodeków? nie wiem. Zwracam się z prośbą o pomoc do was. niestety nie mogę podać linku do zwolnienia które udało mi się osiągnąć.
 

WiruSSS

New member
takie zwolnienie uzyskasz praktycznie kazdą kamerka ..nawet taką bez trybu slowmo. ..przeszukaj forum było o tym wiele razy
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No nie wiem, Wiruss. Moge Cię zrozumiec krzysgodek. Tez probowałem, ale edycja jedynie na Pinnacle 12.1. U mnie jest tak jak piszesz. Nie nadaje się do ogladania. Obojetne czy nagram material z szybkoscia 25 klatek, czy 250. W trybie Slow Motion po obrobce w Pinnacle obraz po prostu przesuwa się klatka po klatce, czyli rwie, kompletny brak płynnosci. W Pinnacle jest tez opcja dodania klatek by poprawic plynnosc. Gdy ja zastosuje jest jeszcze gorzej. Owszem dodatkowe klatki są, ale to powoduje jedynie dodanie większej ilosci drgan i nie poprawia plynnosci.
Pozdrawiam
 

brutus76

New member
Dalej łaczymy pliki

Witam po dłuższej przerwie.
Przede wszystkim witam Guru edycji plików AVCHD SYDON'a 777 !
Dzięki Sydonowi poznałem i opanowałem tajniki "zabawy" z PMB i HD Writer'a, a obecnie pragnąc osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia zabieram się za Sony Vegas Studio 9b.
Oczywiście póki co oglądam filmiki instruktażowe i nieśmiało zabieram się do pierwszych prób. Wcześniej próbowałem Pinacle Studio 12 Ultimate - ale to kompletna porażka - trzeba mieć kompa z XXII wieku.
Z wziązku z tym mam kilka pytań to wtajemniczonych:
1. Czy znacie może już jakąś oficjalną pewnie działająca z plikami AVCHD konfigurację kompa (procek, ram, grafa) która umożliwia płynną obróbkę tych plików w Sony Vegas? Moja obecna powoduje szarpanie (P D820, 2GB RAM, GF 7600GS)
2. No i pytanie chyba do SYDON'a czy pliki nagrane na płytę przez program PMB/HD Writer można tak zgrać na HDD by programy edycyjne inne jak te, którymi się je stworzyło i nagrało, mogły je widzieć również jakie pojedyńcze pliki (iliść plików=ilości filmików widocznych w menu).
Pytam bo jak zgrywam te płyty i chce je "poprawić" bardziej zaawansowanymi programami to mam kłopot - widzi co najwyżej jeden plik.
3. No i pytanie już bardziej jako ciekawostka. Czy próbował już ktoś kiedyś zgrać pliki AVCHD np. przez program PMB do kompa, a potem zgrać je na kartę SD i odpalić w BR Panasonica (BD-30)?
Ja próbuję na różne sposoby ale beret. Blu ray nie widzi plików. Ma ktoś pomysł?

Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi i pozdrawiam.

Brutus76
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli tworzy się płytkę AVCHD programem PMB lub HD Writer, to poszczególne ujęcia filmowe zawsze będą zapisane w postaci oddzielnych plików .m2ts. W przypadku PMB będzie ich tyle, ile widać w menu. W przypadku HD Writer w menu może być mniej tytułów, bo niektóre ujęcia filmowe mogły zostać połączone (ale same pliki .m2ts tych ujęć są nadal zapisane jako oddzielne). W obu przypadkach wszyskie pliki .m2ts z płytek AVCHD, obejmujące wszystkie ujęcia filmowe można wczytywać do dowolnego innego programu edycyjnego (o ile ten program jest przystosowany do edycji takich plików)
Na kartach pamięci i dyskach twardych struktura BluRay (AVCHD) jest nieco inna niż na płytkach i dlatego płytka AVCHD przekopiowana na dysk lub kartę pamięci nie będzie odtwarzana przez odtwarzacz stacjonarny (min. przez PS3). W stosunkowo prosty sposób można jednak dokonać określonych zmian w strukturze plików AVCHD, aby uzyskać ich odtwarzalność także z tych nośników. Dużo na ten temat pisałem w wątku "Pliki AVCHD - co z nimi robić?"
 

czaroo

New member
przeczytalem ten temat w calosci
i nie znalazlem zlotego srodku...
chce okolo 400 plikow mts (2h filmu ) z kamery panasonic sd5 skleic w jeden zwykly mts zeby potem dowolnie go przekodowac itp itpp
z tego co wiem sa problemy z rozjezdzaniem dzwieku

jakim program bez rekompresji moge to wszystko skleic ?? :hmm::hmm:

pozdrawiam
 

darok

New member
Czy możecie podać mi namiary skąd można pobrać program transportstream splitter,wszystkie linki prowadzą do nieczynnej strony chyba że słabo szukam,chce dużą ilość plików połączyć w jeden plik m2ts,chyba że jest lepszy program
 

darok

New member
Dzięki a jak zrobić by nie bawić się w dodawanie plik po pliku w celu ich połączenia tylko od razu dodać np 40 plików bo jest to trochę irytujące takie klikanie każdego z osobna
 

czaroo

New member
uzylem opcji JOIN plik wynikowy ma zadana wielkosc tylko gdy go odpalam wm player classic pokazuje laczny czas filmu i wyswietla tylko jakby pierwszy plik zawarty w calosci ? ? w czym tkwi błąd ?
HELP
 
D

djrobus

Guest
czaroo napisał:
uzylem opcji JOIN plik wynikowy ma zadana wielkosc tylko gdy go odpalam wm player classic pokazuje laczny czas filmu i wyswietla tylko jakby pierwszy plik zawarty w calosci ? ? w czym tkwi błąd ?
HELP


co wybrałeś jako output?
 
Do góry